Золотим стандартом розпізнавання облич вважається Apple Face ID, хоча навіть ця технологія не гарантує стовідсоткового захисту. Принаймні високоточною об’ємною маскою її все ж можна обманути. А для того, щоб перехитрити простіші двовимірні сенсори, які є на багатьох смартфонах, вистачить і простої фотографії. Втім, нове покоління цієї технології вже не за горами. Адже компанія Trinamix розробила новий сенсор, який розпізнає «живу шкіру».
Звучить трохи моторошно, але мета цієї розробки суто практична. Такий сенсор може відрізнити живу шкіру від силіконових матеріалів, з яких роблять маски. Тобто жодна маска, навіть якщо вона повністю відтворює риси обличчя людини, не дасть доступу до телефону, обладнаного таким сенсором.
Та технологія, що робить захист Apple Face ID таким надійним, у сенсорі також передбачена. Інфрачервоні промені будують тривимірну модель обличчя, щоб верифікувати користувача. Проте цим Trinamix не обмежується, оскільки промені сенсора здатні розрізняти матеріали на основі того, як вони відбивають світло. Спираючись на ці дані, сенсор може визначити, бачить він живу шкіру чи лише її латексну імітацію. Таким чином, сенсор верифікує користувача лише тоді, коли перед ним шкіра. Перехитрити його, помахавши пальцем перед об’єктивом, коли на обличчі маска, також не вийде. Роздільна здатність сенсора достатньо висока, щоб визначити розмір та положення об’єктів.
У ході інших тестів було доведено здатність цієї технології розрізняти й інші матеріали. Наприклад, дерево та пластик, коли перед сенсором ставили дві коробки з різних матеріалів, пофарбовані в один колір. Для людського ока вони здаються майже ідентичними, проте розробка Trinamix бачить відмінність.
Звісно, абсолютного стовідсоткового захисту не дасть навіть цей сенсор. Зрештою, на світі існують близнюки, злі двійники, а згодом, може, й клони.
Уважніші смартфони…
Перші смартфони з сенсорами Trinamix ми маємо побачити вже у найближчому майбутньому, завдяки співпраці цієї компанії з Qualcomm. Розробники запевняють, що такий сенсор може працювати, навіть якщо його помістити за скло або за дисплей смартфону. Тобто «чубчика» він не потребує, а для багато кого це вже саме по собі є вагомим аргументом.
…і не лише смартфони
Компанія Trinamix наразі пропонує свою розробку виробникам смартфонів, проте у неї може бути й інше використання. Наприклад, таким сенсором можна обладнати роборуку для сортування сміття. Навіть у найсучаснішого штучного інтелекту бувають проблеми з тим, щоб відрізнити пластикову пляшку від скляної, орієнтуючись лише на зображення. І тут міг би стати у пригоді модуль Trinamix.
Він був би корисним навіть роботам пилососам, які регулярно перечіпляються через дроти, шкарпетки чи мишей, яких вам «дарує» ваша киця. А з сенсором Trinamix вони змогли б усе це оминати. І припинити їздити по ногах.