Головна тема – кліматичні зміни: у Великобританії назвали Наукового фотографа року

Королівське фотографічне товариство (Royal Photographic Society) назвало чотирьох переможців, які отримали звання Наукового фотографа 2020 року. Після року, впродовж якого науковий поступ обговорювався як ніколи жваво (і в контексті пандемії, і в контексті боротьби з кліматичними змінами), зроблені фотографії лишаються згадкою про рік, не схожий на жоден інший. Вшановані винагородами роботи були обрані з-поміж понад 1000 інших фото, поданих на конкурс аматорами та професійними фотографами.

Чотири переможці

Фотографією що перемогла в загальнонауковій категорії є «Ортофото судна «Тістлегорм», зроблене британським фотографом Саймоном Брауном. На фото зображений військовий корабель, що затонув у 1941 році. Це зображення є ретельною реконструкцією, для якої застосовано метод фотограмметрії. Щоб зобразити затонулий корабель, в єдине ціле було сполучено 15005 кадрів.

«Orthophoto of SS Thistlegorm» – Simon Brown

Звання Юного наукового фотографа року здобула Кеті Епплтон за роботу «Селфі з райдужною тінню», в якій вона впіймала красу звичайного явища, коли світло розщеплюється за спектром.

«Rainbow Shadow Selfie» – Katy Appleton

Категорію, присвячену кліматичним змінам, цього року було введено вперше. Зроблено це було за ініціативи Манчестерського фестивалю науки, на якому, власне, й демонструються конкурсні роботи. В цій категорії перемогу було присуджено Сью Флад. Цю фотографію було зроблено на Північному полюсі, де ландшафт, скільки око бачить, тане, а на місцевість вказує позначка «90 градусів північної широти».

«North Pole Underwater» – Sue Flood

В категорії для фотографів, яким ще немає 18 років, переможцем став Раймонд Чжан завдяки своїй роботі «Посланець Аполлона». Зображена на ній одна з найбільших сонячних електростанцій на заході Китаю. В контексті змін клімату фото Чжана являє собою разючий контраст із «Північним полюсом під водою» Флад, але є водночас не менш тривожним.

«Apollo’s Emissary» – Raymond Zhang

За словами доктора Майкла Прітчарда, речника Королівського фотографічного товариства: «Цей конкурс на звання Наукового фотографа року є актуальнішим, ніж будь-коли, у своєму документуванні того, як наука та зміни клімату впливають на наше життя. Зображення, які здобули перемогу, дійсно вражають і змушують більше замислюватися про світ навколо нас».

Джерело

Не менш цікаві наукові фото можна також побачити в ході конкурсу мікрофотографії, який щороку проводиться Nikon.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...

Анімація на пательні: режисери Wriggles&Robins спекли відео до Дня млинця

Яким би млинцям ви не надавали перевагу, певно ви оціните майстерність режисерів-аніматорів, які спекли 600 млинців, перетворивши їх на відео до Дня млинця.

Target, Walmart і CVS шукають високотехнологічну альтернативу пластиковим пакетам

Заснована цими трьома ритейлерами інвестиційна фірма Closed Loop Partners має на меті пошук, тестування та впровадження інноваційних альтернатив.

Бренд морозива Magnum зняв короткометражні аніме про природу насолоди

Два короткометражних аніме для бренда Magnum поєднує та ідея, що пошуки насолоди – дуже людська риса, а розуміння насолоди у кожного своє.