Штучний інтелект OpenAI генерує музику у різних жанрах

Дослідницька лабораторія OpenAI нещодавно випустила нову модель штучного інтелекту під назвою Jukebox, яка здатна створювати музику. З технологічної точки зору це визначне досягнення, навіть якщо кінцевий результат звучить як римейк добре знайомих пісень. За словами дослідників з OpenAI, вони вирішили працювати над створенням машинної музики саме тому, що добре усвідомлювали, яким непростим завданням це буде.

Але зрештою, тут є і акорди, і мелодія, і навіть текст. Іноді. Навіть, якщо слова в ньому не завжди клеяться докупи.

Спосіб, у який штучний інтелект OpenAI генерує музику, теж доволі цікавий. Розробники тренували Jukebox на аудіофайлах у нестисненому форматі, замість того, щоб скористатися «символічним» форматом, який використовується електронними музичними інструментами. Формат MIDI вони вже свого часу спробували, працюючи над MuseNet, штучним інтелектом-попередником Jukebox. Але така музика не передбачала вокалу. Тому Jukebox йде далі і намагається (під наглядом дослідників з OpenAI) генерувати власні тексти пісень.

Алгоритм Jukebox тренувався на добірці з 1,2 мільйонів пісень, з яких лише половина була англійською мовою, а також на текстах та метаданих, взятих з LyricWiki. Відомості про виконавця та жанр були додані, щоб штучний інтелект міг краще зорієнтуватись в класифікації музики.

Втім, дослідники визнають, що обмежень у нього наразі вистачає.

«Jukebox — це крок уперед для таких технологій завдяки кращій якості музичних композицій, їх зв’язності та цілісності, яка витримується на досить довгому відрізку аудіозапису. Але ці генеративні роботи суттєво відрізняються від музики, написаної людиною, – пояснюють вони. – Наприклад, в той час, як згенеровані пісні дотримуються традиційної акордової структури і можуть навіть містити вражаючі інструментальні соло, ми не почуємо у машинній музиці таких звичних нам масштабніших структур, як повторюваний приспів».

І хто ж автор?

Слід також зазначити, що експеримент, в ході якого штучний інтелект OpenAI генерує музику, зіткнувся й з іншими проблемами, крім технічних. Як зазначила копірайтерка та авторка подкастів Шері Ху (Cherie Hu), Jukebox ризикує перетворитися на катастрофу з точки зору авторського права, особливо враховуючи останні події. Буквально на днях музикант Jay-Z подав ряд скарг на розміщені на YouTube діпфейки, що імітують його голос та пісні, і зараз вимагає прибрати їх з платформи, оскільки дозволу на використання своїх робіт таким чином він не давав. І щось сумнівно, щоб лабораторія OpenAI здобула відповідні дозволи від Кеті Перрі чи, скажімо, правонаступників Елвіса Преслі.

Авторські права на твори штучного інтелекту взагалі є досить дискутивною темою.

Що ж, принаймні грати в комп’ютерні ігри та писати прозу машинам OpenAI вдається краще.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

У Києві представили інноваційні проєкти в рамках Нідерландського тижня дизайну

В інноваційному парку UNIT.City відбулась виставка українських проєктів в рамках Нідерландського тижня дизайну — найбільшої в Північній Європі події в ...

Якими були б Google Карти 200 років тому: проєкт відтворення історичного вигляду міст

Онлайн-карта з відкритим кодом дозволяє побачити з висоти пташиного польоту та у режимі перегляду вулиць, як з часом змінювалися американські міста.

Проєкції SmartThings: компанія Samsung облаштувала будинок з привидами

Компанія Samsung перетворила 300-річний дім, споруджений ще у 18 столітті, на будинок з привидами, використавши для цього проєкції SmartThings.

Що принесло водою: агенція McCann повністю обставила квартиру річковим сміттям

Спочатку креативна команда планувала облаштувати кілька таких «апартаментів з річки» у вантажних контейнерах, які були б цілодобово відкриті для публіки.

Купуй українське: в Україні стартує Тиждень малих українських виробників

Купуй українське: в Україні стартує Тиждень малих українських виробників

З 27 жовтня до 1 листопада в Україні вперше відбуватиметься Тиждень малих українських виробників. Його мета — підтримати представників малого ...

Найбіліший білий колір як спосіб боротьби з глобальним потеплінням

Американські науковці отримали найбіліший білий колір у світі, який так ефективно відбиває світло, що охолоджує поверхню, яка в цей колір пофарбована.