10 класичних хелловінських костюмів та як вони змінювалися з часом

Минуло чимало часу, відколи в ніч Хелловіну костюми та маски надягали для відлякування злих духів. Змінилося не лише призначення костюмів, а й вони самі. За останні сто років хелловінські костюми перетворилися зі скромних саморобних речей з дитячим рейтингом у щось страшніше (або сексуальніше), що легко можна знайти на полицях магазинів.

Ось декілька класичних хелловінських костюмів: якими вони були та якими стали.

Костюм Мінні Маус не завжди був таким милим, як зараз.

Костюм Мінні Маус, 1933 рік.

Замість простої червоної сукні у білий горошок головним елементом костюму Мінні Маус були величезні (і доволі моторошні) стилізовані кисті та стопи. До цього додавалася маска, що закривала всю голову і органічно доповнювала костюм миші, від якої ви з криком прокидатиметеся по ночах.

Зараз костюми Мінні Маус зовсім не такі страшні, особливо ті, що призначаються для дітей. Червона сукня і мишачі вуха – от і все.

Костюми супергероїв з’явилися в 1950-ті роки.

Дитячий костюмований парад у Нью-Йорку, 1966 рік.

Завдяки Голлівуду та Marvel супергерої зараз переживають відродження. Але діти вдягалися як улюблені персонажі коміксів ще в далекі 1950-ті.

З часом їх популярність лише зросла. Зараз такі костюми роблять переважно зі спандекса. Як результат, їх простіше обирати по фігурі і вони є суттєво зручнішими. Але найголовніша частина супергеройського костюму в наші дні – це гаджети. Відповідно, костюм людини-павука з функціональними веб-шутерами може влетіти в копійчину.

Костюми ковбоїв завжди лишалися в тренді.

1953 рік.

Щороку кожен міг назвати хоча б одного зі своїх друзів, хто вдягнувся ковбоєм. Так воно лишається й зараз. Але оскільки тоді костюми робили переважно самотужки, таке вбрання було на порядок складнішим, ніж готовий варіант з магазину. Всі ці ковбойські штани та жилети шилися вручну, як у часи Дикого-Дикого Заходу, і були, можна сказати, цілком автентичними.

Зараз вони теж популярні, от тільки вважаються вибором тих, хто про костюм в останню хвилину згадує. Зрештою, джинси, ковбойку та капелюха можна знайти майже у кожній шафі.

Костюми привидів були найпростішими.

Який же це Хелловін без привидів? Завдяки своїй простоті такий костюм довго лишався популярним серед дітей та дорослих. Зробив кілька дірок в простирадлі – і готово!

Але у часи онлайн-побачень слово привид набуло дещо іншого значення, і це привело до разючого перетворення одного з класичних хелловінських костюмів. Менш моторошним він від цього не став. Варто лише поглянути на цей костюм гостинга з текстовими повідомленнями, які назавжди лишаться без відповіді.

Відьомські капелюхи завжди були хелловінською класикою.

Хелловінська вечірка в 1958 році.

Люди вдягалися відьмами на Хелловін ще з 17 століття, тобто ще з тих часів, коли їх палили на багатті. Чорний одяг та гостроверхий капелюх – це перевірена часом класика. Але у 1960-ті роки, коли з’явилися перші екранізації «Чарівника країни Оз», цей образ зазнав певних змін. Відтоді люди почали фарбувати шкіру в зелений колір, ліпити на обличчя бородавки тощо, щоб більше скидатися на злих відьом з книги.

І хоча всі ці традиційні елементи певною мірою зберігаються й досі, костюм відьми став у наш час набагато сексуальнішим. Гостроверхі капелюхи та мітли нікуди не щезли, та й чорна сукня лишилася теж. Щоправда, тепер це може бути що завгодно: від «маленької чорної сукні» до пишних кринолінів та мережив.

Клоуни не завжди були такими страшними.

Родина у костюмах клоунів, 1956 рік.

Розфарбоване обличчя та завеликий одяг – ще один з класичних хелловінських костюмів.

