Гаптичний інтерфейс у повітрі дозволить натискати кнопки, нічого не торкаючись

Ось уже 200 років шрифт Брайля допомагає людям, які погано бачать, надаючи їм тактильну систему письма, яку можна читати пальцями. І зараз цей шрифт має всі шанси отримати «апгрейд 21-го століття». Принаймні якщо дослідники з Байройтського університету, що в Німеччині, успішно втілять в життя свій гаптичний інтерфейс у повітрі.

Ця команда науковців працює над розробкою спеціальної системи динаміків, які генерують ультразвукові хвилі, щоб дозволити людям читати шрифт Брайля прямо у повітрі. Акустичні хвилі, які створює цей пристрій, цілком здатні замінити собою ту рельєфну поверхню, що зазвичай необхідна для читання шрифту Брайля.

Дослідниця Вікторія Панева (Viktorija Paneva) розповіла, що система HaptiRead була вже випробувана сліпими користувачами. Це – перша технологія, яка дозволяє передавати текст шрифтом Брайля без власне дотику.

Пристрій, що створює гаптичний інтерфейс у повітрі, являє собою панель з крихітних ультразвукових динаміків (16х16). Згенеровані ними направлені ультразвукові хвилі створюють у повітрі явно відчутні гаптичні точки. За словами користувачів, це відчуття схоже на вузьконаправлений потік повітря.

Де це можна застосувати

Той факт, що це дозволить створення дисплеїв, які відображають шрифт Брайля навіть там, де цього наразі фізично неможливо зробити, вже сам по собі є доволі цікавим. Але особливий інтерес у час пандемії коронавірусу викликає те, що такі дисплеї будуть абсолютно гігієнічними, адже користувачі системи HaptiRead не торкаються жодної поверхні. Тобто такий гаптичний інтерфейс у повітрі став би в пригоді тим, хто побоюється торкатися поверхонь, які до них вже встигли помацати сотні інших людей.

Панель з ультразвукових динаміків «бачить» руку користувача з відстані у 70 см. Текст шрифтом Брайля вона проектує безпосередньо на долоню так, що це здатен відчути лише сам користувач.

Дослідниця Софія Зайнфельд (Sofia Seinfeld), яка також працює над цим проєктом, зазначила, що система HaptiRead з її бездотиковим інтерфейсом була б корисною у таких громадських місцях як ліфти, банкомати, інформаційні дошки з картою місцевості, інформаційно-довідкові кіоски тощо.

Ними могли б користуватися зрячі люди теж. Особливо якщо сполучити цю технологію ще й з візуальним фідбеком. Наприклад, кнопки можна було б натискати прямо в повітрі, нічого не торкаючись. До того ж ультразвуковий фідбек міг би стати корисним доповненням для технологій віртуальної реальності з повним зануренням, адже спектр доступних відчуттів це б значно розширило.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Національний відбір на #ViralCreativeExpress 2021 розпочато

Клуб арт-директорів України ADC*UA запрошує всіх молодих креаторів взяти участь у Національному відборі на європейську програму ADC Europe — #ViralCreativeExpress ...

Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків

Сильвестр Сталлоне зніме фільм «Брати-легенди», присвячений Віталію та Володимиру Кличкам. Герой серіалу «Роккі» виступить режисером і сценаристом стрічки. Спочатку зйомки ...

Ogilvy Warsaw

Ogilvy Warsaw та Lego пропонують відбудувати нову Польщу

У межах глобального позиціонування Lego «Відбудуй світ» Ogilvy Warsaw створив локальну рекламну кампанію, спрямовану на нову зростаючу генерацію поляків. У ...

Depositphotos запустив новий онлайн-інструмент для зручної роботи з контентом

Міжнародний фотобанк Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів, який не потребує навичок дизайну. Він працює на базі штучного ...

Автомобілебудівник Volvo назвав головний креш-тест

Креативна команда справді вирушила за Арктичне полярне коло, щоб зняти для Volvo відео про головний креш-тест сьогодення.