Новий сенсор для смартфону розпізнає «живу шкіру»

Золотим стандартом розпізнавання облич вважається Apple Face ID, хоча навіть ця технологія не гарантує стовідсоткового захисту. Принаймні високоточною об’ємною маскою її все ж можна обманути. А для того, щоб перехитрити простіші двовимірні сенсори, які є на багатьох смартфонах, вистачить і простої фотографії. Втім, нове покоління цієї технології вже не за горами. Адже компанія Trinamix розробила новий сенсор, який розпізнає «живу шкіру».

Звучить трохи моторошно, але мета цієї розробки суто практична. Такий сенсор може відрізнити живу шкіру від силіконових матеріалів, з яких роблять маски. Тобто жодна маска, навіть якщо вона повністю відтворює риси обличчя людини, не дасть доступу до телефону, обладнаного таким сенсором.

Та технологія, що робить захист Apple Face ID таким надійним, у сенсорі також передбачена. Інфрачервоні промені будують тривимірну модель обличчя, щоб верифікувати користувача. Проте цим Trinamix не обмежується, оскільки промені сенсора здатні розрізняти матеріали на основі того, як вони відбивають світло. Спираючись на ці дані, сенсор може визначити, бачить він живу шкіру чи лише її латексну імітацію. Таким чином, сенсор верифікує користувача лише тоді, коли перед ним шкіра. Перехитрити його, помахавши пальцем перед об’єктивом, коли на обличчі маска, також не вийде. Роздільна здатність сенсора достатньо висока, щоб визначити розмір та положення об’єктів.

У ході інших тестів було доведено здатність цієї технології розрізняти й інші матеріали. Наприклад, дерево та пластик, коли перед сенсором ставили дві коробки з різних матеріалів, пофарбовані в один колір. Для людського ока вони здаються майже ідентичними, проте розробка Trinamix бачить відмінність.

Звісно, абсолютного стовідсоткового захисту не дасть навіть цей сенсор. Зрештою, на світі існують близнюки, злі двійники, а згодом, може, й клони.

Уважніші смартфони…

Перші смартфони з сенсорами Trinamix ми маємо побачити вже у найближчому майбутньому, завдяки співпраці цієї компанії з Qualcomm. Розробники запевняють, що такий сенсор може працювати, навіть якщо його помістити за скло або за дисплей смартфону. Тобто «чубчика» він не потребує, а для багато кого це вже саме по собі є вагомим аргументом.

…і не лише смартфони

Компанія Trinamix наразі пропонує свою розробку виробникам смартфонів, проте у неї може бути й інше використання. Наприклад, таким сенсором можна обладнати роборуку для сортування сміття. Навіть у найсучаснішого штучного інтелекту бувають проблеми з тим, щоб відрізнити пластикову пляшку від скляної, орієнтуючись лише на зображення. І тут міг би стати у пригоді модуль Trinamix.

Він був би корисним навіть роботам пилососам, які регулярно перечіпляються через дроти, шкарпетки чи мишей, яких вам «дарує» ваша киця. А з сенсором Trinamix вони змогли б усе це оминати. І припинити їздити по ногах.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...

Target, Walmart і CVS шукають високотехнологічну альтернативу пластиковим пакетам

Заснована цими трьома ритейлерами інвестиційна фірма Closed Loop Partners має на меті пошук, тестування та впровадження інноваційних альтернатив.

Бренд морозива Magnum зняв короткометражні аніме про природу насолоди

Два короткометражних аніме для бренда Magnum поєднує та ідея, що пошуки насолоди – дуже людська риса, а розуміння насолоди у кожного своє.

Держкіно презентує онлайн-довідник національних фільмів

Онлайн-довідник «База національних фільмів України» – найповніша база даних за національними фільмами, професіоналами кіновиробництва та компаніями-виробниками України. Держкіно має на меті ...