Анімаційна студія Happy Hippie Lab, яка працювала над цьогорічною айдентикою фестивалю вільної музики та мистецтва Brave Factory, й компанія Because Production спільно знімають мультфільм «Муніме». Особливість мультфільму в тому, що він створюється в техніці лялькової стоп моушн анімації. Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.
Мультфільм «Муніме» – 4-хвилинна історія пригод маленького хлопчика, який зранку прокидається і поспішає розбудити своїх батьків. Але як він не намагається, у нього нічого не виходить. У цю мить увагу малого бешкетника привертає Сонячний Зайчик, і хлопчик вирішує його наздогнати. Так починається фантазійна подорож Муніме квартирою з джунглями з кімнатних рослин, живим динозавром із іграшкового конструктора, каструлями-сумо та рибою-пральною машиною.
«Сьогодні ми оточені такою кількістю цифрової інформації, що майже розгубили вміння фантазувати. І чим дорослішими стаємо, тим більш прісним стає світ навколо. А діти дарують можливість повернути забуте відчуття великого, цікавого, непізнаного, справжнього. Наш мультфільм – про фантазійну подорож хлопчика Муніме і його дитяче вміння сприймати реальність казково, яку дорослі з часом втрачають», – каже режисерка стрічки Тіна Танащук.
10 цікавих фактів про створення мультфільму
- Ляльку головного героя за спецзамовленням виготовляли у Нідерландах, а скелет-арматуру для неї – у Великій Британії. На створення ляльки пішов місяць, і це ще дуже маленький термін.
- Художник Дмитро Бессонов розробив понад 10 варіантів концепцій образу головного героя.
- Прототипом хлопчика на ім’я Муніме став старший син авторів проекту – Сава
- На зйомки лише 4 хвилин мультфільму команді необхідно 60 днів
- Для кожної секунди відео потрібно створити 24 окремих кадри (а для всього фільму – щонайменше 5760 кадрів), в кожному з яких аніматор фізично змінює положення тіла персонажа та позицію очей, а також міняє положення всіх предметів, які його оточують. У цій техніці кожен рух є унікальним і його необхідно відтворювати
- Усі об’єкти, предмети та декорації мультфільму створюються виключно вручну за попередніми концептуальними ескізами. Лише їхнє виготовлення тривало понад 2 місяці
- Розмір деяких декорацій сягає зросту дорослої людини і вище. А одна з найбільших – татова нога – 3-х метрів. На нозі навіть є волосся, зроблене таким чином, аби воно рухалось, створюючи відчуття подиху вітру
- Найменший об’єкт – копія другого головного героя Сонячного зайчика – має розмір всього 5 мм
- Деякі елементи, наприклад, блоки конструктора для динозавра, створюються за допомогою 3D принтера
- Правильний рух камери забезпечує 7-ми осьовий моушн кран
Бюджет стрічки складає майже 3,6 мільйона гривень. Готовий мультиплікаційний фільм глядачі побачать вже наступного року. Проте, світ «Муніме» не обмежиться лише екраном. За словами авторів проекту, планується випуск дитячої книги з ілюстраціями з «Муніме», а також створення іграшок із персонажами мультфільму та проведення воркшопів з дитячими та сімейними психологами на базі цієї історії. А декорації та ляльки, що беруть участь у проекті, залишаться для публічної демонстрації у рамках тематичних виставок, фестивалів та майстер-класів.
Нагадаємо, що нещодавно українську стрічку відзначили на фестивалі хоррорів у Канаді. А у Мюнхені відбулись «Дні українського кіно».