Один зі стартів «Пробігу під каштанами» відбудеться на підтримку Центру імені Філатова (м. Одеса)

На щорічному київському «Пробігу під каштанами», який відбудеться 26 травня, учасники одного зі стартів будуть бігти в підтримку Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. Філатова. Новий старт отримав назву «Пробіг наосліп».

Оргкомітет спортивно-благодійного Пробігу хоче привернути увагу до створення Центру запобігання дитячій сліпоті у стінах Інституту для всіх українських дітей та закликає учасників підтримати ініціативу.

«Після проведення Пробігу до нас звертаються з проханнями про підтримку та проведення Пробігів в інших містах. Ці звернення лунають від партнерів, реципієнтів та учасників заходу. За останні роки кількість звернень значно збільшилась.

Проаналізувавши ситуацію, ми зрозуміли, що бігових заходів вистачає, проте практично всі вони мають більше комерційну основу. І фандрайзинг, як формат різностороннього розвитку спортивного проекту, не вирішує питання благодійної складової повною мірою.

Тому, ми прийняли рішення розповсюджувати вірус благодійності серед інших міст України і створити нові традиції. Цього року ми проведемо один зі стартів у підтримку Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова Національної академії медичних наук України, який розташований в Одесі», – говорить Галина Філімонова, керівниця проекту «Пробіг під каштанами».

Упродовж 9 років в Інституті ім. В.П. Філатова працює група ентузіастів, яка бореться з проблемою втрати зору та інвалідизації новонароджених недоношених дітей через таке специфічне захворювання як ретинопатія недоношених (РН). Це захворювання стає причиною більшості випадків повної сліпоти в ранньому віці. Системні огляди новонароджених в трьох областях (Одеська, Херсонська, Миколаївська) і своєчасна допомога дозволили за цей час зберегти зір понад півтисячі дітей.

Як розповіла заступниця директора Інституту Філатова Марина Морозова, на базі закладу планується створити новий підрозділ – Центр запобігання дитячій сліпоті (ЦЗДС). Для цього збираються обладнати окремий діагностичний кабінет Центру, що забезпечить комфорт маленьких пацієнтів, їхніх батьків та лікарів під час проведення діагностики. В Центрі також буде здійснюватись подальший супровід дітей, яким була надана допомога, контроль стану їхніх очей після лікування. А накопичена в Центрі інформація сприятиме розробці нових методів лікування.

Співробітники хочуть забезпечити кабінет сучасним діагностичним обладнанням, створити умови для своєчасного виявлення проблем, що можуть загрожувати втратою зору в дитячому віці. Для майбутнього Центру запобігання дитячій сліпоті вже закуплена низка сучасного обладнання та оснащення, серед якого – сучасна педіатрична ретинальна камера з можливістю відео-, фотофіксації стану сітківки PanoCam LT (США). Це обладнання – єдине в Україні. Також потрібно підготувати приміщення під діагностичний кабінет, однак повністю відремонтувати та оснастити кабінет власними силами Інститут не може. Для цих цілей необхідно зібрати ще 378 тисяч гривень.

У Інституті Філатова переконані, що створення Центру запобігання дитячій сліпоті та поширення інформації про нього дозволить дати батькам відповідь на питання «Куди звертатись у разі виникнення проблем?» і таким чином допомогти більшій кількості дітей.

«80% інформації, що людина отримує про навколишній світ, вона отримує з допомогою органу зору. Раніше, коли дитина народжувалась сліпою чи втрачала зір, це вважалося покаранням за гріхи. Сьогодні збереження або повернення зору – буденна практика для лікарів. Ми звертаємось по допомогу до всіх небайдужих, що хочуть і можуть підтримати Інститут в справі створення Центру запобігання дитячій сліпоті. Це наша спільна справа – дати нашим маленьким співгромадянам можливість бачити світ, дати шанс на нормальне життя», – звертаються співробітники Інституту імені Філатова.

«Пробіг під каштанами» – це наймасовіший спортивно-благодійний захід країни, який проводиться з 1993 року і за цей час став візитівкою столиці. Щороку захід збирає тисячі учасників, сотні компаній. З 2002 року реципієнтом Пробігу є Центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України – єдиний медичний заклад в Україні, де роблять операції дітям з вродженими вадами серця, починаючи з перших днів життя. На зібрані під час Пробігу кошти закуповують необхідне обладнання та витратні матеріали для закладу. Минулого року за допомогою благодійних внесків вдалося зібрати рекордні два мільйона гривень.

Деталі щодо нового старту «Пробіг наосліп» будуть відомі у травні.

Фото: БО “Фонд родини Нечитайло”

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

«Креативна Європа» організовує відкритий воркшоп «Міжнародна мобільність для митців»

Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні, яка фінансує дану програму мобільності, 25 лютого проведе безкоштовний онлайн-воркшоп «Міжнародна мобільність ...

Безкоштовний онлайн-саміт Beyond Eastern Europe: Як українцям працювати на іноземних ринках

25 лютого о 10:00 відбудеться безкоштовний онлайн-саміт Beyond Eastern Europe, організований компанією Payoneer. Понад десять експертів в області бізнесу та ...

Як монетизувати сайт у 2021 році

Як монетизувати сайт в 2021 році? Безкоштовний вебінар для паблішерів

17 лютого о 16.00 в Admixer Academy пройде безкоштовний вебінар «‎Як монетизувати сайт у 2021 році? Головні тренди, технології та ...

Ukrainian Creative Stories 2021: прийом робіт розпочато

Відразу три рекламних фестивалі креативності – Київський Міжнародний Фестиваль Реклами, ADC*UA Awards та Ukrainian Design: the Very Best of 2021 ...

Сезон Ukrainian Creative Stories 2021 розпочато

Стартує Ukrainian Creative Stories (UCS) — подія, що об’єднує всі активності української рекламної креативної сфери під одним дахом, відзначає кращі творчі ...

15-21 лютого відбудеться безкоштовний марафон NO LIMITS: transformACTION 2021

Новий освітній український проєкт LIFTA.SPACE анонсував безкоштовний онлайн-марафон NO LIMITS: transformACTION 2021, який відбудеться 15-21 лютого 2021. Протягом семи днів ...