Японський науковець створив пристрій для облизування, який здатен відтворити будь-який смак

Облизувати різноманітні гаджети (та й взагалі електроніку) зазвичай не рекомендується. Але один науковець з Університету Мейдзі, що в Японії, всупереч усьому винайшов пристрій для облизування, який з великою точністю здатен відтворити будь-який смак, подразнюючи у відповідному порядку п’ять типів смакових рецепторів на язиці людини.

Довгий час вважалося, що язик поділяється на окремі зони, які відчувають переважно один смак: солодкий, кислий, солоний чи гіркий. Зараз ми вже знаємо, що насправді рецептори розташовані на язиці набагато рівномірніше і п’ятий смак, умамі («м’ясний»), також значно впливає на нашу здатність насолоджуватися смаком їжі. Краще розуміння того, як працює язик людини, і зробило можливим для Хомея Міяшіти (Homei Miyashita) створення пристрою під назвою Norimaki Synthesizer.

Натхненням для винахідника став той факт, що наші очі дуже легко змусити бачити не те, що є насправді. Коли ми дивимося на екран, ми бачимо пікселі з червоних, зелених та синіх елементів, які утворюють повноколірні зображення. Тому Міяшіта й задався питанням, чи можна у такий само спосіб перехитрити язик.

Було вже зроблено чимало спроб штучно відтворити на язику той чи інший смак без, власне, їжі. Проте всі ці спроби зосереджувалися на одному конкретному смаку. Наприклад, намагалися підсилити смак солоного, не додаючи до страви солі. Але Norimaki Synthesizer застосовує агресивніший підхід, використовуючи п’ять гелів, які, торкаючись язика, стимулюють п’ять типів смакових рецепторів.

Як це працює

Різнокольорові гелі розміщені у трубках. В них гліцин відтворює смак солодкого, лимонна кислота – кислого, хлорид натрію (кам’яна сіль) – солоного, хлорид магнію – гіркого, глутамат натрію – умамі.

Якщо пристрій для облизування притиснути до язика, користувач відчує всі ці смаки одночасно. Але смак тієї чи іншої страви утворюється тоді, коли ці п’ять базових смаків змішують у різній пропорції та інтенсивності. Як пікселі.

Пристрій працює за принципом електрофорезу. Його обгорнуто мідним дротом, що у момент дотику до язика формує замкнене електричне коло, пропускаючи крізь тіло людини слабкий струм. Цей процес викликає відтік того чи іншого гелю до протилежного кінця трубки, через що людина перестає відчувати відповідний смак.

Таким чином під час тестів Norimaki Synthesizer зміг відтворити для учасників експерименту смак чого завгодно, від желейної цукерки до суші.

Наразі такий пристрій для облизування є досить громіздким, але зробити його мініатюрнішим буде нескладно. А гаджет, здатний дати людині відчути смак, скажімо, шоколаду, не споживши жодної калорії, міг би виявитися дуже корисним.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Філософський Сад

Проєкт «Філософський Сад» відкриває доступ до серії подкастів та лонгрідів про культуру

Кожен подкаст і лонгрід проєкту «Філософський Сад» — це бесіда і пошук відповіді на запитання: «Якою мовою люди мистецтва говорять ...

Unicef і Platfor.ma запустили іронічно-автомобільний проєкт про вакцинацію

Техогляд дитини: Unicef і Platfor.ma запустили іронічно-автомобільний проєкт про вакцинацію

Інтернет-журнал Platfor.ma разом з ЮНІСЕФ Україна та USAID вирішили креативно нагадати про важливість та необхідність вакцинації. Разом вони розробили проєкт ...

crello

Створювати контент просто: Crello запускає глобальну бренд-кампанію

Crello, онлайн-редактор графіки для створення статичних та анімованих дизайнів, разом з маркетинговим агентством Fedoriv створили бренд-кампанію Design it your way. ...

Adobe MAX 2020 Creativity Conference

З 20 по 22 жовтня відбудеться Adobe MAX 2020 Creativity Conference

Цього року Adobe MAX 2020 Creativity Conference пройде онлайн і безкоштовно. На конференції планується понад 350 сесій і майстер-класів, виступи ...

Як зробити ідеальне фото: підготовка та результат

Завісу таємниці трохи відхиляє новий тренд в соцмережах The Setup vs. The Shot. Тобто підготовка до того, як зробити ідеальне фото, та її результат.

Конкурс мікрофотографії Nikon 2020 оголосив переможців

В ході конкурсу Nikon Small World 2020 було обрано 20 фотографій, які доводять, що пошук науковцями відповідей йде поруч зі здатністю цінувати красу.