Після тестування наприкінці минулого місяця Facebook офіційно оприлюднив свій «турботливий лайк». Нова реакція на оновлення, пов’язані з COVID-19, буде доступна як у самому Facebook, так і в Messenger. «Турботливий лайк» представляє собою смайл, який обіймає серце. Він стане сьомим лайком у наборі від Facebook.
Крім того, у Messenger тепер з’явиться можливість змінити існуючу реакцію «Серце» на аналогічну фіолетову анімацію. У Facebook зазначають, що нова реакція дасть користувачам ще один спосіб висловити відповідну емоцію на тлі поточної кризи та покращити зв’язок з іншими користувачами.
«Ми завжди відчували, що реакція піклування та підтримки — та, якої не вистачало. Немає сумнівів, що в часи нинішньої кризи людям потрібно більше співчуття, більше підтримки», — коментують в офісі Facebook.
Компанія зазначає, що пропозиція нового вираження співпереживання та співчуття допоможе нормалізувати складні ситуації, що є важливою частиною боротьби з негативними емоціями, які викликає криза довкола COVID-19.
Тому у Facebook також відмічають, що «турботливий лайк» може залишитися після нинішньої кризи. Усе залежатиме від того, як часто цією реакцією користуватимуться: «Використання нової реакції під час COVID-19 допоможе нам реально зрозуміти, як люди до неї відносяться, чи знайдуть вони в ній цінність і чи працює ця реакція конкретно для моменту, який ми переживаємо. Виходячи з цього, ми вирішимо, зберегти її чи видалити після цієї кризи. В майбутньому «турботливий лайк» може стати інструментом привернення уваги до постів некомерційних організацій чи публікацій новин або інформації конкретного напряму та змісту».
У Facebook сподіваються, що нова реакція сприятиме зменшенню кількості ворожих коментарів у мережі і стане засобом збільшення позитивних тем для обговорення. В іншому випадку це буде просто короткотермінова акція лише на час пандемії COVID-19.
Тим часом в Україні з’явився проєкт для пошуку роботи під час карантину. На веб-сторінці проєкту вже зібрані 5000 відкритих вакансій, для всіх хто, втратив або шукає роботу під час карантину. Ініціатива створена Jooble — українським сайтом із пошуку вакансій.