VIDEOFIRMA створила серію ASMR-роликів для бренду Optimeal

Продакшн-студія VIDEOFIRMA виграла тендер з ідеєю серії ASMR-роликів з підсиленими звуками та макро-планами тварин.

Сюжет рекламних роликів корму для тварин часто передбачуваний — собака або кіт аж надто сильно радіє їжі. 9 із 10 відео, яких ми переглянули безліч, працюючи 4 роки з найбільшим вітчизняним виробником корму і вивчаючи його конкурентів, виглядають так. З одного боку, якщо прийом працює — бери і використовуй. З іншого, всім хочеться нових рішень. Таких, щоб їх запам’ятали і не сплутали з рекламою конкурентів. Коли з твоїм клієнтом змагаються в основному потужні іноземні бренди, незвичний креатив — чи не єдина можливість посилити знання бренду. Особливо, у категорії супер-преміальних кормів, де покупці менш уважні до ціни, і більше — до властивостей продукту та відомості виробника.

Чому ASMR?

Напередодні студія провела опитування власників домашніх тварин. Більшість з них стверджує, що голос свого улюбленця легко впізнається серед багатьох інших. І що завжди приємно почути, як тварина привітно озивається, висловлює радість або задоволення. Чому б не зробити це фішкою ролика? Тим більше, що ASMR-відео зараз шалено популярні на YouTube. 

ASMR — відео, що по-науковому «викликають автономну сенсорну меридіональну реакцію».. Або мурахи, поколювання, розслаблення від певних звуків та відеоряду — простими словами. Правда, щоб звуки призвели до помітних фізичних переживань, записувати їх треба на спеціальний надчутливий мікрофон, який вловлює найменші нюанси. Також важлива повна відсутність фонових шумів. Найуспішніші YouTube-ASMR-блогери обладнують власні студії звукозапису з ідеальною ізоляцією і там шепочуть, шелестять, шарудять різними речами від грошей до квітів. Решта вчиться майстерно обробляти звук на пост-продакшні. В ролику задіяні 5 котів, 6 собак, автори були готові випробувати обидва варіанти, щоб записати милі вуху кожного власника домашньої тварини звуки.

Другий тренд, який був використаний, — макрозйомка. Деталі, непомітні для людського ока, але доступні чутливій оптиці з багаторазовим збільшенням, зробили відео більш видовищним. Це ще одне рішення, побудоване на вподобаннях цільової — сфокусуватися на проявах, за якими люди впізнають свого кота чи собаку — рисах зовнішності, манері рухів. Цікаво, що увага до вигляду тварин і турбота про їх більш збалансований та корисний раціон — два прояви одного тренду — до гуманізації домашніх улюбленців. Є версія, що він зумовлений зміною поколінь. Міленіали та зумери в цілому лояльніші до тварин, ніж люди старшого віку. Оскільки вони склали вже 62% всіх власників котів та собак, саме їх ставлення задає нові тренди. Наприклад, ще ніколи послуги перукарів, психологів, дієтологів, дизайнерів одягу для тварин на були такі популярні. Навіть ми, вперше за 4 роки зйомок реклами корму, запросили на знімальний майданчик грумера — перукаря-стиліста для тварин-акторів. Вона розповідає про свою роботу у відео з бекстейджу нашої недавньої зйомки, де були задіяні 5 котів та 6 собак

Деякі залаштункові цікавинки

Із найпоширеніших чуток одразу спростуємо ті, що стверджують, ніби тварину можна змусити грати силою. З ними працює дресирувальник і переконує лише їжею і грою виконувати свою роль. Тобто від котів і собак в кадрі можна очікувати тільки чогось, що вони схильні робити і так. А часом, навіть це не вдається. Буває, тварині важко адаптуватися до умов знімального майданчика —  освітлення, натовпу, сторонніх звуків. Коли хтось із чотирилапих знімається в рекламі вперше, вам практично гарантована подвійна кількість дублів. Коти взагалі можуть відмовитись діяти за сценарієм, якщо їх злякає гучний звук або різкі рухи. Незалежно від їхнього акторського стажу. На зйомці, де ми задіяли аж 5 котів, вся знімальна група — десь 50 фахівців — розмовляла пошепки впродовж цілої зйомки, щоб коти не нервували. І жодних спільних гримерок, як у людей. Тільки окремі. Тоді грумер зможе без проблем підготувати кожного актора до виходу на майданчик. А саме, зробить так, щоб шерсть тварини виглядала бездоганно на будь-якому крупному плані.

За ідеальний вигляд їжі відповідає фуд-стиліст. Без нього на зйомці корму з сегменту преміум не обійтися. Адже де преміальний корм, там і свіже м’ясо — один із найскладніших для зйомки продуктів. У відео з бекстейджу є епізод, де фахівці арт-департаменту насипають м’ясо до тарілки із паперового тубусу. Так от наш фуд-стиліст сконструювала його спеціально для цієї зйомки. Аби шматочки в кадрі падали під певним кутом. Після того, як над відео попрацював фахівець з VFX, вже на етапі пост-продакшну, м’ясо прямо в польоті стало перетворюватися на шматочки корму.

Ну а перші результати – готові ролики ви можете переглянути вже зараз.


Пропонуємо також переглянути рекламну кампанію, яку створили Fedoriv Agency разом із режисером стрічки «Мої думки тихі» Антоніо Лукічем для «Нової Пошти».

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Пошуки кращого. Hyundai запускає кампанію на користь електрифікації автомобілів

Hyundai та агенція Innocean Berlin запустили європейську кампанію з метою сприяння електрифікації своїх автомобілів. Ролик для кампанії знято Себастьяном Штрассером, ...

В Італії офіційно заборонили цензуру в кінематографі

Міністерство культури Італії остаточно врегулювало закон про цензуру в кінематографі. Згідно закону, в країні забороняється перешкоджати виходу фільму або намагатися ...

Фестиваль креативності Cannes Lions 2021 року пройде лише онлайн

Фестиваль креативності Cannes Lions 2021 року пройде лише онлайн

Організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions оголосили, що фестиваль цього року пройде лише онлайн, з 21 по 25 червня. Нагадаємо, ...

Французькі дизайнери запропонували робити з жувальної гумки коліщата для скейтів

Проєкт пропонує циркулярну систему, яка дозволяє збирати в містах шматочки жувальної гумки і робити з неї кольорові коліщата для скейтбордів.

Нові та чудернацькі модні колекції: вбрання для людей, тварин і рослин

Щось із такого вбрання для людей, тварин і рослин є жартом, щось – результатом розвитку товарів для домашніх улюбленців, а щось – високим мистецтвом.

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...