На аукціоні за сенсаційну ціну продано першу комерційну різдвяну листівку. Через її аморальність

У Лондоні на аукціоні Christie’s за нечуваною ціною у 18 370 доларів США було продано першу комерційну різдвяну листівку. Експерти пояснюють таку ціну скандальною славою цієї листівки — свого часу її звинуватили у нібито сприянні вживанню алкоголю неповнолітніми.

Ця листівка — одна з 21 копії, що збереглися з тиражу в 1000 примірників. Рідкісна літографована картка була розроблена художником і ілюстратором Джоном Калкоттом Хорслі в 1843 році на замовлення сера Генрі Коула, британського державного службовця, який заснував музей Вікторії та Альберта в Лондоні.

На аукціоні за сенсаційну ціну продано першу рекламну різдвяну листівку

По центру листівки зображено сім’ю, яка тостує за здоров’я одержувача картки. По бокам листівки — алегоричні малюнки, що представляють благодійні акції. Кожна людина за столом тримає склянку вина, включаючи і маленьку дівчинку праворуч, яка, схоже, з ентузіазмом смакує хмільний напій, а один із членів родини підтримує дитині бокал. Троє найменших дітей на задньому плані, зазначається в каталозі Christie’s, невинно насолоджуються сливовим пудингом.

Маленьку дівчинка смакує хмільний напій, а один із членів родини підтримує дитині бокал
Та сама розбещена дівчинка

У рік виходу крамольна листівка теж викликала неоднозначну реакцію. Спочатку вона була сприйнята позитивно. Проте згодом викликала бурхливу реакцію активістів руху Temperance в Англії, який виступав за обмеження вживання алкоголю в країні.

«Вони були дуже засмучені тим, що на цій “скандальній” картці зображені діти, які смокчуть келих вина разом із дорослими, — пояснює Джастін Шиллер, дилер антикварних книг з Нью-Йорку. — Вони організували цілу кампанію за цензуру та заборону подібних сюжетів».

Минуло аж три роки, перш ніж була виготовлена нова різдвяна листівка.

Хоч би якою суперечливою не була нахабна ілюстрація у 1800-х роках, в торговому залі аукціону різдвяну листівку зустріли з великим ентузіазмом. Літографія та супровідний експертний сертифікат справжності майже подвоїли попередню оцінку аукціоністів. Масово листівки почали друкуватися з листопада 1844 року, тому експерти Christie’s впевнено заявляють, що привітання Хорслі-Коула є найдавнішим у історії. Цікаво ще й те, що листівка вийшла того ж місяця, що і всесвітня повість-шедевр Чарльза Діккенса «Різдвяний хорал».

Картка була однією з кількох лотів, присвячених різдвяній тематиці, які виставив на аукціон дилер рідкісних книг та рукописів Марвін Гетман з Бостону. Крім листівки, наприклад, виставлявся рукопис великої американської поетеси Емілі Дікінсон з похмурим віршем про смерть Санта-Клауса.

Авторка: Валентина де Лусія

Джерело


Пропонуємо вам також ознайомитись з цікавою історією створення знаку вторинної переробки.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Реп-виконавиця alyona alyona стала голосом орфанних пацієнтів в Україні

Орфанні хвороби — рідкісні хвороби. Ці захворювання мають тяжкий і хронічний перебіг, призводять до інвалідності, а також супроводжуються зниженням якості ...

Екс-керівник Crello Назар Беген приєднався до PromoRepublic

Назар Беген став директором з маркетингу PromoRepublic, міжнародної платформи з автоматизації роботи з соціальними мережами. Перш ніж приєднатися до команди ...

Кейс AIR Brands: інфлюенсери про відповідальне ставлення до тварин і гру для дітей від Happy Paw і Purina

Діти часто мріють про собаку, але не всі усвідомлюють, що тварина — це не тільки радість, а й відповідальність. Бренд ...

PRIME Group нагородить найсміливішу OOH-кампанію на КМФР-2021

Оператор зовнішньої реклами PRIME Group вручить нагороду «За сміливість» авторам неординарної та запальної кампанії, що буде подана на конкурс Out ...

Creative Digest CIAU. Випуск #034

Новини Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions. Можливості для студентів і молодих креаторів. Новий онлайн-інструмент від Depositphotos. Та нова добірка книг ...

«Май повагу до тітоньки», – каже реклама філіппінської мережі пекарень Julie’s

Події ролика для мережі пекарень Julie’s розгортаються у спортзалі, де немолоді тітоньки спокійно вправляються собі перед дзеркалом.