Верховна Рада прийняла закон про підтримку культури і креативних сфер

Верховна Рада прийняла законопроєкт №3377 про підтримку культури і креативних сфер. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» опублікований на сайті ВРУ.

Законом внесено зміни до Цивільного кодексу України та законів України:

  • «Про телебачення і радіомовлення»,
  • «Про рекламу»,
  • «Про культуру»,
  • «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»,
  • «Про Український культурний фонд»,
  • «Про державну підтримку кінематографії в Україні»,
  • «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав»,
  • «Про оренду державного та комунального майна»,
  • «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»

з метою актуалізації, вдосконалення правових відносин у багатьох сферах життєдіяльності, які зазнали змін у зв’язку із поширенням коронавірусу COVID-19.

Верховна Рада

Про кінематограф

Серед іншого, закон передбачає державну субсидію для кінематографу в обсязі до 100% від кошторису кіно. Відповідні субсидії надаються для національних ігрових фільмів, анімаційних, документальних, фільмів для дитячої аудиторії, фільмів художньої та культурної значущості (авторських), телевізійних фільмів, телесеріалів і фільмів-дебютів.

Також Кабінету Міністрів доручається розробити й затвердити умови надання держсубсидії на розвиток кінопроєкту, знайти кошти на субсидування 50% витрат концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення на електроенергію та інші акти, які вимагають додаткового виділення коштів із бюджету.

Закон передбачає державну субсидію для кінематографії в обсязі до 100% від кошторису кіно

Про плату за оренду майна

Також Рада зменшила плату за оренду (найм) невикористаного в повному обсязі майна для наймачів установ культури на період обмежень, пов’язаних із карантином.

Плата за користування нерухомим майном повинна бути знижена на вимогу наймача, який здійснює підприємницьку діяльність із використанням цього майна протягом усього часу.

Розмір плати не може перевищувати сукупний (пропорційно орендованої площі) обсяг витрат, які орендар здійснив або повинен буде здійснити за відповідний період для внесення плати за землю, сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, й оплати вартості комунальних послуг.

Зазначені витрати покладаються на наймача як оплата за користування майном за відповідний період пропорційної площі нерухомого майна, яку він наймає згідно з договором, якщо договором не передбачено обов’язку наймача самостійно сплатити ці витрати повністю або частково.

Нагадаємо, у квітні профільний комітет Ради підтримав законопроєкти щодо підтримки культури та креативних індустрій під час карантину.

Джерело

Фото в тексті: Jakob Owens / Unsplash


Читайте також: Креативні індустрії мовою цифр, або Чому культурі важливо заявляти про себе не лише емоційно.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Lions Live: речниця Bacardi радить шукати суперфанатів і деконструює фокус-групи

Компанія Bacardi останнім часом почала орієнтуватися на ті 10% аудиторії, які є її суперфанатами, а не на 90% людей, які становлять основну масу покупців.

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

Бренд Pepsi випустив нову лімітовану банку, присвячену одному з найгарніших міст України — Львову. Колекція була створена ексклюзивно для цього ...

Нарбут

Вийшла друком книга «Нарбут» з унікальною обкладинкою кожного примірника в накладі

Вийшла друком книга «Нарбут» — перша книга в Україні, кожний екземпляр якої має унікальну обкладинку, згенеровану алгоритмом. Дизайн книжки та ...

Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Дозвіл на хуліганство. Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Нещодавно Uklon та IAMIDEA розказали всім про нову стратегію і ключове повідомлення: «Твій рух — твої правила». За результатами першої ...

Підсумки першого дня Lions Live від Ани Анджелік, однієї з найвпливовіших CMO світу

Підсумки першого дня Lions Live було підведено Аною Анджелік, яка назвала п’ять ключових інсайтів, які варто винести для себе з понеділкових сесій Lions Live.

Філософський Сад

Проєкт «Філософський Сад» відкриває доступ до серії подкастів та лонгрідів про культуру

Кожен подкаст і лонгрід проєкту «Філософський Сад» — це бесіда і пошук відповіді на запитання: «Якою мовою люди мистецтва говорять ...