Японський науковець створив пристрій для облизування, який здатен відтворити будь-який смак

Облизувати різноманітні гаджети (та й взагалі електроніку) зазвичай не рекомендується. Але один науковець з Університету Мейдзі, що в Японії, всупереч усьому винайшов пристрій для облизування, який з великою точністю здатен відтворити будь-який смак, подразнюючи у відповідному порядку п’ять типів смакових рецепторів на язиці людини.

Довгий час вважалося, що язик поділяється на окремі зони, які відчувають переважно один смак: солодкий, кислий, солоний чи гіркий. Зараз ми вже знаємо, що насправді рецептори розташовані на язиці набагато рівномірніше і п’ятий смак, умамі («м’ясний»), також значно впливає на нашу здатність насолоджуватися смаком їжі. Краще розуміння того, як працює язик людини, і зробило можливим для Хомея Міяшіти (Homei Miyashita) створення пристрою під назвою Norimaki Synthesizer.

Натхненням для винахідника став той факт, що наші очі дуже легко змусити бачити не те, що є насправді. Коли ми дивимося на екран, ми бачимо пікселі з червоних, зелених та синіх елементів, які утворюють повноколірні зображення. Тому Міяшіта й задався питанням, чи можна у такий само спосіб перехитрити язик.

Було вже зроблено чимало спроб штучно відтворити на язику той чи інший смак без, власне, їжі. Проте всі ці спроби зосереджувалися на одному конкретному смаку. Наприклад, намагалися підсилити смак солоного, не додаючи до страви солі. Але Norimaki Synthesizer застосовує агресивніший підхід, використовуючи п’ять гелів, які, торкаючись язика, стимулюють п’ять типів смакових рецепторів.

Як це працює

Різнокольорові гелі розміщені у трубках. В них гліцин відтворює смак солодкого, лимонна кислота – кислого, хлорид натрію (кам’яна сіль) – солоного, хлорид магнію – гіркого, глутамат натрію – умамі.

Якщо пристрій для облизування притиснути до язика, користувач відчує всі ці смаки одночасно. Але смак тієї чи іншої страви утворюється тоді, коли ці п’ять базових смаків змішують у різній пропорції та інтенсивності. Як пікселі.

Пристрій працює за принципом електрофорезу. Його обгорнуто мідним дротом, що у момент дотику до язика формує замкнене електричне коло, пропускаючи крізь тіло людини слабкий струм. Цей процес викликає відтік того чи іншого гелю до протилежного кінця трубки, через що людина перестає відчувати відповідний смак.

Таким чином під час тестів Norimaki Synthesizer зміг відтворити для учасників експерименту смак чого завгодно, від желейної цукерки до суші.

Наразі такий пристрій досить громіздкий, але зробити його мініатюрнішим буде нескладно. А гаджет, здатний дати людині відчути смак, скажімо, шоколаду, не споживши жодної калорії, міг би виявитися дуже корисним.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Національний відбір на #ViralCreativeExpress 2021 розпочато

Клуб арт-директорів України ADC*UA запрошує всіх молодих креаторів взяти участь у Національному відборі на європейську програму ADC Europe — #ViralCreativeExpress ...

Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків

Сильвестр Сталлоне зніме фільм «Брати-легенди», присвячений Віталію та Володимиру Кличкам. Герой серіалу «Роккі» виступить режисером і сценаристом стрічки. Спочатку зйомки ...

Ogilvy Warsaw

Ogilvy Warsaw та Lego пропонують відбудувати нову Польщу

У межах глобального позиціонування Lego «Відбудуй світ» Ogilvy Warsaw створив локальну рекламну кампанію, спрямовану на нову зростаючу генерацію поляків. У ...

Depositphotos запустив новий онлайн-інструмент для зручної роботи з контентом

Міжнародний фотобанк Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів, який не потребує навичок дизайну. Він працює на базі штучного ...

Автомобілебудівник Volvo назвав головний креш-тест

Креативна команда справді вирушила за Арктичне полярне коло, щоб зняти для Volvo відео про головний креш-тест сьогодення.