Гаптичний інтерфейс у повітрі дозволить натискати кнопки, нічого не торкаючись

Ось уже 200 років шрифт Брайля допомагає людям, які погано бачать, надаючи їм тактильну систему письма, яку можна читати пальцями. І зараз цей шрифт має всі шанси отримати «апгрейд 21-го століття». Принаймні якщо дослідники з Байройтського університету, що в Німеччині, успішно втілять в життя свій гаптичний інтерфейс у повітрі.

Ця команда науковців працює над розробкою спеціальної системи динаміків, які генерують ультразвукові хвилі, щоб дозволити людям читати шрифт Брайля прямо у повітрі. Акустичні хвилі, які створює цей пристрій, цілком здатні замінити собою ту рельєфну поверхню, що зазвичай необхідна для читання шрифту Брайля.

Дослідниця Вікторія Панева (Viktorija Paneva) розповіла, що система HaptiRead була вже випробувана сліпими користувачами. Це – перша технологія, яка дозволяє передавати текст шрифтом Брайля без власне дотику.

Пристрій, що створює гаптичний інтерфейс у повітрі, являє собою панель з крихітних ультразвукових динаміків (16х16). Згенеровані ними направлені ультразвукові хвилі створюють у повітрі явно відчутні гаптичні точки. За словами користувачів, це відчуття схоже на вузьконаправлений потік повітря.

Де це можна застосувати

Той факт, що це дозволить створення дисплеїв, які відображають шрифт Брайля навіть там, де цього наразі фізично неможливо зробити, вже сам по собі є доволі цікавим. Але особливий інтерес у час пандемії коронавірусу викликає те, що такі дисплеї будуть абсолютно гігієнічними, адже користувачі системи HaptiRead не торкаються жодної поверхні. Тобто такий гаптичний інтерфейс у повітрі став би в пригоді тим, хто побоюється торкатися поверхонь, які до них вже встигли помацати сотні інших людей.

Панель з ультразвукових динаміків «бачить» руку користувача з відстані у 70 см. Текст шрифтом Брайля вона проектує безпосередньо на долоню так, що це здатен відчути лише сам користувач.

Дослідниця Софія Зайнфельд (Sofia Seinfeld), яка також працює над цим проєктом, зазначила, що система HaptiRead з її бездотиковим інтерфейсом була б корисною у таких громадських місцях як ліфти, банкомати, інформаційні дошки з картою місцевості, інформаційно-довідкові кіоски тощо.

Ними могли б користуватися зрячі люди теж. Особливо якщо сполучити цю технологію ще й з візуальним фідбеком. Наприклад, кнопки можна було б натискати прямо в повітрі, нічого не торкаючись. До того ж ультразвуковий фідбек міг би стати корисним доповненням для технологій віртуальної реальності з повним зануренням, адже спектр доступних відчуттів це б значно розширило.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Lions Live: речниця Bacardi радить шукати суперфанатів і деконструює фокус-групи

Компанія Bacardi останнім часом почала орієнтуватися на ті 10% аудиторії, які є її суперфанатами, а не на 90% людей, які становлять основну масу покупців.

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

Бренд Pepsi випустив нову лімітовану банку, присвячену одному з найгарніших міст України — Львову. Колекція була створена ексклюзивно для цього ...

Нарбут

Вийшла друком книга «Нарбут» з унікальною обкладинкою кожного примірника в накладі

Вийшла друком книга «Нарбут» — перша книга в Україні, кожний екземпляр якої має унікальну обкладинку, згенеровану алгоритмом. Дизайн книжки та ...

2Crack від Roshen

Saatchi & Saatchi Ukraine перекусила «запару» у новому ролику

На перший погляд, це історія про новий ролик Saatchi & Saatchi Ukraine (входить до складу Publicis Groupe Ukraine) для бренду ...

Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Дозвіл на хуліганство. Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Нещодавно Uklon та IAMIDEA розказали всім про нову стратегію і ключове повідомлення: «Твій рух — твої правила». За результатами першої ...

Підсумки першого дня Lions Live від Ани Анджелік, однієї з найвпливовіших CMO світу

Підсумки першого дня Lions Live було підведено Аною Анджелік, яка назвала п’ять ключових інсайтів, які варто винести для себе з понеділкових сесій Lions Live.