Дизайнер обіцяє створити маску-респіратор, що не заважатиме Face ID

Смартфон «не бачить» крізь маску-респіратор

Дивні хірургічні маски, які відтворюють обличчя людини, яка їх носить, мають вирішити проблему ідентифікації для тих користувачів iPhone, які бояться коронавірусу. В Інтернеті з’явилися проекти маски-респіратора, яка не повинна заважати розпізнаванню обличчя і водночас захищати від інфекції. Вона закриває рот та ніс, але натомість несе на собі точне зображення нижньої половини обличчя, щоб смартфон продовжував «впізнавати» свого власника.

Останнім часом продажі медичних масок злетіли до небес у відповідь на спалах коронавірусу. Але ті, хто їх носять стикаються з рядом проблем, і одна з них така – розпізнавання облич, наприклад Face ID на iPhone, перестає працювати. Зазвичай ця технологія ретельно сканує риси обличчя, і особливо форму рота та носа, щоб ідентифікувати особу, перш ніж розблокувати телефон.

І от Даніель Баскін (Danielle Baskin), дизайнер із Сан-Франциско, заявила, що вона знайшла вирішення цієї проблеми. Для цього лише треба зробити маску, яка зовні – «викапаний ти».

Для свого проекту вона обрала маску-респіратор з рівнем фільтрації N95. Такими зазвичай користуються працівники лікарень. Мовляв, «ви зможете одночасно і захиститися від епідемії, і зберегти здатність користуватися смартфоном».

Жарти чи ні?

На сайті Баскін можна дізнатися докладніше про її задум. Щоб почати виготовляти маски, вона закликає надіслати їй фото свого обличчя. Після цього вона начебто зможе оцифрувати його риси, щоб перенести їх на маску-респіратор.

Тут виникає закономірне питання: це жарт такий, чи що? Втім, якщо придивитися до сайту, можна побачити, що й сама дизайнерка не дуже впевнена, чи це вона серйозно.

«Так. Ні. Я не знаю. Але віруси – то не жарти».

Оголошена ціна – 40 доларів. Але з огляду на те, що наразі весь світ зіткнувся з нестачею масок-респіраторів, після того, як через епідемію на них так сильно зріс попит, Баскін запевняє, що наживатися на відчаї людей вона не збирається. А отже запуск проекту відкладається до того часу, коли ситуація з масками буде не така проблемна.

Наскільки це реально?

Окрім цього, існують певні сумніви, чи будуть такі маски взагалі виконувати поставлене перед ними завдання. Адже технологія, яка використовується Apple Face ID, сканує тривимірну модель обличчя, а цього пласка маска-респіратор відтворити не може. Втім, простіший варіант розпізнавання облич, який використовує Android і який спирається лише на можливості фронтальної камери смартфону, таким чином, мабуть, можна буде обійти.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Команда Havas PR Kyiv розповіла про комунікаційну кампанію 360 для HeForShe Arts Week 2021

Цього року агентство Havas PR Kyiv розробило та реалізувало креативну комунікаційну кампанію для HeForShe Arts Week 2021 і премії Women ...

Алан Бадоєв запускає креативне агентство Badoev ID

Алан Бадоєв — ім’я-бренд, яке за 20 років активної роботи в індустрії інтертейнменту докорінно змінило уявлення про музичний і телевізійний ...

Оголошено фіналістів конкурсу соціально вагомого контенту PITCH UA 3

Починається фінальний етап конкурсу соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну PITCH UA 3, який організовує компанія MRM за ...

Музей прийняття. Шість історій ЛГБТ+ харків’ян та харків’янок голосами публічних людей

Відомі люди Харківщини озвучили історії реального життя геїв, лесбійок, бісексуальних та транс-людей, які не є відкритими. Це звичайні історії звичайних ...

Перший у світі паб «збери сам»: комедійний канал UKTV Dave заповнює прогалину в житті британців

Комедійний канал UKTV Dave з'ясував, що британці більше радіють можливості нарешті вибратися до пабу, ніж можливості знову поспілкуватися вживу з родичами.

Музика павутиння: американські науковці сподіваються поговорити з павуком

Маркус Бюлер – не лише науковець Массачусетського технологічного інституту, а ще й музикант, і музика павутиння – його нинішній великий проєкт.