Коли відеоігри стали тривимірними, а їхні бюджети перевалили за сотні тисяч доларів, бренди побачили в іграх майданчик для промо. Вдалося не усім. Mercedes та Porsche навіть фінансували створення власних ігор, однак через своє одноманіття останні залишилися непоміченими. Можна пригадати й позитивні приклади — IKEA та H&M у The Sims 2, KFC у симуляторі таксиста Crazy Taxi або NON STOP в українському S.T.A.L.K.E.R.
Так чому ж одним брендам вдається продати свій продукт геймерам, а іншим ні? Копірайтер креативного агентства TABASCO Антон Черевашко підготував чотири короткі, але влучні поради, які допоможуть вашому бренду потрапити до першої категорії.
Створити не можна інтегрувати
Прямуйте легким шляхом. Аби підвищити впізнаваність вашого бренду (наприклад, енергетиків) серед геймерів, розмістіть свій напій у грі про паркур, а не створюйте гру про енергетик. У цьому випадку ефективніше інтегруватись у відеогру, ніж створювати свою.
Однак якщо ви ставите на меті зробити продукт головним героєм гри, то подружити його з геймерами буде набагато складніше. Дуже мала вірогідність, що вони гратимуть у гру, котра зроблена з метою промо конкретного бренду. Якщо в грі немає іншої ідеї, окрім продати геймеру свій продукт, це одразу відіб’є будь-яке бажання грати. До таких невдалих прикладів належить Need For Speed: Porsсhe Unleashed та Mercedes-Benz World Racing, що вже згадувалися вище.
Вивчіть інсайти геймерів
Дорослі геймери — не голодні до цифрових розваг фанатики, а просто захоплені цим видом мистецтва люди. Вони люблять відеоігри так, як ви любите кіно. Саме тому інсайти геймерів істотні, а також відрізняються від інших аудиторій. Де ці інсайти знаходити? Серед друзів-геймерів. Але якщо таких у вашому оточенні немає, то на допомогу прийдуть профільні сайти, котрі публікують матеріали про індустрію:
- Український новинний портал про ігри
- Youtube-канал «Падон»
- Підрозділ Reddit, присвячений іграм
- Європейське видання Gamespot
Оберіть ринок
Залежно від цілей, ви можете обрати ринок, що відповідає продукту. В ігри серії Metro від української студії 4A Games грають у цілому світі. Argentics — автори «Супер-Вітамінів» від компанії Kernel — створюють відеоігри і для локального ринку. Якщо ви бажаєте просувати власний продукт ще й на близькому зарубіжжі, зверніть увагу на студію Plarium.
Вірно оберіть сетінг та тему гри
Прийнято вважати, що будь-яке пасивне чи активне насилля, яке гравець завдає у грі, може виставити ваш бренд у негативному світлі. Саме тому весь транспорт у серії ігор Grand Theft Auto — це не справжні марки автомобілей, а пародії на них: Bentley називається Enus, а Ferrari — Pegassi. Адже який поважний автобренд захоче, щоб його машинами чавили людей?
Водночас дивимося на NON STOP — у S.T.A.L.K.E.R. енергетик можна викинути, продати за 0 копійок, кинути на підлогу, де він лежатиме протягом усієї гри і його ніхто не підбере. Якщо ж ви можете зважитися на таке, обирайте відеоігри з сетінгом, що підходить саме вашому продукту.
Замість післямови
Для українських брендів є безліч можливостей промо у іграх. За даними дослідницького агентства Newzoo, річний прибуток українського ринку відеоігр у 2019 році досяг $203 млн, за самі ж відеоігри був готовий платити кожен другий український геймер. Чи варто казати, що на фоні пандемії ці цифри значно виросли? Віриться, що така тенденція чекає і на рекламну індустрію України, особливо якщо українські геймери побачать у грі саме ваш продукт.
Читайте також: Портал HomeAdvisor розглянув архітектурні споруди у відеоіграх.