Альтернатива Bluetooth використовує людське тіло як канал зв’язку

Інженери з Університету Пердью, що в США, розробили нову технологію, яка, як вони стверджують, дозволяє дотиком пальця передавати будь-яку інформацію між двома пристроями, використовуючи людське тіло як канал зв’язку. Розробка-прототип позиціюється як перша технологія, здатна безпосередньо використовувати людське тіло в якості каналу для передачі сигналу між, скажімо, кредиткою чи смартфоном і сканером або терміналом.

Для пересилання грошових переказів вона наразі не готова. Проте маючи на руці прототип у формі смарт-годинника, можна, наприклад, одним дотиком пальця до сенсора передати на ноутбук фото чи свій пароль.

Питання безпеки

У своїй публікації розробники пояснюють, що їх технологія створює своєрідний «інтернет» всередині людського тіла. Туди можуть надсилати інформацію смартфони, смарт-годинники, кардіоімпланти, інсулінові помпи та інші натільні чи імплантовані пристрої.

Зазвичай такі пристрої зв’язуються між собою за допомогою сигналу Bluetooth, але хакеру цілком під силу перехопити такий сигнал з відстані 10 метрів. Тому нова технологія тримає сигнал в межах тіла, знизивши його електромагнітне випромінювання до електро-квазістатичного діапазону.

Команда науковців запевняє, що передати інформацію у такий спосіб без прямого фізичного контакту неможливо. Навіть якщо тримати палець в сантиметрі від сенсора, сигнал не йтиме, а отже й хакери не зможуть його перехопити і вкрасти інформацію.

В ході випробувань учасник експерименту мав справу з двома пристроями, що стояли впритул один до одного. Кожен з них мав сенсорний електрод, приймач даних та лампочку, яка спалахувала, підтверджуючи отримання даних. Щоразу, коли людина торкалася пальцем електроду, спалахувала лише відповідна лампочка, а інші лишалися темними, показуючи, що витоку даних немає.

Банківські термінали та додатки типу Apple Pay використовують надійнішу альтернативу Bluetooth – комунікацію ближнього поля (NFC) – для грошових транзакцій. Проте пристрій для цього доводиться фізично витягати з кишені, а це не завжди бажано. Натомість нова розробка, що використовує людське тіло як канал зв’язку, потенційно дозволить здійснювати оплату одним жестом.

Науковці переконані, що вона могла б замінити собою, зокрема, брелоки та картки, що зараз використовують Bluetooth, щоб відчинити двері. Натомість людина могла б просто взятися за ручку і замок відімкнувся б.

Звісно, втілення цієї технології в життя вимагатиме, щоб всюди були численні сенсорні поверхні з відповідним ПЗ, всі пристрої могли надсилати сигнал крізь тіло до кінчика пальця, а сигнал можна було вимикати, щоб не обмінюватися інформацією з абсолютно кожною поверхнею.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Тренди у типографіці для дизайну сайту в 2021 році (Інфографіка)

Типографіка перетворює слова із простого друкованого тексту на витончений канал комунікації. Так багато можна сказати завдяки дизайну шрифтів — від ...

Американські інженери показали прототип крижаного робота IceBot

Американські інженери Девін Керрол (Devin Carrol) і Марк Йім (Mark Yim) з Пенсільванського університету створили прототип двоколісного робота IceBot. Усі ...

Бренд Oakley представляє маску для обличчя, яка запобігає запотіванню окулярів

Бренд Oakley, відомий своїми стильними окулярами, представив високотехнологічну захисну маску для обличчя, яка ідеально підходить для тих, хто носить окуляри. ...

Вікіпедія відзначає 20-річний ювілей (Інфографіка)

Двадцять років тому, 15 січня 2001 року, Джиммі Вейлз та Ларрі Сенгер запустили сайт під назвою «Вікіпедія» — мережевий інформаційний ...

Ритейл та ескапізм: як мода і дизайн опановують віртуальний простір

Цифрова мода та віртуальний простір стають дедалі дивнішими, апелюючи до уяви та розмиваючи ті межі, у яких досі існував ритейл.

Creative Digest CIAU. Випуск #022

Чао, креатори! На зв’язку Creative Digest! Вітаємо всіх з Новим роком! Сподіваємось, ви добре відпочили за зимові свята та надихнулися ...