Creative Digest CIAU. Випуск #004

Чао, креатори! Сподіваємось, ви чудово проводите останні дні літа. А ми продовжуємо шукати для вас найцікавіше зі світу креативу! Зустрічайте новий випуск Creative Digest CIAU.

 

Літо добігає кінця, але це нікому не заважає гайнути у відпустку! В інтернеті з’явився сайт, який допоможе спланувати подорож під час пандемії. Covid Controls відстежує актуальну інформацію про коронавірус спеціально для подорожей. На сайті доступна інформація про різні країни, порядок обмежень в аеропортах, медичне тестування та вся необхідна документація. Також на Covid Controls можна переглядати статистику, наприклад, кількість нових випадків захворювання. Посилання на сайт шукайте нa Bazilik Media.


Компанія Microsoft вводить функцію розшифрування аудіофайлів. Функція має назву Transcribe і знаходиться вона просто у текстовому редакторі Word! Відтепер можна записувати та розшифровувати розмови, а також довантажувати в програму аудіо- та відеофайли в зазначених компанією форматах. Поки що функція доступна лише для ангійської мови. Більше подробиць на Детектор Медіа або офіційному блозі Microsoft.


Продовжуємо новини діджитал-світу. Відтепер рекламу в Instagram можна створювати без Facebook-акаунта. Тобто, якщо ви вперше просуваєте публікацію з бізнес-сторінки Instagram, вам не обов’язково працювати з Facebook Ads Manager. Більше того, налаштувати рекламу можна прямо у додатку! Також, опублікувавши оголошення, ви зможете вільно керувати промоакціями та відстежувати статистику. Поки що нова функція доступна лише для США та Туреччини. Але ми сподіваємось, що скоро протестуємо її в Україні! Як запустити рекламну кампанію безпосередньо у Instagram, читайте у довідковому центрі платформи.


З 4 по 6 вересня у місті Рівне відбудеться House Of Europe Festival. Це три дні креативності, інновацій та підприємництва. У перший день фестивалю запланований форум і світлове шоу після його завершення. Побачити виступи можна як офлайн, так і онлайн. Для цього потрібно зареєструватися на офіційному сайті фестивалю. Щодо другого та третього днів, на вас чекає перегляд українського кіно, анімаційних фільмів та рекламних кейсів. Місце проведення заходу — літня естрада в парку Шевченка у Рівному. Деталі на офіційній сторінці festival.houseofeurope.org.ua.


Як ви вважаєте, які проблеми зараз найбільше турбують людей? За даними опитування, проведеного Ipsos, безробіття входить у топ-3 проблем. Тому експерти з психології та кар’єрного розвитку пропонують кілька порад тим, хто втратив роботу.

Серед них такі:

  • не підганяйте себе — психологиня Кетлін Своді (Cathleen Swody) радить, перш за все, присвятити деякий час осмисленню того, що відбулося. Через кілька днів, давши своїм думкам лад, ви почнете краще розуміти, що вам слід робити далі;
  • уникайте когнітивних упереджень — негатив у думках не піде на користь, коли ви намагаєтеся впоратися з втратою роботи. Тому зупиніться та спрямуйте свою енергію в інше русло;
  • а також скористайтеся шансом спробувати щось нове. Адже навколо вас безліч перспектив!

Ще більше порад у перекладі статті Fast Company на creativity.ua.


Нарешті, час для позитиву! Посміхніться просто зараз! Подаруйте посмішку тому, хто поруч! Або надішліть смс та поставте смайлик — це найлегший спосіб вираження емоцій в онлайн-спілкуванні. Проте не всім відомо, що жовтеньке усміхнене обличчя з’явилося більш ніж 50 років тому! А його метою було підвищення морального стану персоналу. Емма Таггарт, ірландська дизайнерка та журналістка, згадує історію про зображення, намальоване всього за 10 хвилин. Дізнатися всі подробиці життя символу щастя можна на creativity.ua.


