Дослідники з Токіо розробляють надувний електроскутер

Нам вже доводилося бачити складані скутери, які можна носити з собою, спеціально для тих, хто не проти іноді й пішки пройтися. Але чи бачив хто надувний електроскутер, який у здутому вигляді легко вміщається в рюкзак? Цей чудернацький транспортний засіб – результат бурхливої фантазії дослідників з Токійського університету.

Поки що такий надувний електроскутер існує лише у вигляді прототипу. Називається він Poimo, тобто POrtable Inflatable MObility. Його корпус зроблений з термопластичного поліуретану і, за словами дослідників, використовуючи невеличку ручну помпу, його можна повністю надути лише за одну хвилину. Тобто створити оптимальний тиск, щоб сидіння водія було комфортним та стабільним. Після цього водій додає до надувного корпусу жорсткі компоненти: колеса, вентильний електродвигун, батарею та руль. А тоді вже на цю конструкцію можна сміливо застрибувати і мчати щодуху. Ну, чи принаймні доповзти до роботи.

У дії він виглядає так:

Загальна вага надувного скутера Poimo становить лише 5,5 кг. І з них 2,3 кг припадають на надувну частину. Але розробники не планують зупинятися на цьому і обіцяють в майбутньому зробити його ще легшим.

Мрія кожного хіпстера

Винахідники Poimo вже провели ряд тест-драйвів на вулицях Токіо і вони запевняють, що їхати на такому скутері – саме задоволення. Вони переконані, що надувний електроскутер є набагато практичнішим за будь-який інший транспортний засіб, тоді як чималий потенціал для індивідуальних налаштувань міг би зробити його дуже привабливим вибором для городян.

Рюума Ніяма (Ryuma Niiyama), один із винахідників проєкту, нещодавно зазначив: «Ми впевнені, що наш надувний транспорт, який відрізняється від усіх інших систем мобільності, стане в пригоді містам майбутнього в якості транспорту «останнього кілометра».

Нескладно уявити такий легкий альтернативний транспорт улюбленим вибором хіпстерів усього світу. Звісно, якщо все працюватиме так, як повинно. Наразі лишаються під питанням такі характеристики Poimo як дистанція, легкість в управлінні та загальна міцність усієї конструкції. Зрештою, одна справа, коли у вашого скутера на півдорозі здувається шина, і цілком інша – коли під вами здувається весь скутер. Але ідея, безсумнівно, цікава.

Слід зазначити, що скутерами ідеї японських дослідників для надувного транспорту не вичерпуються. Та ж сама команда Токійського університету цікавиться також розробкою мобільних надувних диванів – ідея, яка, певно, знайде ще більший відгук в серцях споживачів.

Дослідники з Токіо розробляють надувний електроскутер

Навіть скейтборди зараз роблять складаними, і не завжди вони складаються так, як цього можна було б очікувати.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

У Києві представили інноваційні проєкти в рамках Нідерландського тижня дизайну

В інноваційному парку UNIT.City відбулась виставка українських проєктів в рамках Нідерландського тижня дизайну — найбільшої в Північній Європі події в ...

Якими були б Google Карти 200 років тому: проєкт відтворення історичного вигляду міст

Онлайн-карта з відкритим кодом дозволяє побачити з висоти пташиного польоту та у режимі перегляду вулиць, як з часом змінювалися американські міста.

Бритви, барабани та безпечні автівки: кампанії, що сприяють безбар’єрності та інклюзивності

Під час Cannes Lions 2019 кампанії, що сприяють безбар’єрності та інклюзивності, становили більше половини номінантів нової категорії Creative Strategy.

Проєкції SmartThings: компанія Samsung облаштувала будинок з привидами

Компанія Samsung перетворила 300-річний дім, споруджений ще у 18 столітті, на будинок з привидами, використавши для цього проєкції SmartThings.

Що принесло водою: агенція McCann повністю обставила квартиру річковим сміттям

Спочатку креативна команда планувала облаштувати кілька таких «апартаментів з річки» у вантажних контейнерах, які були б цілодобово відкриті для публіки.

Найбіліший білий колір як спосіб боротьби з глобальним потеплінням

Американські науковці отримали найбіліший білий колір у світі, який так ефективно відбиває світло, що охолоджує поверхню, яка в цей колір пофарбована.