Але завдяки успіху книги Стівена Кінга «Воно» від сучасних клоунських костюмів для Хелловіну часто мороз поза шкірою дере. І хоча прихильників веселих клоунів ще де-не-де можна знайти, загальна тенденція набагато моторошніша.

Люди вдягали справжню форму медсестер.

Костюм медсестри – ще одна річ, без якої жоден Хелловін не обходиться. Колись такі костюми були абсолютно ідентичними справжній формі медсестер.

Зараз реалістичності в такому костюмі мало, а сексуальність зашкалює. Минули ті дні, коли на Хелловін ряджених можна було переплутати зі справжніми медичними працівниками.

У костюм кішки вдягалися з голови до ніг.

Акторка у костюмі кішки, 1912 рік.

Такий костюм передбачав комбінезон, який повністю закривав тіло. Гострі вуха та намальовані на обличчі котячі вуса доповнювали образ.

Але зараз ними часто все й обмежується. Тепер такий костюм став набагато простішим, а побачити його можна частіше. Костюм кішки, як і ковбойський, став вибором тих, хто не любить з цим всім морочитися і згадує про костюм в останню мить.

Маски колись робилися вручну.

Школярка у саморобній хелловінській масці, 1955 рік.

Їх робили з чого завгодно, що було в домі: паперові пакети, простирадла, обрізки тканини… Така саморобність лише додавала їм моторошності.

Маска з обличчям Дональда Трампа.

Тепер маски виготовляють професіонали, і вони часто є гіперреалістичними: політики, знаменитості, чудовиська з фільмів тощо. Так, саму лише готову маску, скоріш за все, теж назвуть вибором для лінивих. Але хай там як, але вона здатна повністю перевтілити людину.

Деякі з класичних хелловінських костюмів зараз вважаються образливими.

Хлопчик у костюмі безпритульного, 1974 рік.

Наприклад костюм безпритульного. Або костюм корінного американця.

Втім, такі костюми й зараз нікуди не щезли, як не щезла й проблема культурної апропріації. До них лише додалися такі проблемні костюми як сексуальна гейша в міні-кімоно, надувна балерина плюс-сайз, гамівна сорочка, тюремна форма, костюм «втікачки з концтабору часів Другої світової війни» та інші.

Джерело 1, 2

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Сигіли, гліфи, танцюючі ведмеді: 11 історій створення логотипів культових рок-гуртів

Протягом усього часу існування рок-музики гурти та музиканти використовували різні прийоми та артибути для просування своєї музики. Одні вважали, що ...

У Києві відкрили «Мистецьку алею» з об’єктами у доповненій реальності

На вулиці Бориса Грінченка у Києві встановили десять артоб’єктів, присвячених відомим особистостям, а також музичним або літературним явищам 20-го століття. ...

BUD, Katacult і Banda випустили «Книгу легендарних вечірок України»

BUD, Katacult і Banda випустили «Книгу легендарних вечірок України»

Бренд BUD компанії AB InBev Efes Україна, музичне видання Katacult і креативне агентство Banda підготували і випустили «Книгу легендарних вечірок ...

Онлайн-медіа СЛУХ презентує «СПАЛАХ» — документальний серіал про нову українську культуруОнлайн-медіа СЛУХ презентує «СПАЛАХ» — документальний серіал про нову українську культуру

Онлайн-медіа СЛУХ презентує «СПАЛАХ» — документальний серіал про нову українську культуру

Зараз в Україні триває процес формування національної ідентичності. Проєкт, який би показав, що нова українська культура існує та стрімко розвивається, ...

Gucci та Miller Lite показують два діаметрально протилежні погляди на офісні вечірки

Коли офісні вечірки перетворюються на віртуальну подію, почуття це викликає неоднозначні. Все залежить від того, наскільки теплим є ваше ставлення до колег.

Head of Events in Kooperativ Ганна Терлецька про івенти в «новій реальності»

Карантин вніс серйозні корективи в звичну реальність. Традиційні формати комунікації трансформувалися в діджитал. Тест на гнучкість пройшли далеко не всі, ...