Альтернатива Bluetooth використовує людське тіло як канал зв’язку

Інженери з Університету Пердью, що в США, розробили нову технологію, яка, як вони стверджують, дозволяє дотиком пальця передавати будь-яку інформацію між двома пристроями, використовуючи людське тіло як канал зв’язку. Розробка-прототип позиціюється як перша технологія, здатна безпосередньо використовувати людське тіло в якості каналу для передачі сигналу між, скажімо, кредиткою чи смартфоном і сканером або терміналом.

Для пересилання грошових переказів вона наразі не готова. Проте маючи на руці прототип у формі смарт-годинника, можна, наприклад, одним дотиком пальця до сенсора передати на ноутбук фото чи свій пароль.

Питання безпеки

У своїй публікації розробники пояснюють, що їх технологія створює своєрідний «інтернет» всередині людського тіла. Туди можуть надсилати інформацію смартфони, смарт-годинники, кардіоімпланти, інсулінові помпи та інші натільні чи імплантовані пристрої.

Зазвичай такі пристрої зв’язуються між собою за допомогою сигналу Bluetooth, але хакеру цілком під силу перехопити такий сигнал з відстані 10 метрів. Тому нова технологія тримає сигнал в межах тіла, знизивши його електромагнітне випромінювання до електро-квазістатичного діапазону.

Команда науковців запевняє, що передати інформацію у такий спосіб без прямого фізичного контакту неможливо. Навіть якщо тримати палець в сантиметрі від сенсора, сигнал не йтиме, а отже й хакери не зможуть його перехопити і вкрасти інформацію.

В ході випробувань учасник експерименту мав справу з двома пристроями, що стояли впритул один до одного. Кожен з них мав сенсорний електрод, приймач даних та лампочку, яка спалахувала, підтверджуючи отримання даних. Щоразу, коли людина торкалася пальцем електроду, спалахувала лише відповідна лампочка, а інші лишалися темними, показуючи, що витоку даних немає.

Банківські термінали та додатки типу Apple Pay використовують надійнішу альтернативу Bluetooth – комунікацію ближнього поля (NFC) – для грошових транзакцій. Проте пристрій для цього доводиться фізично витягати з кишені, а це не завжди бажано. Натомість нова розробка, що використовує людське тіло як канал зв’язку, потенційно дозволить здійснювати оплату одним жестом.

Науковці переконані, що вона могла б замінити собою, зокрема, брелоки та картки, що зараз використовують Bluetooth, щоб відчинити двері. Натомість людина могла б просто взятися за ручку і замок відімкнувся б.

Звісно, втілення цієї технології в життя вимагатиме, щоб всюди були численні сенсорні поверхні з відповідним ПЗ, всі пристрої могли надсилати сигнал крізь тіло до кінчика пальця, а сигнал можна було вимикати, щоб не обмінюватися інформацією з абсолютно кожною поверхнею.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Терміново! Фестиваль Cannes Lions 2021 року буде лише цифровим

Організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions оголосилив, що фестиваль цього року буде лише в Інтернеті, відмовившись від свого січневого оголошення ...

Французькі дизайнери запропонували робити з жувальної гумки коліщата для скейтів

Проєкт пропонує циркулярну систему, яка дозволяє збирати в містах шматочки жувальної гумки і робити з неї кольорові коліщата для скейтбордів.

Нові та чудернацькі модні колекції: вбрання для людей, тварин і рослин

Щось із такого вбрання для людей, тварин і рослин є жартом, щось – результатом розвитку товарів для домашніх улюбленців, а щось – високим мистецтвом.

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Національний відбір на #ViralCreativeExpress 2021 розпочато

Клуб арт-директорів України ADC*UA запрошує всіх молодих креаторів взяти участь у Національному відборі на європейську програму ADC Europe — #ViralCreativeExpress ...

Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків

Сильвестр Сталлоне зніме фільм «Брати-легенди», присвячений Віталію та Володимиру Кличкам. Герой серіалу «Роккі» виступить режисером і сценаристом стрічки. Спочатку зйомки ...