В Об’єднаних Арабських Еміратах поставили в паспортах штампи з «марсіанського» чорнила

Доки Ілон Маск не збереться та не знайде спосіб всім масово перебратися на Марс, навряд чи комусь випаде шанс отримати офіційний марсіанський штамп в паспорті. Але цього тижня одна така рідкісна можливість мандрівникам все ж перепала. Всі, хто цього вівторка прибували в Об’єднані Арабські Емірати, отримали в паспортах ексклюзивні штампи з «марсіанського» чорнила. Зроблене це чорнило зі скель з вулканічного базальту, завдяки яким марсіанська поверхня має характерний іржаво-червоний колір і які можна подекуди побачити й на Землі.

Ці штампи було створено, щоб відзначити вихід на орбіту навколо Марсу першого космічного апарату, відправленого в космос ОАЕ. Орбітальний зонд під назвою «Надія» («Аль-Амаль») було запущено в липні 2020 року. Всі ці сім місяців він подорожував до Марсу, аж доки 9 лютого 2021 року не досяг марсіанської орбіти. Для ОАЕ це – перша міжпланетна місія, до якої готувалися не одне десятиліття. Мета зонду – дослідити атмосферу Червоної планети.

Пам’ятний штамп, який з цієї нагоди отримали гості ОАЕ, має напис «Ви прибули до Еміратів. Емірати прибудуть на Марс 09.02.2021».

Марсіанські скелі на Землі

«Ми замислилися про зв’язок між Марсом і Землею і раптом усвідомили, що прямо тут, серед гострого каміння наших скель, можна побачити той самий базальт, що й на поверхні Марсу», – пояснив Халід Аль-Шеххі, директор з маркетингу та комунікацій урядової медіаслужби ОАЕ.

Щоб виготовити «марсіанське» чорнило, місцеві геологи зібрали такі зразки майже марсіанських порід в горах Хаджар та в пустелі Млейха. Потім це каміння було розтерте на порох, висушене під сонцем і змішане з клейкими речовинами так, щоб отримати три характерні кольори, які можна побачити на поверхні Марсу.

Беручи до уваги нинішню пандемічну ситуацію та викликані нею обмеження міжнародних перельотів, навряд чи такі штампи з марсіанського чорнила дісталися багатьом. Втім, Аль-Шеххі зазначив, що навіть зараз щодня тисячі пасажирів прибувають у Міжнародний аеропорт Дубай. Але навіть так, цей лімітований штамп – рідкісна штука, і тим, хто його таки отримали, дуже пощастило.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

Тренди у графічному дизайні 2021 від Depositphotos (Інфографіка)

Тренди у графічному дизайні 2021 стали відображенням змін, що відбулися минулого року та вплинули на стилі, ідеї, які обирають дизайнери ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...

Анімація на пательні: режисери Wriggles&Robins спекли відео до Дня млинця

Яким би млинцям ви не надавали перевагу, певно ви оціните майстерність режисерів-аніматорів, які спекли 600 млинців, перетворивши їх на відео до Дня млинця.

Target, Walmart і CVS шукають високотехнологічну альтернативу пластиковим пакетам

Заснована цими трьома ритейлерами інвестиційна фірма Closed Loop Partners має на меті пошук, тестування та впровадження інноваційних альтернатив.