Костянтин Кузнєцов: Форум Креативних Індустрій – крок до українського Відродження

7 – 8 вересня в НСК «Олімпійський» відбудеться довгоочікуваний Форум Креативних Індустрій. Чим особливий цей захід та чим вражатиме гостей, ми дізнавались у Офіційного Представника Cannes Lions в Україні, продюсера «Днів креативності в Україні» Костянтина Кузнецова.

Цього року Форум Креативних Індустрій провадиться втретє. Чим він відрізняється від попередніх?

Ми постійно прагнемо вдосконалювати наш захід та залучати до нього якомога більше успішних людей. Якщо минулого року Форум зібрав 55 спікерів, то цього року своїми знаннями з відвідувачами будуть ділитись понад 100 непересічних фахівців. До того ж, на 3-му Форумі до нас завітає більше іноземних гостей, серед яких – міжнародний продюсер Ксав’є Гарно, менеджер Еліни Світоліної Стефан Гуров, експерт зі створення б’юті-марок Наталі Ракоч.

Цього разу ми більше приділятимемо увагу ролі креативу в розвитку української культури та вдосконаленні підвалин державотворення, адже за сприяння Українського культурного фонду до нашого заходу приєднаються українські та іноземні культурні фахівці, організатори масштабних культурних подій (як от Віденський бал, Atlas Weekend, Ukrainian Fashion Week) та відомі державні діячі.

Цей Форум проходить під гаслом «Ефект Медичі» – так тепер в світі називають явище, коли спілкування творчих особистостей з різних галузей бізнему, науки та мистецтва призводить до постійної циркуляції ідей та думок. Відбувається синергія взаємонатхнення і спалаху творчої енергії, в результаті якої виникає креативний вибух. Так трапилося у Флоренції XYI сторіччя, такого ж ефекту ми сподіваємось досягти в Україні XXI століття.

За якими критеріями обирались спікери для заходу?

Ми намагалися залучити до Форуму фахівців з найрізноманітніших галузей: біологія, відеоблогінг, книговидавництво, дизайн, публічна дипломатія, електронна торгівля, музика, підприємництво, IT, журналістика, менеджмент, кіноіндустрія та інші. Чим більших представників різних напрямків ми зберемо, тим більше шансів відтворити на форумі той самий «Ефект Медичі».

У багатьох українських компаніях від працівника вимагається просто гарно й вчасно виконувати роботу (а головне – без помилок). Де ж тоді людям брати навички з креативу, який, по суті, потрібен для розвитку всієї держави?

Саме цей стереотип ми намагаємось подолати, організовуючи такі заходи як Форум зокрема і Дні Креативності в Україні загалом. Ми поринаємо в епоху, коли креатив буде вимагатися від будь-якого фахівця, а професії, де потрібно лише гарно і вчасно виконувати роботу – щезнуть, їм на зміну прийдуть роботи. Креативне мислення стане невід’ємною частиною людської діяльності – і не лише у творчих професіях. В Україні це поступово починають розуміти. І ми на Форумі прагнемо всіляко прискорити цей процес.

Ви є офіційним представником Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions в Україні. Всі, хто стежить за змінами в концепції Cannes Lions як основним барометром креативного тренду, давно помітили, що фестиваль все більше переймається пошуком креативних шляхів для рішення соціальних проблем людства. Чи будуть подібні гострі проблеми розглядатися на Форумі?

Так, звісно, Україна – це невід’ємна частина світової спільноти, і чимдалі помітніша частина. Так що ми не можемо бути поза світовими процесами та тенденціями. Зокрема на Форумі будуть розглядатися такі важливі питання як розслідування корупції в Україні за допомогою краудсорсінгу, стан вітчизняного книговидавництва, зміни в сфері авторського права. Поговоримо і про стан культури в окремих регіонах країни. При цьому, повторю, ми не будемо займатися безплідним критиканством, «Бо плач нікому ще не дав свободи» – як говориться в тепер відомій всім пісні. На Форумі наші спікери та учасники спільно шукатимуть нестандартні креативні кроки та проривні ідеї, які прискорили б вирішення суспільних проблем в нашій державі. Нам небайдуже, якою буде Україна завтра.

Які результати Ви очікуєте від Форуму?

У XYI столітті Ефект Медичі призвів до культурного Відродження, результатами якого світ захоплюється і нині. Історія, як відомо, повторюється, правда, на більш високому рівні. Якщо до всебічного Українського відродження внаслідок Форуму буде зроблено хоча б один помітний крок – будемо вважати, що Третій Форум Креативних Індустрій свою місію виконав.

Питання ставила Вікторія Теравська

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Піджаки та шорти – ось що мережа магазинів Prisma вважає сучасним діловим костюмом

Зверху – діловий стиль, знизу – кежуал! Фінська мережа Prisma створила спеціальну лінійку того, що можна назвати сучасним діловим костюмом.

чек-лист идеального ивента

«Мероприятие, к которому готовились, испортить сложно»: чек-лист идеального ивента

Любой план хорош до начала битвы. И спланировать мероприятие не всегда бывает легко. Существует много разных нюансов, о которых можно ...

Как AR- и VR-технологии дополняют креативные коммуникации бренда

Дополненная и виртуальная реальность уже много лет используется мировыми компаниями в их маркетинговых коммуникациях. Однако в Украине AR- и VR-технологии ...

В Україні відбудеться перша інтерактивна подія в віртуальному просторі

13-14 червня відбудеться форум «На кордонах» — перша в Європі інтерактивна подія в віртуальному просторі для українців та громадянського суспільства. Інтерактивна подія ...

Стикеры от UNDERDOG и ANGRY спрячут вас от взора Старшего Брата

Компания Underdog, которая занимается вопросами цифровой безопасности, и креативное агентство ANGRY создали набор многоразовых защитных наклеек по мотивам трех известных ...

Молодий бренд FRIDAY™ запустив першу широку рекламну кампаніюМолодий бренд FRIDAY™ запустив першу широку рекламну кампанію

Молодий бренд FRIDAY™ запустив першу широку рекламну кампанію

Цьогорічна весна перетворила череду тижнів на суцільний уїкенд, а дні водночас зробила цілодобово робочими. В такому безладі людям подекуди бракує ...