Google доволі часто вивішує на головній сторінці свого пошуковика дудли — особливі листівки з нагоди різних знаменних подій. Сьогоднішній дудл, який більшість українців уже встигло помітити на головній сторінці пошуковика, Google присвятив 120-річчю від дня народження видатної української художниці Катерини Василівни Білокур.

Google відзначив 120-річчя з дня народження української художниці Катерини Білокур святковим дудлом

Катерина Білокур — геніальна художниця-самоучка, яка стала відомою на весь світ завдяки своїм деталізованим і яскравим картинам, особливо з зображеннями квітів.

Зображення квітів – робота Катерини Білокур

Листівка містить стилістичне зображення художниці за мольбертом на фоні різномаїття різних квітів та виконана у характерному роботам Катерини Білокур стилі.

Катерина Білокур

Катерина Василівна Білокур народилася в цей день 7 грудня (24 листопада за старим стилем) 1900 року в селі Богданівка Полтавської губернії (сьогодні — Київська область). Сім’я вирішила не віддавати її до школи, щоб заощадити на одязі та взутті. Катерина проводила дні, працюючи на фермі, але це не завадило їй займатися улюбленою справою. Вона почала малювати з ранніх років. Катерина робила пензлі з підручних матеріалів, фарби з таких продуктів, як буряк і бузина, щоб у вільний час займатися творчістю, а сама природа стала її музою. Потім, коли їй було майже 40 років, в її житті трапився випадковий поворот.

У 1940 році, натхненна піснею по радіо, Білокур написала лист подяки українській співачці Оксані Петрусенко і разом з листом вклала свою роботу — малюнок калини на шматочку полотна. Петрусенко була так вражена, що допомогла підготувати підґрунтя для перших виставок робіт Білокур. Протягом наступних двох десятиліть унікальні роботи художниці-самоучки досягли міжнародної аудиторії. Зокрема, отримали схвалення від іспанського майстра Пабло Пікассо на виставці 1954 року в Парижі.

Сьогодні найповніше зібрання робіт Катерини Білокур представлено в картинній галереї Яготинського державного історичного музею. Це понад 70 робіт — живопис, акварель, графіка, ескізи, нариси, етюди, ранні та незакінчені роботи. Крім того, понад 500 експонатів, пов’язаних з творчістю видатної художниці, зберігаються в Музеї-садибі Катерини Білокур в селі Богданівка Яготинського району Київської області. Там художниця прожила все своє життя.

Джерело


Читайте також: у Києві відкрили «Мистецьку алею». На вулиці Бориса Грінченка встановили десять артоб’єктів, присвячених відомим особистостям, а також музичним або літературним явищам 20-го століття. Інсталяції створені в рамках проєкту «Мистецька алея».

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Французькі дизайнери запропонували робити з жувальної гумки коліщата для скейтів

Проєкт пропонує циркулярну систему, яка дозволяє збирати в містах шматочки жувальної гумки і робити з неї кольорові коліщата для скейтбордів.

Нові та чудернацькі модні колекції: вбрання для людей, тварин і рослин

Щось із такого вбрання для людей, тварин і рослин є жартом, щось – результатом розвитку товарів для домашніх улюбленців, а щось – високим мистецтвом.

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Національний відбір на #ViralCreativeExpress 2021 розпочато

Клуб арт-директорів України ADC*UA запрошує всіх молодих креаторів взяти участь у Національному відборі на європейську програму ADC Europe — #ViralCreativeExpress ...

Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків

Сильвестр Сталлоне зніме фільм «Брати-легенди», присвячений Віталію та Володимиру Кличкам. Герой серіалу «Роккі» виступить режисером і сценаристом стрічки. Спочатку зйомки ...

Судмедексперт і письменник Володимир Саркісян про поєднання непоєднуваних професій та креативну популяризацію науки

Креативна особистість креативна в усьому. Більше того, вона завжди прагне розширити обрії реалізації своїх креативних здібностей. Володимир Саркісян — яскравий ...