Новий онлайн-архів пандемічної графіки, заснований молодою британською дизайнеркою Шарлоттою Вокер, збирає з усього світу характерні оголошення та символіку часів COVID-19.
Разом із масками та станціями з дезінфектантами одним із найпомітніших елементів нашої «нової норми» стали численні знаки-вказівники з типовими для часів пандемії посланнями, які ми звикли бачити щодня.
Оголошення та вказівники напрямку на будинках та в публічних місцях набули нового значення, оскільки найрізноманітніші компанії в наш час мусять попереджати про правила безпеки та нагадувати про соціальне дистанціювання.
Архів пандемічної графіки – одна з тих ініціатив, які зараз виникають у відповідь на нові реалії. Недарма ж і відомі культурні заклади теж поспішають додати до своїх колекції об’єкти, пов’язані з пандемією.
Під час першого локдауну у Великобританії Шарлотта Вокер, нещодавня випускниця Ліверпульського університету Джона Мура, почала фотографувати нові знаки на підлозі. Це її захоплення дало початок повноцінному архіву, коли вона опублікувала свою колекцію і запросила публіку ділитися своїми знахідками.
«З нинішніми обмеженнями щодо подорожей це здалося мені хорошою нагодою звернутися до світової аудиторії, щоб разом створити глобальний візуальний архів нової норми. Цей сайт є водночас і дослідженням, і пам’яткою того часу, в який ми живемо», – пояснила вона.
Організовано архів пандемічної графіки доволі просто, а фіксує він для історії недовговічний візуальний креатив з усього світу.
Коли дизайнером стає кожен
Вокер сподівається, що її архів розвиватиметься весь той час, що триватиме пандемія, доки маски та соціальне дистанціювання лишатимуться частиною нашого повсякдення.
«Неабияка креативність підприємств, які прагнуть продовжувати свою роботу і убезпечити своїх клієнтів в процесі, є прекрасним доказом того, що насправді кожен з нас – графічний дизайнер, – стверджує Вокер. – Коронавірусні знаки часто лишають поза увагою або сприймають як диктатуру. Але все ж вони стали частиною світової візуальної мови і способом донести нові реалії».
Переглянути Архів пандемічної графіки можна ось тут: twometregraphics.co.uk
Українським креативникам певно було б що додати до цього архіву. Особливо зважаючи на те, що трохи гумору зараз нікому не завадить.