Новий сенсор для смартфону розпізнає «живу шкіру»

Золотим стандартом розпізнавання облич вважається Apple Face ID, хоча навіть ця технологія не гарантує стовідсоткового захисту. Принаймні високоточною об’ємною маскою її все ж можна обманути. А для того, щоб перехитрити простіші двовимірні сенсори, які є на багатьох смартфонах, вистачить і простої фотографії. Втім, нове покоління цієї технології вже не за горами. Адже компанія Trinamix розробила новий сенсор, який розпізнає «живу шкіру».

Звучить трохи моторошно, але мета цієї розробки суто практична. Такий сенсор може відрізнити живу шкіру від силіконових матеріалів, з яких роблять маски. Тобто жодна маска, навіть якщо вона повністю відтворює риси обличчя людини, не дасть доступу до телефону, обладнаного таким сенсором.

Та технологія, що робить захист Apple Face ID таким надійним, у сенсорі також передбачена. Інфрачервоні промені будують тривимірну модель обличчя, щоб верифікувати користувача. Проте цим Trinamix не обмежується, оскільки промені сенсора здатні розрізняти матеріали на основі того, як вони відбивають світло. Спираючись на ці дані, сенсор може визначити, бачить він живу шкіру чи лише її латексну імітацію. Таким чином, сенсор верифікує користувача лише тоді, коли перед ним шкіра. Перехитрити його, помахавши пальцем перед об’єктивом, коли на обличчі маска, також не вийде. Роздільна здатність сенсора достатньо висока, щоб визначити розмір та положення об’єктів.

У ході інших тестів було доведено здатність цієї технології розрізняти й інші матеріали. Наприклад, дерево та пластик, коли перед сенсором ставили дві коробки з різних матеріалів, пофарбовані в один колір. Для людського ока вони здаються майже ідентичними, проте розробка Trinamix бачить відмінність.

Звісно, абсолютного стовідсоткового захисту не дасть навіть цей сенсор. Зрештою, на світі існують близнюки, злі двійники, а згодом, може, й клони.

Уважніші смартфони…

Перші смартфони з сенсорами Trinamix ми маємо побачити вже у найближчому майбутньому, завдяки співпраці цієї компанії з Qualcomm. Розробники запевняють, що такий сенсор може працювати, навіть якщо його помістити за скло або за дисплей смартфону. Тобто «чубчика» він не потребує, а для багато кого це вже саме по собі є вагомим аргументом.

…і не лише смартфони

Компанія Trinamix наразі пропонує свою розробку виробникам смартфонів, проте у неї може бути й інше використання. Наприклад, таким сенсором можна обладнати роборуку для сортування сміття. Навіть у найсучаснішого штучного інтелекту бувають проблеми з тим, щоб відрізнити пластикову пляшку від скляної, орієнтуючись лише на зображення. І тут міг би стати у пригоді модуль Trinamix.

Він був би корисним навіть роботам пилососам, які регулярно перечіпляються через дроти, шкарпетки чи мишей, яких вам «дарує» ваша киця. А з сенсором Trinamix вони змогли б усе це оминати. І припинити їздити по ногах.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Філософський Сад

Проєкт «Філософський Сад» відкриває доступ до серії подкастів та лонгрідів про культуру

Кожен подкаст і лонгрід проєкту «Філософський Сад» — це бесіда і пошук відповіді на запитання: «Якою мовою люди мистецтва говорять ...

Unicef і Platfor.ma запустили іронічно-автомобільний проєкт про вакцинацію

Техогляд дитини: Unicef і Platfor.ma запустили іронічно-автомобільний проєкт про вакцинацію

Інтернет-журнал Platfor.ma разом з ЮНІСЕФ Україна та USAID вирішили креативно нагадати про важливість та необхідність вакцинації. Разом вони розробили проєкт ...

crello

Створювати контент просто: Crello запускає глобальну бренд-кампанію

Crello, онлайн-редактор графіки для створення статичних та анімованих дизайнів, разом з маркетинговим агентством Fedoriv створили бренд-кампанію Design it your way. ...

Adobe MAX 2020 Creativity Conference

З 20 по 22 жовтня відбудеться Adobe MAX 2020 Creativity Conference

Цього року Adobe MAX 2020 Creativity Conference пройде онлайн і безкоштовно. На конференції планується понад 350 сесій і майстер-класів, виступи ...

Як зробити ідеальне фото: підготовка та результат

Завісу таємниці трохи відхиляє новий тренд в соцмережах The Setup vs. The Shot. Тобто підготовка до того, як зробити ідеальне фото, та її результат.

Конкурс мікрофотографії Nikon 2020 оголосив переможців

В ході конкурсу Nikon Small World 2020 було обрано 20 фотографій, які доводять, що пошук науковцями відповідей йде поруч зі здатністю цінувати красу.