Чотири поради, як брендам вдало інтегруватись у відеоігри

Коли відеоігри стали тривимірними, а їхні бюджети перевалили за сотні тисяч доларів, бренди побачили в іграх майданчик для промо. Вдалося не усім. Mercedes та Porsche навіть фінансували створення власних ігор, однак через своє одноманіття останні залишилися непоміченими. Можна пригадати й позитивні приклади — IKEA та H&M у The Sims 2, KFC у симуляторі таксиста Crazy Taxi або NON STOP в українському S.T.A.L.K.E.R.

Так чому ж одним брендам вдається продати свій продукт геймерам, а іншим ні? Копірайтер креативного агентства TABASCO Антон Черевашко підготував чотири короткі, але влучні поради, які допоможуть вашому бренду потрапити до першої категорії.

H&M у грі The Sims 2
Джерело: The Sims Wiki — Fandom
IKEA у грі The Sims 2
Джерело: Gamefabrique Games
KFC у симуляторі таксиста Crazy Taxi
Джерело: Pathbrite-Portfolio

Створити не можна інтегрувати

Прямуйте легким шляхом. Аби підвищити впізнаваність вашого бренду (наприклад, енергетиків) серед геймерів, розмістіть свій напій у грі про паркур, а не створюйте гру про енергетик. У цьому випадку ефективніше інтегруватись у відеогру, ніж створювати свою. 

Однак якщо ви ставите на меті зробити продукт головним героєм гри, то подружити його з геймерами буде набагато складніше. Дуже мала вірогідність, що вони гратимуть у гру, котра зроблена з метою промо конкретного бренду. Якщо в грі немає іншої ідеї, окрім продати геймеру свій продукт, це одразу відіб’є будь-яке бажання грати. До таких невдалих прикладів належить Need For Speed: Porsсhe Unleashed та Mercedes-Benz World Racing, що вже згадувалися вище.

Need For Speed: Porsсhe Unleashed та Mercedes-Benz World Racing
Джерело: Drive 2

Вивчіть інсайти геймерів

Дорослі геймери — не голодні до цифрових розваг фанатики, а просто захоплені цим видом мистецтва люди. Вони люблять відеоігри так, як ви любите кіно. Саме тому інсайти геймерів істотні, а також відрізняються від інших аудиторій. Де ці інсайти знаходити? Серед друзів-геймерів. Але якщо таких у вашому оточенні немає, то на допомогу прийдуть профільні сайти, котрі публікують матеріали про індустрію:

Оберіть ринок

Залежно від цілей, ви можете обрати ринок, що відповідає продукту. В ігри серії Metro від української студії 4A Games грають у цілому світі. Argentics — автори «Супер-Вітамінів» від компанії Kernel — створюють відеоігри і для локального ринку. Якщо ви бажаєте просувати власний продукт ще й на близькому зарубіжжі, зверніть увагу на студію Plarium.

Вірно оберіть сетінг та тему гри

Прийнято вважати, що будь-яке пасивне чи активне насилля, яке гравець завдає у грі, може виставити ваш бренд у негативному світлі. Саме тому весь транспорт у серії ігор Grand Theft Auto — це не справжні марки автомобілей, а пародії на них: Bentley називається Enus, а Ferrari — Pegassi. Адже який поважний автобренд захоче, щоб його машинами чавили людей?

Відеогра Grand Theft Auto
Джерело: Kanobu
Відеогра Grand Theft Auto
Джерело: Kanobu

Водночас дивимося на NON STOP — у S.T.A.L.K.E.R. енергетик можна викинути, продати за 0 копійок, кинути на підлогу, де він лежатиме протягом усієї гри і його ніхто не підбере. Якщо ж ви можете зважитися на таке, обирайте відеоігри з сетінгом, що підходить саме вашому продукту.  

NON STOP у відеогрі S.T.A.L.K.E.R
Джерело: Яндекс.Дзен

Замість післямови

Для українських брендів є безліч можливостей промо у іграх. За даними дослідницького агентства Newzoo, річний прибуток українського ринку відеоігр у 2019 році досяг $203 млн, за самі ж відеоігри був готовий платити кожен другий український геймер. Чи варто казати, що на фоні пандемії ці цифри значно виросли? Віриться, що така тенденція чекає і на рекламну індустрію України, особливо якщо українські геймери побачать у грі саме ваш продукт.


Читайте також: Портал HomeAdvisor розглянув архітектурні споруди у відеоіграх.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...

Бренд морозива Magnum зняв короткометражні аніме про природу насолоди

Два короткометражних аніме для бренда Magnum поєднує та ідея, що пошуки насолоди – дуже людська риса, а розуміння насолоди у кожного своє.

Зрозуміло та просто про мікрофлору: CF.Digital розробили сайт для «Лактіалє» від АТ «Фармак»

Як відомо, пробіотики —  живі мікроорганізми, які необхідні людині для підтримки здорової мікрофлори та міцного імунітету. «Лактіалє» — лінійка пробіотиків, яка ...

Владислава Денис — нова президентка клубу ADC*UA

Новою президенткою клубу Арт-директорів України (ADC*UA) стала Владислава Денис, креативна директорка Cheil Ukraine. Владислава є членкинею клубу ADC*UA з 2013 ...

Vodafone демонструє можливості 5G, скеровуючи на трасі незрячого майстра велоспорту

Vodafone встановила власну 5G-антену так, щоб сигнал лишався сильним впродовж всього відрізка дороги, якою збиралися провести незрячого майстра велоспорту.

Їстівні квіти та неїстівна піца: креатив до Дня закоханих 2021

Їстівні квіти та неїстівна піца, білизна для телефонів та для тестів на цноту – ось таких форм набув креатив до Дня закоханих 2021.