В Австралії створили музей підводного мистецтва на Великому Бар’єрному рифі

Нещодавно в Австралії було завершено роботу над створенням підводного музею, який має на меті привернути увагу людей до неймовірного біорізноманіття Великого Бар’єрного рифу. Музей підводного мистецтва демонструє розміщені на морському дні скульптурні роботи британського митця Джейсона де Кайреса Тейлора (Jason Decaires Taylor).

Експозиція під назвою «Коралова теплиця» спочатку мала відкритися у квітні 2020 року, але відкриття підводного музею довелося перенести через пандемію. «Коралова теплиця» наразі містить в собі двадцять скульптур – «рифових садів» – які мають з часом зарости коралами і у такий спосіб привернути нових морських мешканців до Великого Бар’єрного рифу. Ці скульптури є точними копіями двадцяти студентів, які допомагали з організацією музею.

Сама теплиця являє собою 13-метровий каркас, який повинен гасити сильні глибинні течії в океані. Солоність води, її рівень pH та кисню постійно відстежується, а підводні камери фіксують ріст коралів.

«Океанська сирена»

Хоча цей найбільший кораловий риф світу здавна привертає до себе увагу туристів, дайверів та науковців, йому наразі загрожує загибель через наростання температури океанських вод, забруднення та будівництво на узбережжі. І та єдина скульптура з усієї колекції музею, яку видно над поверхнею води, покликана стати візуальним нагадуванням про приховані від людського ока проблеми, з якими стикається Великий Бар’єрний риф.

Ця скульптура була названа «Океанською сиреною». Вона здатна змінювати свій колір у відповідь на зміну температури води навколо рифу. Такі кліматичні зміни призводять до масового знебарвлення коралів, яке відбувається через те, що живі водорості у тканинах коралів гинуть через надто високі температури. Як результат, корали стають цілковито білими.

«Океанська сирена» зроблена з неіржавної сталі та прозорого акрилу. Вона містить в собі 202 LED-лампи, які й забезпечують зміну кольору в реальному часі: коли вода нагрівається, вони стають з темно-синіх просто синіми, потім жовтими, оранжевими і, зрештою, темно-червоними, попереджаючи, що прямо в цей момент риф у небезпеці.

Музей підводного мистецтва розташувався неподалік від міста Таунсвіль. Відносно неподалік – на відстані двогодинної подорожі човном і на глибині близько 20 метрів. Це місце було обрано через те, що вода тут дуже прозора, воно оточене кораловими стінами, а морське дно тут пласке й піщане.

Це – перший і поки що єдиний підводний музей у Південній півкулі.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Організатори Cannes Lions запрошують до участі у Young Lions Live Award

Організатори Cannes Lions запрошують до участі у Young Lions Live Award

Young Lions Live Award — конкурс для креативних пар віком від 18 до 30. Ви можете бути студентами, співробітниками агенції, ...

Цукерковий робот Reese’s: в 2020 році двері самі відвідують людей на Хелловін

Цукерковий робот Reese’s управляється дистанційно. У ніч Хелловіну він завітає до тих, хто переконає бренд, що вони є справжніми фанатами цього свята.

Тіні та дзеркала: Burger King викликає привид Рональда МакДональда

Відвідувачам повідомили, що ті можуть викликати привид Рональда МакДональда, якщо перед дзеркалом тричі скажуть вголос фразу «canceled clown».

Галина Пуліна та Дем'ян Ом про любов до літератури та усвідомлений розвиток

Галина Пуліна та Дем’ян Ом про любов до літератури та усвідомлений розвиток

Чимало світових компаній-гігантів та міжнародних організацій, таких як ООН, OSCE, Greenpeace, — практикують lifelong learning. Йдеться про безперервну освіту під ...

Що принесло водою: агенція McCann повністю обставила квартиру річковим сміттям

Спочатку креативна команда планувала облаштувати кілька таких «апартаментів з річки» у вантажних контейнерах, які були б цілодобово відкриті для публіки.

Poster_VR_Collider

27 жовтня відбудеться онлайн-презентація проєкту Оксани Чепелик «VR Колайдер»

Арт-резиденцію в ZK/U — Центрі мистецтва і урбаністики в Берліні, фокусом якого є «місто», було переформатовано в онлайн VR-проєкт, що ...