Компанії Draganfly світ завдячує першим в історії випадком, коли дрон врятував життя людині. З таким іміджем не дивно, що зараз вона докладає чимало зусиль, щоб розробити дрони для боротьби з коронавірусом.
Нещодавно Кемерон Челл (Cameron Chell), гендиректор Draganfly, зазначив, що його компанія отримала замовлення на розробку дронів, які зможуть виявляти інфікованих коронавірусом. Оскільки вакцини поки що не існує, здатність своєчасно виявляти інфікованих могла б допомогти зупинити поширення цього вірусу.
Виявляти інфікованих на відстані
Зараз у місцях великого скупчення людей – в портах, аеропортах, на заводах тощо – іноді застосовують ручні інфрачервоні термометри, щоб вчасно виявити тих, хто має симптоми, схожі на грип. Проте це рішення далеко не ідеальне, адже ці пристрої, схожі на маленькі білі пістолети, які треба націляти людині в лоб, не дуже надійні.
Миттєвого рішення проблеми у Draganfly немає, але Челл запевняє, що різноманітні сенсори, якими можна обладнати дрони його компанії, будуть здатні виявляти потенційних носіїв інфекції. Аргументом на користь дронів є те, що вони можуть виміряти температуру з набагато більшої дистанції, ніж «термометр-пістолет». Такі дрони з інфрачервоними сенсорами здатні визначити температуру обличчя людини з відстані у сто чи більше метрів.
А штучний інтелект разом з такими технологіями як допплерівський радар зможе виміряти взагалі все: від пульсу, тиску чи сльозотечі до рівня стресу. Це в свою чергу дозволить точніше визначити стан здоров’я людини.
Етика спостереження
Таке застосування дронів, втім, наочно демонструє потенціал цієї технології для стеження за населенням, що може мати дуже неоднозначні наслідки.
Челл стверджує, що він цілком усвідомлює можливу етичну проблему. Він зізнався, що спершу поставився скептично до тієї ідеї, що застосувати дрони для боротьби з коронавірусом буде можливо.
Ні, не через технічні обмеження. Хоча, наприклад, те, що для вимірювання температури дрону потрібно 10–15 секунд, наразі є проблемою. Цей час необхідно скоротити хоча б до 5 секунд. Але це як раз можливо.
Що є справжньою перепоною на шляху до такого спостереження, це те, що воно майже напевно буде негативно сприйняте публікою. Проте Челл переконаний, що дрони – краща альтернатива «термометрам-пістолетам». Дрон, який кружляє над головою, може здатися нав’язливим. Але ситуація, коли люди мусять вишикуватися і чекати, доки всім по черзі в обличчя не тицьнуть термометром, насправді спричиняє набагато більше незручностей.