Сінгапурська студія розробила безконтактні кнопки для ліфтів

Доки триває пандемія, близько підходити до незнайомих людей буває страшнувато. А ліфти – то взагалі найгірше, що тільки може бути. Вас замикає у тісній коробці, і щоб потрапити на потрібний вам поверх, доводиться торкатися кнопок, які до вас бозна-хто натискав. Тож ви заходите в ліфт, а потім вибігаєте з нього і прожогом мчите мити руки. З огляду на все це, сінгапурська студія Stuck Labs знайшла краще рішення – її команда розробила Kinetic Touchless, безконтактні кнопки для ліфтів.

Ця технологія передбачає великі кнопки з підсвіткою на ліфтовій панелі. Якщо до такої кнопки піднести палець, вона засвітиться, вказуючи відповідний поверх. А потім достатньо зімітувати натискання на кнопку, не торкаючись її. Кнопка при цьому дійсно втопиться в панель, наче під дією телекінезу.

Здатна реагувати на майже дотик система Kinetic Touchless є справжнім дивом техніки.

Навіщо так складно?

Щоправда, безконтактні кнопки для ліфтів легше уявити в голлівудській фантастиці, ніж у звичайній офісній будівлі. Адже фільми й мусять бути показними, а техніка в них має притягувати увагу аудиторії. Натомість в реальному світі дизайн зазвичай тяжіє до простоти та надійності. Навіщо робити кнопку з датчиком руху та моторчиком (які з часом можуть зламатися), замість звичайної кнопки, яка натискається? І навіть якщо ви хочете зробити саме безконтактний ліфт, чимало будівель таку технологію вже має.

Те ж саме можна зробити голосовою командою. Можна просканувати ключ-карту, щоб ліфт автоматично визначив потрібний вам поверх. Можна просто натиснути кнопку ліктем. Зрештою кнопки з міді, яка зменшує термін виживання вірусів, могли б частково вирішити проблему. Навіщо ж таке грандіозне рішення?

З іншого боку, перевага кнопок Kinetic Touchless полягає в тому, що у них дуже знайомий дизайн. Він імітує звичне для нас натискання кнопок. Це спостерігається і з будь-якою іншою новою технологією – від віртуальної реальності до машин-безпілотників – знайомі елементи дозволяють користувачам подолати страх перед незнайомими елементами. А оскільки через COVID-19 ми зіткнулися з численними новими реаліями, щось знайоме, як-от натискання кнопки, є заспокійливою згадкою про допандемічні часи.

Все це також нагадує теорію данського архітектора Б’ярке Інгельса про екологічний гедонізм. Його ідея полягає в тому, що користування «зеленими» технологіями має сприйматися як розкіш, а не як жертва, на яку ви йдете. Якщо поглянути під таким кутом на безконтактні кнопки для ліфтів, то Kinetic Touchless теж перетворюється на своєрідний «пандемічний гедонізм». Тобто безпечніші для здоров’я рішення стають розвагою, а не ще одним тягарем на наші плечі.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...

Target, Walmart і CVS шукають високотехнологічну альтернативу пластиковим пакетам

Заснована цими трьома ритейлерами інвестиційна фірма Closed Loop Partners має на меті пошук, тестування та впровадження інноваційних альтернатив.

Бренд морозива Magnum зняв короткометражні аніме про природу насолоди

Два короткометражних аніме для бренда Magnum поєднує та ідея, що пошуки насолоди – дуже людська риса, а розуміння насолоди у кожного своє.

Держкіно презентує онлайн-довідник національних фільмів

Онлайн-довідник «База національних фільмів України» – найповніша база даних за національними фільмами, професіоналами кіновиробництва та компаніями-виробниками України. Держкіно має на меті ...