Команда молодих креаторів BBDO Ukraine: Ваші ідеї мають бути трохи дикими

У суботу, 24 листопада, відбулося нагородження учасників Конкурсу молодих креаторів Eurobest. Команда BBDO Ukraine у складі Віталія Капустяна та Іллі Янковського, на жаль, не здобула нагород. Але вона здобула натхнення і цінний досвід. А це, можливо й більш вагомий здобуток….

Не розпакувавши валізи, наші молоді креатори дали бліц-інтерв’ю порталу Reklamaster.com

Яким було завдання за брифом? Наскільки воно було складним для реалізації?

Віталій: Цього року бриф готували Ogilvy & Mather Warszawa разом зі своїм клієнтом Greenpeace Polska. До речі, минулорічна співпраця принесла їм чималу кількість Канських левів.

Сам бриф складався з двох частин.

“Світ помирає. Наступає глобальне потепління, яке призводить до величезної кількості катаклізмів.

2018 рік б’є рекорди за кількістю ураганів, повеней та різного роду природних потрясінь”.

Щоб привернути увагу до масштабів проблеми, було вирішено звернутися до вчених, щоб останні надали детальну інформацію щодо поточної ситуації.

Були сформовані величезні масиви даних з графіками і таблицями, прогнозами та висновками, які поєднали у єдиний звіт. Але проблема в тому, що цей документ зайняв понад 700 сторінок. Ну якій пересічній людині буде цікаво це читати?

Ілля: Досить гарний приклад був наведений під час брифінгу. Людина гортає стрічку новин у Facebook. Ось Kanye West замутив якусь цікаву штуку, ось у Kim Kardashian народилася іще одна дитина. А далі лінк на звіт про глобальне потепління. Як ви думаєте, що людина відкриє?

 

В: І ось ми маємо одну частину завдання: яким чином переформатувати звіт так, щоб люди його не ігнорували, а навпаки, цікавилися ним?

Інша ж частина завдання полягала у тому, щоб змусити людей взаємодіяти із цим документом. Був створений ряд петицій, зі своїми особливостями для різних країн, які мали б підписати жителі кожної з цих країн.

Тож бриф, як бачите, був досить багатогранним, і потрібно було зрозуміти, за що ж зачепитися.

Бриф получен.Ну держись, eurobest Festival of Creativity!

Gepostet von BBDO Ukraine am Freitag, 23. November 2018

Як ви можете оцінити рівень організації та загальну атмосферу конкурсу?

І: Мені здається, що організація конкурсу була саме такою, як має бути. У нас постійно була підтримка, увесь час хтось давав підказки, направляв і допомагав. Брифінг був надзвичайно детальнй: виступали і представники клієнта, і агенції, і організатори конкурсу. Нам дали змогу поглянути на проблему з усіх можливих боків. Взагалі, забрифували класно!

Судівство заслуговує окремої уваги. Все чітко, все згідно таймінгу. Багато питань, але всі надзвичайно влучні. Та й локація чудова.

Ваша оцінка представлених робіт, які тренди та тенденції вони відображають?

І: Ми ще не бачили усіх робіт, лише роботи призерів. Коли показали ідею команди з Данії, яка отримала золото – я одразу про себе відмітив: це воно! Це робота, яка потрапила в ціль. Вона настільки проста і влучна, що ти вже з перших секунд розумієш, в чому полягає ідея, в чому основний меседж. Ми кайфонули від золота, правда. А ідеї інших учасників просто обговорювали вже у неформальній обстановці. Я б не виділяв якогось особливого тренду, але те, що ідея має бути дуже простою, доступною для розуміння і водночас трішечки «кривою», і out of brif – це однозначно.

Як ви вважаєете, що дозволило переможцям перемогти? Чого, на вашу думку, не вистачило вашій команді для перемоги?

В: Як вже сказав Ілля, вони (золоті призери) своїм меседжем просто ідеально потрапили в ціль. Вони показали життєву правду, близьку кожному з нас одним простим меседжем.

Після церемонії нагородження до нас підійшли представники журі, і нам вдалося трохи поспілкуватися. Виявилося, що наша ідея була близькою до перемоги, але багато суперечок викликала сама подача. Ми не виділили одну чітку лінію, розмили суть, бо вирішили зробити integrated campaign. І навіть самі того не помітили, коли у нашої основної ідеї з’явилися «похідні». Це і було основною помилкою. Потрібно було зробити чистіше, виділити щось головне, і з цим іти далі.

В одну точку потрібно було бити.

Який урок ви винесли для себе з вашої участі в конкурсі? Що взагалі треба враховувати нашим молодим креаторам, чтоби претендувати на перемогу?

В: Коли креативний директор нас брифував, він сказав таку цікаву штуку: як тільки ви відчуєте, що ідея, яку ви придумали, вас лякає, що вона якась дивна і взагалі, це занадто – несіть її мені!

 

Не потрібно тихих і правильних ідей, які ідеально лягають «в бриф». Ваші ідеї мають бути трохи дикими, і навіть кривими, але ви обов’язково маєте їх відстояти. Тоді це точно оцінять.

А для того, щоб не боятися таких диких ідей, потрібно якомога більше змагатися. І не лише на подібних конкурсах, а й всередині власних агенцій. Адже змагання нас тренують, тим самим збільшуючи шанси на майбутні перемоги

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Реалізм, гумор і гострі теми: батьки та діти в креативних кампаніях

Ці шість робіт з архівів «Каннських Левів» показують, якими постають справжні батьки та діти в креативних кампаніях. Навіть якщо ті діточки чотирилапі.

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

X-RAY Marketing Awards. Огляд номінації «Соціальний проєкт року»

Розпочалось голосування за найкращі проєкти креативних індустрій у межах щорічної премії X-RAY Marketing Awards від онлайн-медіа MMR та бізнес/медіа бюро ...

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

Розпочалось голосування за найкращі проєкти креативних індустрій у межах щорічної премії X-RAY Marketing Awards від онлайн-медіа MMR та бізнес/медіа бюро ...

Banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС

Креативна агенція banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС, щоб привернути увагу до зникнення місць пам’яті. Мало хто знає, ...

WOW-ефект як ключовий засіб закріплення меседжу івенту

WOW-ефект — це, мабуть, один із основних засобів закріплення меседжу заходу. Бо зазвичай момент WOW відбувається в кульмінаційній частині події, ...

«Креативна Європа» організовує відкритий воркшоп «Міжнародна мобільність для митців»

Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні, яка фінансує дану програму мобільності, 25 лютого проведе безкоштовний онлайн-воркшоп «Міжнародна мобільність ...