Космічний стартап Lynk обіцяє перетворити всі мобільні телефони на супутникові

Аерокосмічний стартап Lynk (раніше UbiquitiLink) нещодавно успішно відправив текстове повідомлення із супутника на орбіті на звичайний смартфон з системою Android. Компанія стверджує, що така пряма трансляція з космосу на немодифікований смартфон досі нікому ще не вдавалася, доки вони не розробили відповідну технологію. Відповідно, Lynk планує запустити в космос тисячі супутників, що будуть працювати як стільникові вежі, і таким чином перетворити всі мобільні телефони на супутникові.

Lynk – одна з декількох аерокосмічних компаній, які наразі планують створення сузір’їв з тисяч супутників, щоб забезпечити зв’язком населення світу. Але на відміну від інших, які ставлять за мету широкосмуговий доступ до Інтернету, Lynk збирається зробити можливим супутниковий зв’язок для звичайних мобільних телефонів. І жодного додаткового обладнання споживачам для цього не знадобиться.

Зараз, щоб отримати супутниковий зв’язок, споживачі мають придбати або супутниковий телефон, або спеціальний пристрій, який дозволить смартфону під’єднатися до супутника на орбіті. Але команда Lynk запевняє, що для своїх супутників вона розробила таке програмне забезпечення, яке здатне «перехитрити» звичайний смартфон і встановити зв’язок із супутником там, куди не сягає зона покриття стільникових веж.

За словами Чарльза Міллера, гендиректора та співзасновника Lynk, така успішна демонстрація технології є вагомим аргументом на користь створення власного сузір’я супутників.

Супутникових сузір’їв стане ще більше…

Для того, щоб просто забезпечити зв’язок, компанії вистачило б і кількох десятків супутників, але для мережі 4G їх знадобляться тисячі. Висловлювалося вже чимало побоювань щодо того, як такі супутники впливають на навколоземне середовище. Втім, Міллер запевняє, що космічні апарати Lynk є набагато меншими, ніж у інших компаній, які працюють над аналогічними проєктами. Кожен важить лише 25 кг і не підніметься вище 500 км.

Загалом мета Міллера та Lynk – перетворити всі мобільні телефони на супутникові, не змушуючи споживачів купувати додаткове обладнання. Натомість мобільні оператори зможуть придбати цю послугу у Lynk і включити її у свої тарифні плани.

Ця стратегія відрізняє Lynk від інших операторів супутникових мега-сузір’їв. Для того, щоб підключитися до сузір’їв SpaceX чи OneWeb, користувачам доведеться купляти спеціальні термінали, які будуть ловити супутниковий сигнал. У випадку Lynk терміналом стане сам мобільний телефон користувача.

Міллер переконаний, що така мета – дещо набагато суттєвіше, ніж змагання за першість у сфері 5G.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Creative Digest CIAU. Випуск #027Creative Digest CIAU. Випуск #027

Creative Digest CIAU. Випуск #027

Нова порція знань та натхнення від LIONS Live. Добірка актуальних можливостей професійного росту. Онлайн-довідник національних фільмів. Та тренди в графічному ...

Ліванська газета друкує чорнилом із кров’ю

На День святого Валентина вона зробила доволі специфічну першу сторінку. Її було надруковано чорнилом, змішаним зі справжньою кров’ю.

Балет для перегляду на смартфоні: Австралія проводить конкурс в карантинних умовах

Кожен виступ представляє одного з номінантів Telstra Ballet Dancer Awards–2020, закликаючи глядачів обрати, кому присудити Приз глядацьких симпатій.

Оголошено півфіналістів та експертів докторинг-майстерні PITCH UA 3

Третій сезон конкурсу соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну PITCH UA стрімко набирає обертів. Цього року до PITCH ...

X-Ray

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

2020 рік зруйнував усі плани, змусив дивитися на світ інакше, відкрив нові грані бізнесу. У 2020 році неважливі брифи. Адаптуйся ...

мобільний павільйон House of Europe

House of Europe шукає креативні команди в українських містах, які готові прийняти мобільний павільйон

Минулого року разом з молодими українськими архітекторами Іваном Протасовим, Яною Бучацькою, Дмитром Міхєєвим і Тарасом Бараном команда House of Europe розробила мобільний павільйон. Це ...