Персональний вітрогенератор: створено пристрій, що виробляє енергію від швидкої ходи

Вітрогенератори – ефективний метод отримання відновлюваної енергії. Але навряд чи більшість з нас в найближчому майбутньому зможе дозволити собі персональну вітрову турбіну. Втім, нещодавно дослідники з Китайської академії наук в Пекіні представили невеличкий пристрій, який обіцяє в майбутньому дати кожному доступ до енергії вітру. Такий персональний вітрогенератор використовує енергію того легкого вітерцю, що здіймається від швидкої ходи.

Цей пристрій являє собою не вітрову турбіну, а наногенератор, що складається з двох пластикових стрічок у трубці, які тріпочуть від руху повітря. Коли ці дві пластикові стрічки труться одна об одну, відбувається процес під назвою трибоелектричний ефект і генерується електричний струм. Це схоже на ту статичну електрику, від якої волосся стає сторчма, якщо потерти надувну кульку об голову.

Після цього струм перенаправляється до мініатюрного генератора за допомогою срібних електродів. І хоча ефективність такого перетворення вітру в енергію відбувається з більшими втратами, ніж у звичайній вітровій турбіні, все ж вона є вищою, ніж у аналогічних пристроїв, які досі намагалися використовувати для такого збору енергії.

Прототип пристрою здатен генерувати 2,5 мілівати (мВт) енергії. Цього достатньо, щоб, скажімо, ввімкнути 100 маленьких LED-лампочок. Тобто, той же iPhone у такий спосіб, пробігшись, не зарядиш. Проте дослідники планують збільшити масштаби цієї системи генерування енергії, що зробить її більш придатною для практичного використання. Згодом вони навіть збираються створити велетенські версії таких пристроїв, щоб їх можна було розміщувати в місцях, де традиційну вітрову турбіну спорудити неможливо. Наприклад, на дахах деяких будинків.

Вітряки чи стрічки?

Дослідники стверджують, що такий персональний вітрогенератор створювався не з наміром замінити ним нинішні технології генерування електричної енергії з енергії вітру. Його метою є вирішення тих проблем, які заважають впровадженню вітрових турбін.

До того ж, для вітрових турбін потрібні магніти та котушки, ціни на які є фіксованими. Натомість вітрогенератор, що працює від швидкої ходи, може бути зроблений зі значно дешевших матеріалів.

Більше того, такі трубки з пластиковими стрічками можна без зайвого ризику встановлювати як в містах, так і на природі, оскільки в них немає елементів, що крутяться і об які можна випадково поранитися.

Наукова праця, присвячена цьому пристрою, була нещодавно опублікована у журналі Cell Reports Physical Science.

Джерело

Ще одним способом зробити відновлювану енергію вітру доступною для всіх є ця ініціатива німецьких інженерів, які перетворили вітрогенератори на повітряних зміїв.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...

Target, Walmart і CVS шукають високотехнологічну альтернативу пластиковим пакетам

Заснована цими трьома ритейлерами інвестиційна фірма Closed Loop Partners має на меті пошук, тестування та впровадження інноваційних альтернатив.

Бренд морозива Magnum зняв короткометражні аніме про природу насолоди

Два короткометражних аніме для бренда Magnum поєднує та ідея, що пошуки насолоди – дуже людська риса, а розуміння насолоди у кожного своє.

Держкіно презентує онлайн-довідник національних фільмів

Онлайн-довідник «База національних фільмів України» – найповніша база даних за національними фільмами, професіоналами кіновиробництва та компаніями-виробниками України. Держкіно має на меті ...