Нідерландський дизайнер створив «світлові рецепти» для сільського господарства

Роттердамська студія дизайну Roosegaarde встановила на полі світлову інсталяцію Grow, що охоплює 20000 квадратних метрів. Червоні, сині та ультрафіолетові лампочки перетворюють все поле на динамічний витвір мистецтва. Втім, такі «світлові рецепти» від нідерландського дизайнера Дена Рузегарда не лише підкреслюють красу сільського господарства, але й покращують ріст польових культур.

Ця видовищна інсталяція наочно демонструє, як світло певних кольорів спектра стимулює ріст рослин і дозволяє скоротити використання пестицидів на 50%.

Теплиці та високі технології

Цей проєкт вперше спав на думку дизайнерові, коли той якось рано вранці навідався на ферму. Сільське господарство вразило Рузегарда, як воно може вразити лише наскрізь міського жителя.

Хоча Нідерланди – відносно маленька країна, вона є одним з найбільших у світі вирощувачів овочів, поступаючись лише США. А що стосується високоефективних аграрних технологій, то тут ця країна є справжнім першопрохідцем.

«Ми хотіли показати красу сільського господарства, – пояснює Рузегард. – Ці неозорі поля годують нас, але ніхто цього не бачить».

Невдовзі після цього Рузегард дізнався про технології фотобіологічного освітлення. Дослідження показали, що певні комбінації світла здатні не лише підсилити метаболізм рослин, але й наділити їх певною стійкістю до шкідників та хвороб. Певний спектр ультрафіолетового світла активує захисну систему рослин, і працює це з усіма сільськогосподарськими культурами.

Хоча цю технологію зазвичай використовують у теплицях, Рузегард вирішив випробувати її можливості у значно більшому масштабі. Пестициди є особливо шкідливими для біорізноманіття. Тому, якби сільське господарство могло не так залежати від них, довкіллю це було б лише на користь.

Інсталяція Grow створена за допомогою LED-лампочок, розміщених у різних точках поля. Пристрої з лампочками рухаються вгору та вниз, рівномірно освітлюючи усе поле. Їх рух утворює гіпнотичні візерунки, що мовби танцюють. На думку Рузегарда, це є водночас і футуристичним, і романтичним.

Загальний ефект дещо нагадує інші масштабні інсталяції дизайнера, як-от Waterlicht, яка імітує ефект північного сяйва, щоб показати, як високо підніметься вода через глобальне потепління.

Втім, «світлові рецепти» для сільського господарства мають, за задумом дизайнера, стати проєктом з набагато більшою аудиторією. Він планує показати її світові разом зі спеціальними світловими комбінаціями, розрахованими на окремі польові культури.

Інсталяція Grow була створена на замовлення банку Rabobank в рамках його програми колаборації з митцями. Тож очікується, що проєкт відвідає всі 40 країн, де цей нідерландський міжнародний банк має свої представництва.

Джерело 1, 2

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...

Target, Walmart і CVS шукають високотехнологічну альтернативу пластиковим пакетам

Заснована цими трьома ритейлерами інвестиційна фірма Closed Loop Partners має на меті пошук, тестування та впровадження інноваційних альтернатив.

Бренд морозива Magnum зняв короткометражні аніме про природу насолоди

Два короткометражних аніме для бренда Magnum поєднує та ідея, що пошуки насолоди – дуже людська риса, а розуміння насолоди у кожного своє.

Держкіно презентує онлайн-довідник національних фільмів

Онлайн-довідник «База національних фільмів України» – найповніша база даних за національними фільмами, професіоналами кіновиробництва та компаніями-виробниками України. Держкіно має на меті ...