Гаптичний інтерфейс у повітрі дозволить натискати кнопки, нічого не торкаючись

Ось уже 200 років шрифт Брайля допомагає людям, які погано бачать, надаючи їм тактильну систему письма, яку можна читати пальцями. І зараз цей шрифт має всі шанси отримати «апгрейд 21-го століття». Принаймні якщо дослідники з Байройтського університету, що в Німеччині, успішно втілять в життя свій гаптичний інтерфейс у повітрі.

Ця команда науковців працює над розробкою спеціальної системи динаміків, які генерують ультразвукові хвилі, щоб дозволити людям читати шрифт Брайля прямо у повітрі. Акустичні хвилі, які створює цей пристрій, цілком здатні замінити собою ту рельєфну поверхню, що зазвичай необхідна для читання шрифту Брайля.

Дослідниця Вікторія Панева (Viktorija Paneva) розповіла, що система HaptiRead була вже випробувана сліпими користувачами. Це – перша технологія, яка дозволяє передавати текст шрифтом Брайля без власне дотику.

Пристрій, що створює гаптичний інтерфейс у повітрі, являє собою панель з крихітних ультразвукових динаміків (16х16). Згенеровані ними направлені ультразвукові хвилі створюють у повітрі явно відчутні гаптичні точки. За словами користувачів, це відчуття схоже на вузьконаправлений потік повітря.

Де це можна застосувати

Той факт, що це дозволить створення дисплеїв, які відображають шрифт Брайля навіть там, де цього наразі фізично неможливо зробити, вже сам по собі є доволі цікавим. Але особливий інтерес у час пандемії коронавірусу викликає те, що такі дисплеї будуть абсолютно гігієнічними, адже користувачі системи HaptiRead не торкаються жодної поверхні. Тобто такий гаптичний інтерфейс у повітрі став би в пригоді тим, хто побоюється торкатися поверхонь, які до них вже встигли помацати сотні інших людей.

Панель з ультразвукових динаміків «бачить» руку користувача з відстані у 70 см. Текст шрифтом Брайля вона проектує безпосередньо на долоню так, що це здатен відчути лише сам користувач.

Дослідниця Софія Зайнфельд (Sofia Seinfeld), яка також працює над цим проєктом, зазначила, що система HaptiRead з її бездотиковим інтерфейсом була б корисною у таких громадських місцях як ліфти, банкомати, інформаційні дошки з картою місцевості, інформаційно-довідкові кіоски тощо.

Ними могли б користуватися зрячі люди теж. Особливо якщо сполучити цю технологію ще й з візуальним фідбеком. Наприклад, кнопки можна було б натискати прямо в повітрі, нічого не торкаючись. До того ж ультразвуковий фідбек міг би стати корисним доповненням для технологій віртуальної реальності з повним зануренням, адже спектр доступних відчуттів це б значно розширило.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Cannes Lions 2019 : Day One

«Каннські Леви» 2021 оголосили склад голів журі

Міжнародний фестиваль креативності «Каннські Леви» оголосив склад президентів журі для нагородження робіт Левами у 2021 році. Цього року до складу ...

Grammarly створила перший анотований GEC-корпус української мови і виклала його у відкритий доступ

Компанія Grammarly, анонсувала створення та публікацію у відкритому доступі першого анотованого GEC-корпусу української мови. Компанія розробляє онлайн-сервіс на основі штучного ...

Акторка та дизайнерка Сара Джесіка Паркер виступить у прямому ефірі ЦУМ Київ

26 січня о 17:00 акторка культового серіалу «Секс у великому місті» Сара Джесіка Паркер, а нині дизайнерка власного бренду взуття ...

Creative Digest CIAU. Випуск #023

Креативні тренди 2021 року від Shutterstock. Всеукраїнська акція з популяризації читання. Instagram Guides. А також перша в Україні книга про ...

Коли людей попросили намалювати кетчуп, вони намалювали Heinz

Більшість людей намалювали характерну пляшку кетчупу Heinz, хоча жоден з учасників експерименту не знав, що його ініційовано цим брендом.

Шість креативних кампаній, які завдячують своїм успіхом фанатам

Своїм розголосом кожна така кампанія завдячує саме суперфанатам. Це – приклад того, як можна активізувати та винагородити за лояльність своїх прихильників.