А тепер поговоримо про кіно! До Дня Незалежності України кіноагенція Wiz-Art запустила онлайн-базу українських короткометражних фільмів Ukrainian Short Films. База створена для:

  • популяризації українського кіно за кордоном;
  • відновлення історичної пам’яті про український кінематограф;
  • та заклику переглядати фільми з дотриманням авторських прав.

Розміщення фільмів для українських режисерів та режисерок є безкоштовним. У разі зацікавлення куратори зможуть безпосередньо поспілкуватися з творцями. Додаткова інформація про проєкт на CASES Media або Facebook-сторінці кіноагенції.


А тим часом Multiplex відкрив перший кінотеатр із технологією ScreenX у Києві. 19 серпня в ТРЦ Retroville відкрився кінотеатр із кутом огляду в 270 градусів. Для досягнення такого ефекту зображення проєктується на центральний і два бокових екрани. Основні сцени фільму показують на головному екрані, а бічні збільшують композицію кадру. Це дає змогу глядачеві опинитися «всередині» фільму. Детальніше про технологію та фото інновації дивіться на сайті creativity.ua.


Кіно зазначили. Але яке ж мистецтво без театру! Редакція creativity.ua випустила другу частину інтерв’ю з головною режисеркою імерсивного театру uzahvati Поліною Бараніченко. У розмові йдеться про взаємовідносини театру із суспільством та державою. А також про вплив нових технологій на розвиток театрального мистецтва. Нагадуємо, що першу частину інтерв’ю також можна прочитати на creativity.ua.


Отже, світом помандрували, історію смайлика дізналися, переходимо до відповідального креативу! Верховна Рада України оголосила конкурс на кращий ескіз Великого Державного Герба. У сміливих креаторів і відповідальних громадян бодай вперше з’явилась можливість надати свої ексізи та увійти в історію без шкандалів. Тож до 1 листопада 2020 року ескіз Герба мають винести на публічне обговорення. А до 1 грудня — офіційно затвердити. Детальніше про участь — на сайті Bazilik Media.

Creative Digest CIAU. Випуск #004

На цьому ми завершуємо креативний дайджест. До наступної п’ятниці, чао!

Попередній випуск Creative Digest CIAU читайте і слухайте тут.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Українські дизайнери представлять країну на Dutch Design Week

З 17 по 25 жовтня представники України візьмуть участь у Нідерландському тижні дизайну — найбільшому дизайн-форумі у Північній Європі. Цьогоріч нашу ...

Lions Live: як створювалася кампанія The Truth Is Worth It

Люди цінують правду, але не завжди згодні з тим, що за неї треба платити. Тому кампанія The Truth Is Worth It мала змінити поведінку цілого покоління.

Підсумки другого дня Lions Live від Ансельмо Рамоса, співзасновника агенції GUT

Ансельмо Рамос свого часу здобув понад 200 Левів в Каннах. Ось п’ять ключових інсайтів, які, на його думку, слід засвоїти з програми другого дня Lions Live.

Cannes-Lions-announces-a-new-Home-of-Creativity-LIONS-1_1

Організатори Cannes Lions оголосили про створення нового бренду LIONS

Створення нового майстер-бренда LIONS дозволяє організації запропонувати доступ до всіх своїх сервісів з єдиної платформи The Home of Creativity.

Lions Live: речниця Bacardi радить шукати суперфанатів і деконструює фокус-групи

Компанія Bacardi останнім часом почала орієнтуватися на ті 10% аудиторії, які є її суперфанатами, а не на 90% людей, які становлять основну масу покупців.

Олесь Манюк та Дем’ян Ом про філософію бізнесу та культуру

Існує таке поняття, як світ VUCA. Ця абревіатура англійською розшифровується як: «volatility», «uncertainty», «complexity» та «ambiguity», а перекладається, як «мінливість», ...