Gif-анімація нагадує про первинний вигляд об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО

Руїни або залишки людських споруд можна знайти по всьому світу. Від Греції до Мексики, від Італії до Єгипту – люди подорожують іншими країнами, щоб поглянути на руїни й у такий спосіб зазирнути до таємниць історії. Проте уявити, яким був первинний вигляд об’єктів Світової спадщини, які зараз лежать в руїнах, дуже непросто. Тому креативна студія NeoMam створила ряд зображень з gif-анімацією, яка дивним чином відновлює перед нашими очима шість пам’яток світової культури, які зараз ризикують бути назавжди втраченими для людства.

Бойові дії, землетруси та урбанізація – ось лише кілька з тих загроз, з якими зіткнулися об’єкти Світової спадщини ЮНЕСКО. І кожна з них загрожує пошкодити чи взагалі знищити ці старовинні споруди.

Студія NeoMam показала у своїй gif-анімації історичні місця Лівії, Сирії, Панами, Мікронезії, Ізраїлю та Іраку.

Найвразливіші об’єкти Світової спадщини

Хатра (Ірак) – столиця першої арабської держави, яку було збудовано у 2–3 столітті до нашої ери, у доісламську епоху. В 2015 році практично знищене бойовиками ІДІЛ.

01 World Heritage in Danger Hatra 794px - Gif-анімація нагадує про первинний вигляд об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО

Лептіс-Магна (Лівія) – в античну епоху це місто вважалося одним з трьох найвпливовіших міст-держав Африки. Численні війни та розграбування лишили його у дуже вразливому стані.

02 World Heritage in Danger Leptis Magna 794px - Gif-анімація нагадує про первинний вигляд об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО

Пальміра (Сирія) стала уособленням вразливості культурних пам’яток. У розпал війни у Сирії бойовики ІДІЛ зруйнували велику частину цього міста та вбили відомого сирійського археолога Халеда аль-Асаада, який опікувався Пальмірою протягом сорока років, коли той відмовився назвати місце схову безцінних історичних артефактів.

03 World Heritage in Danger Palmyra 794px - Gif-анімація нагадує про первинний вигляд об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО

Укріплення Портобело та Сан-Лоренсо (Панама) – фортифікації портового міста, збудованого Іспанією у 1590-х роках. Вони є наочним прикладом того, як еволюціонувала та розвивалася військова архітектура в іспанських колоніях. Наразі перебувають під загрозою через урбанізацію.

04 World Heritage in Danger San Lorenzo 794px - Gif-анімація нагадує про первинний вигляд об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО

Нан-Мадол (Федеративні Штати Мікронезії) – рукотворний архіпелаг, створений в період між 1285 та 1485 роками. Занедбаний та пошкоджений стихійними лихами.

05 World Heritage in Danger Nan Madol 794px - Gif-анімація нагадує про первинний вигляд об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО

Старий центр та стіни Єрусалиму, які ризикують бути втраченими через швидку урбанізацію.

06 World Heritage in Danger Jerusalem 794px - Gif-анімація нагадує про первинний вигляд об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО

Деякі історики вважають, що руйнування монументів – то неминучий історичний процес. Втім, страхова компанія Budget Direct, на замовлення якої було створено цей проєкт, який відтворює первинний вигляд об’єктів Світової спадщини, переконана, що дбайливе ставлення до найбільш вразливих пам’яток ЮНЕСКО – найкращий підхід до культурного прогресу.

Переглянути gif-зображення у більшій роздільній здатності та ознайомитися з методологією дослідження, виконаного креативною командою NeoMam спільно з архітекторкою Джеленою Попович (Jelena Popovic), можна на сайті Budget Direct.

Джерело

Серед робіт студії NeoMam був також проєкт, який показав туристам та місцевим жителям ключові будівлі Лондона у розрізі.

А в Україні нещодавно стартував проєкт «Кишенькова країна», в ході якого відбувається оцифрування матеріальної, культурної та архітектурної спадщини.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Хутро — криваве жлобство, цирк без тварин: в Україні проведуть перший інста-мітинг за тварин

В останні вихідні вересня гуманістичний рух UAnimals запрошує українців виходити на інста-мітинг за тварин. 25-27 вересня зоозахисники та усі охочі ...

Creative Digest CIAU. Випуск #008

Кампанія з виявлення фейків. Новий спосіб турботи про екологію. Оновлені функції Facebook. Та повернення LIONS Live! Чао, креатори! В ефірі ...

Панголіни та кажани: дві кампанії на захист тварин, яким пандемія зіпсувала репутацію

Обидві кампанії доводять, що пандемії можна було б уникнути, якби всі тварини, не лише панголіни та кажани, могли спокійно жити в своєму природному ареалі.

Креативна агенція IAMIDEA створила нову комунікацію для «Будинку Іграшок»

Креативна агенція IAMIDEA створила нову комунікацію для «Будинку Іграшок»

За певний час «Будинок іграшок» став місцем вибору подарунків дітям переважно за великої, особливої нагоди. При цьому асортимент товарів величезний ...

Під стінами Верховної Ради встановили мистецьку інсталяцію «Йдеш у політику не одна»

Під Верховною Радою встановили лабіринт, який відтворює шлях жінок у політику. Подія відбулась у рамках запуску кампанії з підтримки гендерної ...

Діджиталізація білбордів: 10 прикладів інтерактивної digital outdoor реклами

Діджиталізація білбордів та їх широке застосування в маркетингу – не випадкова тенденція в умовах наростання популярності соцмереж та цифрових технологій.