Додаток PicsArt створив штучний інтелект, який генерує саундтреки для відео

Щоб допомогти креаторам відеоконтенту для соціальних медіа знайти такі саундтреки для відео, які не вимагатимуть кругленької суми за право користування, додаток PicsArt, який дозволяє редагувати фото та відео, створив спеціальний штучний інтелект. Цей комп’ютерний композитор з простою назвою A.I. Music здатен генерувати нескінченний потік музики, не захищеної авторськими правами. Він відкривається у новій вкладці у відеоредакторі PicsArt та автоматично створює музику з потрібним настроєм.

Проаналізувавши понад мільйон пісень, цей штучний інтелект навчився складати власні мелодії. Креаторові лишається обрати жанр чи настрій музики або вказати, для якої саме діяльності ця композиція має стати саундтреком, і A.I. Music згенерує потрібну мелодію.

Ця опція буде корисною для Instagram Stories, але й для контенту YouTube чи TikTok вона також має непоганий потенціал.

Переваги та недоліки

Творці додатку PicsArt стверджують, що така комп’ютерно згенерована музика ніколи не повторюється і це є її великою перевагою у порівнянні зі стоковими мелодіями, які зазвичай пропонують своїм користувачам інші відеоредактори. Окрім того, штучний інтелект може скласти трек такої довжини, яка потрібна, що знімає проблему пошуку достатньо довгої мелодії, якої вистачило б на все відео без повторів.

Онлайн-платформа Digital Trends, яка мала можливість однією з перших спробувати цю технологію, оцінила її доволі високо. Мелодія розвивалася та змінювалася протягом усього треку, а це свідчить про те, що штучний інтелект A.I. Music розуміє, що таке структура музичного твору. От тільки згенерована мелодія обривалася якось аж надто раптово. До того ж такі саундтреки для відео, загалом, були більше схожі на стандартні зразки, які пропонують користувачам програми-відеоредактори, ніж на щось, створене людиною. Втім, це все одно краще, ніж стокова музика.

Зокрема, серед жанрів музики користувачам пропонують «техно», «лоу-фай» та «даб». Настрій можна обрати «веселий», «романтичний» тощо. Або ж вказати, що це – саундтрек для навчання чи, скажімо, занять йогою. Щоправда, така класифікація музики може виявитися неточною. Принаймні, якщо «музика для сну» складається з білого шуму та колискових, то те, що називається «спокійною музикою» звучить, скоріше, як щось танцювальне.

Деякі редакторські опції наразі також відсутні. Накласти згенерований саундтрек на звук, присутній у самому відео, не вийде. Чи, наприклад, зробити так, щоб музика поступово стихала. Але, зрештою, якщо вам не сподобалося те, що штучний інтелект видав з першої спроби, клацати на кнопку «згенерувати заново» можна скільки завгодно.

Зараз A.I. Music працює лише на iOS, але до кінця цього року вийде версія і для Android.

Джерело

Ще одним нещодавно створеним генератором музики є Jukebox від OpenAI, який пропонує не лише мелодію, а й текст пісні.

А агенції Space150 вдалося за допомогою штучного інтелекту зробити цілий кліп у стилі репера Тревіса Скотта.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Lions Live: речниця Bacardi радить шукати суперфанатів і деконструює фокус-групи

Компанія Bacardi останнім часом почала орієнтуватися на ті 10% аудиторії, які є її суперфанатами, а не на 90% людей, які становлять основну масу покупців.

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

Бренд Pepsi випустив нову лімітовану банку, присвячену одному з найгарніших міст України — Львову. Колекція була створена ексклюзивно для цього ...

Нарбут

Вийшла друком книга «Нарбут» з унікальною обкладинкою кожного примірника в накладі

Вийшла друком книга «Нарбут» — перша книга в Україні, кожний екземпляр якої має унікальну обкладинку, згенеровану алгоритмом. Дизайн книжки та ...

Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Дозвіл на хуліганство. Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Нещодавно Uklon та IAMIDEA розказали всім про нову стратегію і ключове повідомлення: «Твій рух — твої правила». За результатами першої ...

Підсумки першого дня Lions Live від Ани Анджелік, однієї з найвпливовіших CMO світу

Підсумки першого дня Lions Live було підведено Аною Анджелік, яка назвала п’ять ключових інсайтів, які варто винести для себе з понеділкових сесій Lions Live.

Філософський Сад

Проєкт «Філософський Сад» відкриває доступ до серії подкастів та лонгрідів про культуру

Кожен подкаст і лонгрід проєкту «Філософський Сад» — це бесіда і пошук відповіді на запитання: «Якою мовою люди мистецтва говорять ...