Портал HomeAdvisor розглянув архітектурні споруди у відеоіграх

Кажуть, що архітектура є відображенням того, як люди хочуть жити. Але в реальності будівлі створюються лише архітекторами, які, в свою чергу, мусять миритися з рядом економічних та політичних обмежень. Більшості ж з нас доводиться вдаватися до мистецтва, щоб хоч так реалізувати свої мрії, страхи та фантазії. І жодна сфера творчості не передає свободу мандрувати, досліджувати й будувати так, як це роблять відеоігри.

Дизайнери, які створюють архітектурні споруди у відеоіграх, не мають стільки фізичних обмежень, як архітектори у світі реальному. Вони можуть використовувати будь-які існуючі матеріали, або вигадувати абсолютно нові. Їх будівлі можуть бути величними і статичними або розвиватися в часі й грати зі сприйняттям простору людиною.

Але хоча архітектори в реальності часто стверджують, що їх споруди розповідають історію, для віртуальних будівель це – обов’язковий елемент. Архітектурні споруди у відеоіграх просто мусять викликати зацікавлення у гравців. А дизайнер має створити цілісний стиль для кожної кімнати, будівлі, міста тощо, виступаючи в ролі архітектора ігрового всесвіту.

Тому, віддаючи належне архітектурним досягненням ряду найпопулярніших ігор світу, портал HomeAdvisor представив ці крихітні але епічні витвори мистецтва у вигляді воксельних моделей, щоб краще передати їх структурні деталі.

1. Final Fantasy

Світ Final Fantasy охоплює 30 років, 15 ігор та численні спін-оффи до них. В результаті цього їх стиль інакше як еклектичним і не назвеш. Архітектурні споруди у відеоіграх серії Final Fantasy є гримучою сумішшю з артуріанських легенд, міфології Близького Сходу та історії Японії. А на гравців чекає боротьба із силами зла в пафосних будівлях, стиль яких варіюється від бароко чи готики до органічної біоархітектури.

2. BioShock

Стиль арт-деко в грі BioShock виконує цілий ряд функцій. По-перше, він створює цілісний образ підводного світу. По-друге, всі ці кольори та вигини нагадують про рух утопістів у 1950-ті роки (коли, власне, й було збудоване місто Вознесіння (Rapture). По-третє, все це також створює враження занедбаної розкоші 1920-х років. Цей стиль переносить гравця назад у часі до протостімпанка підводних мандрів з книг Жуля Верна. Пишні, але моторошні, з плавними, але монументальними обрисами архітектурні споруди у відеоіграх серії BioShock є своєрідною критикою помилок сучасного суспільства.

3. The Legend Of Zelda

Zelda розпочиналася як 8-бітна гра для Nintendo, і її автор Сігеру Міямото охарактеризував її як «мініатюрний сад, який гравець може сховати в шухляду». Натхненням для неї стали його дитячі спогади про мандри лісами та печерами. Тому кожна із споруд цієї гри застає гравця зненацька: перш ніж їх досліджувати, їх ще треба знайти.

4. Assassin’s Creed

Якщо сюжет ігор серії Assassin’s Creed перебуває десь на межі фентезі та наукової фантастики, то її локації відтворюють абсолютно реальні місця. Дизайнери співпрацюють разом із консультантами-архітекторами, щоб Єгипет часів Птолемея чи, скажімо, Рим епохи Відродження були якомога автентичнішими. Щоправда, уважний гравець одразу помітить, що численні поверхи ігрових будівель часто суперечать історичній достовірності. Але паркур без багатоповерхівок – то була б вже не Assassin’s Creed.

5. Half-Life

В іграх Half-Life миттєвого переходу між локаціями немає, і гравцеві доводиться самому вести персонажа з однієї локації в іншу. Але хоча блукати на такій мапі можна нескінченно, дизайнери вміло скеровують гравця в потрібний бік за допомогою підказок. Щось подібне ми можемо побачити і в реальній міській забудові, але в грі все це виглядає, звісно, кінематографічніше.

6. Fallout

Ця постапокаліптична RPG не позбавлена почуття гумору, і серйозність ситуації, в якій опинилися персонажі, дещо розбавляється відеорядом. Архітектурні споруди у відеоіграх Fallout були створені під враженням від так званої «бластерної готики» (Raygun Gothic), яка в свою чергу є переосмисленням класичного арт-деко.

7. Dark Souls

Мандри, дослідження та відкриття перебувають в центрі уваги ігор Dark Souls. Гравцям видають дуже мало інформації, щоб у такий спосіб заохотити їх самостійно відкривати для себе цей ігровий світ. Натхненням для архітектурних споруд в іграх Хідетаки Міядзакі стали замки та собори Європи, але в грі вони здаються практично позбавленими будь-якого живого кольору. Також всі ці схожі на вулик багаторівневі структури є алюзією на японський архітектурний рух метаболізму. Цей утопічний стиль швидко минувся, залишивши по собі сотні схожих на саркофаги капсул.

Але якою б не була архітектура у відеоіграх – яскравою та пасторальною чи похмурою і величною – вона в будь якому разі є чимось більшим, ніж просто елементом геймплею.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Національний відбір на #ViralCreativeExpress 2021 розпочато

Клуб арт-директорів України ADC*UA запрошує всіх молодих креаторів взяти участь у Національному відборі на європейську програму ADC Europe — #ViralCreativeExpress ...

Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків

Сильвестр Сталлоне зніме фільм «Брати-легенди», присвячений Віталію та Володимиру Кличкам. Герой серіалу «Роккі» виступить режисером і сценаристом стрічки. Спочатку зйомки ...

Ogilvy Warsaw

Ogilvy Warsaw та Lego пропонують відбудувати нову Польщу

У межах глобального позиціонування Lego «Відбудуй світ» Ogilvy Warsaw створив локальну рекламну кампанію, спрямовану на нову зростаючу генерацію поляків. У ...

Depositphotos запустив новий онлайн-інструмент для зручної роботи з контентом

Міжнародний фотобанк Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів, який не потребує навичок дизайну. Він працює на базі штучного ...

Фантастична подорож та цілий натовп Сьюзен: Zillow запускає нову кампанію

Зловісними ландшафтами сервіс із продажу нерухомості Zillow показав страх перед переїздом, коли дорога до нового дому – то справжня фантастична подорож.