На аукціоні за сенсаційну ціну продано першу комерційну різдвяну листівку. Через її аморальність

У Лондоні на аукціоні Christie’s за нечуваною ціною у 18 370 доларів США було продано першу комерційну різдвяну листівку. Експерти пояснюють таку ціну скандальною славою цієї листівки — свого часу її звинуватили у нібито сприянні вживанню алкоголю неповнолітніми.

Ця листівка — одна з 21 копії, що збереглися з тиражу в 1000 примірників. Рідкісна літографована картка була розроблена художником і ілюстратором Джоном Калкоттом Хорслі в 1843 році на замовлення сера Генрі Коула, британського державного службовця, який заснував музей Вікторії та Альберта в Лондоні.

На аукціоні за сенсаційну ціну продано першу рекламну різдвяну листівку

По центру листівки зображено сім’ю, яка тостує за здоров’я одержувача картки. По бокам листівки — алегоричні малюнки, що представляють благодійні акції. Кожна людина за столом тримає склянку вина, включаючи і маленьку дівчинку праворуч, яка, схоже, з ентузіазмом смакує хмільний напій, а один із членів родини підтримує дитині бокал. Троє найменших дітей на задньому плані, зазначається в каталозі Christie’s, невинно насолоджуються сливовим пудингом.

Маленьку дівчинка смакує хмільний напій, а один із членів родини підтримує дитині бокал
Та сама розбещена дівчинка

У рік виходу крамольна листівка теж викликала неоднозначну реакцію. Спочатку вона була сприйнята позитивно. Проте згодом викликала бурхливу реакцію активістів руху Temperance в Англії, який виступав за обмеження вживання алкоголю в країні.

«Вони були дуже засмучені тим, що на цій “скандальній” картці зображені діти, які смокчуть келих вина разом із дорослими, — пояснює Джастін Шиллер, дилер антикварних книг з Нью-Йорку. — Вони організували цілу кампанію за цензуру та заборону подібних сюжетів».

Минуло аж три роки, перш ніж була виготовлена нова різдвяна листівка.

Хоч би якою суперечливою не була нахабна ілюстрація у 1800-х роках, в торговому залі аукціону різдвяну листівку зустріли з великим ентузіазмом. Літографія та супровідний експертний сертифікат справжності майже подвоїли попередню оцінку аукціоністів. Масово листівки почали друкуватися з листопада 1844 року, тому експерти Christie’s впевнено заявляють, що привітання Хорслі-Коула є найдавнішим у історії. Цікаво ще й те, що листівка вийшла того ж місяця, що і всесвітня повість-шедевр Чарльза Діккенса «Різдвяний хорал».

Картка була однією з кількох лотів, присвячених різдвяній тематиці, які виставив на аукціон дилер рідкісних книг та рукописів Марвін Гетман з Бостону. Крім листівки, наприклад, виставлявся рукопис великої американської поетеси Емілі Дікінсон з похмурим віршем про смерть Санта-Клауса.

Авторка: Валентина де Лусія

Джерело


Пропонуємо вам також ознайомитись з цікавою історією створення знаку вторинної переробки.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Тренди у типографіці для дизайну сайту в 2021 році (Інфографіка)

Типографіка перетворює слова із простого друкованого тексту на витончений канал комунікації. Так багато можна сказати завдяки дизайну шрифтів — від ...

Американські інженери показали прототип крижаного робота IceBot

Американські інженери Девін Керрол (Devin Carrol) і Марк Йім (Mark Yim) з Пенсільванського університету створили прототип двоколісного робота IceBot. Усі ...

Бренд Oakley представляє маску для обличчя, яка запобігає запотіванню окулярів

Бренд Oakley, відомий своїми стильними окулярами, представив високотехнологічну захисну маску для обличчя, яка ідеально підходить для тих, хто носить окуляри. ...

Вікіпедія відзначає 20-річний ювілей (Інфографіка)

Двадцять років тому, 15 січня 2001 року, Джиммі Вейлз та Ларрі Сенгер запустили сайт під назвою «Вікіпедія» — мережевий інформаційний ...

Ритейл та ескапізм: як мода і дизайн опановують віртуальний простір

Цифрова мода та віртуальний простір стають дедалі дивнішими, апелюючи до уяви та розмиваючи ті межі, у яких досі існував ритейл.

Creative Digest CIAU. Випуск #022

Чао, креатори! На зв’язку Creative Digest! Вітаємо всіх з Новим роком! Сподіваємось, ви добре відпочили за зимові свята та надихнулися ...