Твіттер-челендж: музеї міряються, в кого найстрашніший експонат

Лишившись без відвідувачів, музеї подалися у соцмережі, щоб похвалитись один перед одним, у кого є найстрашніший експонат у колекції. Ініціатором серії челенджів у соціальних медіа виступив Йоркширський музей (Великобританія), щотижня задаючи нову тему під тегом #CuratorBattle. Археологічний музей розпочав таке своєрідне змагання, після того, як йому довелося зачинитися на карантин. В рамках цього флешмобу музеям та їх відвідувачам пропонується поділитися фотографіями об’єктів, які відповідають певній темі.

Останній з цих цих челенджів, #CreepiestObject, розпочався з фото жіночої зачіски-ґульки разом зі шпильками, знайденої у похованні римської пані III-IV століття. Фото було опубліковане в соцмережах із закликом до мистецтвознавців з музеїв усього світу поділитися фото наймоторошніших експонатів зі своїх колекцій.

Чарльстонський музей, найстаріший музей у США, запропонував увазі глядачів ткацький станок для людського волосся (разом із волоссям).

Національний музей Шотландій явив світові яскраво-рожеве «опудало русалки» з банькатими очима та гнилими зубами.

Німецький історичний музей показав маску чумного лікаря 17 століття.

Музей Ошава (Канада) опублікував фото клоуна, що наче зійшов зі сторінок роману Стівена Кінга.

Йоркська художня галерея запропонувала витвір скульпторки Керрі Джеймсон – відтяту ногу, з якої ростуть менші ноги та ще й доволі огидна голова.

Для Музею іграшок з Пенсхерст-Плейс найстрашніший експонат з колекції виявився «ведмедиком із кухлем у руці». Якщо вкинути у слот монетку в два пенси, він робить вигляд, наче п’є, зазираючи просто вам в душу своїми моторошними червоними очима.

Навіть Лондонський Тауер взяв участь у цьому челенджі, показавши залізну маску, яка заявлена у експозиції як маска ката. Щоправда її химерний вигляд наводить експертів на думку, що це може бути й елемент інструмента тортур для відьом чи непокірних дружин.

Але, мабуть, найщедрішим джерелом жахіть та моторошних предметів є історичний дизайн ляльок. Як-от, наприклад, ляльки з Егхемського музею, знайдені на території школи (хтозна, що там робили з учнями).

І не лише страхіття…

В ході попередніх челенджів Йоркширського музею можна було побачити найнудніші, найгарніші та найсмертоносніші предмети, а також пошуки найкращого пасхального яйця.

Тим часом інші музеї також звернулися до соцмереж, щоб не втрачати зв’язок зі своїми відвідувачами під час карантину. Зокрема, Музей Гетті (США) запропонував глядачам відтворити у власному виконанні версії знаменитих полотен.

Аналогічний флешмоб проводився і серед української аудиторії.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

MEGOGO LIVE покаже соціальний проєкт «Країна сонячних зайчиків»

MEGOGO LIVE покаже соціальний проєкт «Країна сонячних зайчиків»

У вівторок, 19 січня, на молодіжному каналі MEGOGO LIVE відбудеться показ першої частини соціального проєкту «Країна сонячних зайчиків», над виробництвом ...

39083-Ahn_Sang-soo-books

Корейська типографіка, або Що сучасний дизайнер може почерпнути з азійського креативу

Часто ми орієнтуємося на західні бенчмарки у дизайні (і не тільки), забуваючи про багатий досвід у цій сфері Сходу, відомого ...

Книга про предметний дизайн

Вийшла перша українська книга про предметний дизайн — PRODUCT DESIGN in Ukraine

В Україні вийшла перша книга про предметний дизайн «PRODUCT DESIGN in Ukraine / Предметний дизайн в Україні. Меблі, освітлення, декор». ...

«Приват24» привів Святого Миколая в кожен дім через смартфон

Новорічні свята — найчарівніший час! Цього року вперше українців привітав зі святами цифровий Святий Миколай. ПриватБанк разом із Visa подарував ...

X-Ray Marketing Awards X-Ray Marketing Awards 

MMR продовжує приймати анкети для участі в X-Ray Marketing Awards

Минулий рік зруйнував усі плани, змусив подивитися на світ інакше, відкрив нові сторони бізнесу. Брифи стали неважливими. Тепер основний виклик ...

Курка чи яйце? Мережа Systeme U подорожує назад у часі, щоб з’ясувати, що ж було раніше

В своїй новій рекламній кампанії французька мережа супермаркетів Systeme U вирішила з гумором розглянути питання «курка чи яйце?»