В Об’єднаних Арабських Еміратах поставили в паспортах штампи з «марсіанського» чорнила

Доки Ілон Маск не збереться та не знайде спосіб всім масово перебратися на Марс, навряд чи комусь випаде шанс отримати офіційний марсіанський штамп в паспорті. Але цього тижня одна така рідкісна можливість мандрівникам все ж перепала. Всі, хто цього вівторка прибували в Об’єднані Арабські Емірати, отримали в паспортах ексклюзивні штампи з «марсіанського» чорнила. Зроблене це чорнило зі скель з вулканічного базальту, завдяки яким марсіанська поверхня має характерний іржаво-червоний колір і які можна подекуди побачити й на Землі.

Ці штампи було створено, щоб відзначити вихід на орбіту навколо Марсу першого космічного апарату, відправленого в космос ОАЕ. Орбітальний зонд під назвою «Надія» («Аль-Амаль») було запущено в липні 2020 року. Всі ці сім місяців він подорожував до Марсу, аж доки 9 лютого 2021 року не досяг марсіанської орбіти. Для ОАЕ це – перша міжпланетна місія, до якої готувалися не одне десятиліття. Мета зонду – дослідити атмосферу Червоної планети.

Пам’ятний штамп, який з цієї нагоди отримали гості ОАЕ, має напис «Ви прибули до Еміратів. Емірати прибудуть на Марс 09.02.2021».

Марсіанські скелі на Землі

«Ми замислилися про зв’язок між Марсом і Землею і раптом усвідомили, що прямо тут, серед гострого каміння наших скель, можна побачити той самий базальт, що й на поверхні Марсу», – пояснив Халід Аль-Шеххі, директор з маркетингу та комунікацій урядової медіаслужби ОАЕ.

Щоб виготовити «марсіанське» чорнило, місцеві геологи зібрали такі зразки майже марсіанських порід в горах Хаджар та в пустелі Млейха. Потім це каміння було розтерте на порох, висушене під сонцем і змішане з клейкими речовинами так, щоб отримати три характерні кольори, які можна побачити на поверхні Марсу.

Беручи до уваги нинішню пандемічну ситуацію та викликані нею обмеження міжнародних перельотів, навряд чи такі штампи з марсіанського чорнила дісталися багатьом. Втім, Аль-Шеххі зазначив, що навіть зараз щодня тисячі пасажирів прибувають у Міжнародний аеропорт Дубай. Але навіть так, цей лімітований штамп – рідкісна штука, і тим, хто його таки отримали, дуже пощастило.

Джерело

Теги:

Український Маркетинг Форум

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Віртуальна вишиванка: український бренд UkrLook розробив першу у світі колекцію цифрового етно-одягу

Український бренд UkrLook розробив і випустив першу у світі віртуальну колекцію етно-одягу. Про це для bit.ua розповіли творці бренду UkrLook. ...

Одеський кінофестиваль представив офіційний постер

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який відбудеться з 14 до 21 серпня, представив офіційний постер. Оскільки цього року Україна святкуватиме 30-річчя незалежності ...

BBC та Kong Studio пояснюють, чому дерев’яна архітектура – це добре

Kong Studio створила для BBC ось таку візуально цікаву анімацію, яка показує, що дерев'яна архітектура – це добре для довкілля.

Деконструкція, біомімікрія, екоактивізм: як архітектура здатна протидіяти зміні клімату

Від принципів безвідходності та озеленення міст до лобіювання екологічних законопроєктів – ось десять способів, як архітектура може протидіяти зміні клімату.

Американська фотографиня задокументувала замасковані вежі мобільного зв’язку

В Америці замасковані вежі мобільного зв’язку часом прикидаються соснами, часом – кактусами, а іноді навіть хрестами на церкві.

Бренд Liquid Death допомагає надсилати пластикові пляшки туди, звідки вони беруться

Від думок про те, як можна применшити власний внесок у забруднення одноразовим пластиком, часом аж голова пухне. Тому бренд води ...