Румунська дизайнерка плете мереживні сукні з електричних дротів

Румунська дизайнерка Александра Сіпа (Alexandra Sipa) знайшла оригінальний спосіб, як можна повторно використати поламану електроніку – вона плете мереживні сукні з електричних дротів.

Ця ідея спала їй на думку цілком випадково. Під час навчання в коледжі (Центральний коледж мистецтва та дизайну імені Святого Мартіна, що в Лондоні) вона готувала проєкт, присвячений сталому розвитку, коли її навушники зламалися, і вона помітила, що дроти всередині були яскравими та різнокольоровими. Оскільки це в неї була вже п’ята пара поламаних навушників протягом одного року, Сіпа вирішила знайти для них якесь повторне застосування. І от тоді до неї і пришла думка сплести з електричних дротів тканину.

Потім дизайнерка розвинула цю ідею і створила модну колекцію «Румунський камуфляж» (Romanian Camouflage), яка цього року стала її випускною роботою. А головною окрасою цієї колекції стала сукня, на яку пішло понад 1000 годин наполегливої праці.

Повторне використання

Колекція Александри Сіпи підкреслює те, що навіть з відходів можна створити дещо стильне та новаторське. Водночас вона торкається проблеми відходів як фізичного та культурного явища.

Працюючи над сукнями зі своєї колекції, дизайнерка майстерно сполучила традиційну техніку плетіння мережив із західними модними трендами: мереживні плаття, пальто з оздобленням, жилетки та сумочки. Основним матеріалом для них стали електричні дроти, взяті з лондонського центру переробки відходів. Щодо блуз, то їх було пошито зі знов-таки відходів, але взятих вже з фабрик одягу в рідному місті дизайнерки – Бакеу (Румунія).

Сукні з електричних дротів втілюють у собі ідеї дизайнерки щодо сталого розвитку. Сіпа переконана, що нікому не потрібні речі варто сприймати як хороший привід для новаторства. І чималу увагу тут, як пояснює вона, мають привертати електронні відходи, оскільки останнім часом саме вони наростають особливо швидко і в 2020 році їх обсяги сягнули вже 50 мільйонів тонн.

Як зазначає Сіпа, індустрія поступово починає усвідомлювати важливість сталого розвитку. Тепер справа за тим, щоб компанії побачили, які перспективи відкриває для них циркулярна економіка. Особливо це стосується індустрії моди, для якої давно вже назрів час реформ: використання екологічніших матеріалів, етичне ставлення до робітників тощо.

Трохи ностальгії

Хоча сукні з електричних дротів виглядають футуристично, джерелом натхнення для дизайнерки є ностальгія. «Румунський камуфляж» втілює в собі ті контрасти, яки властиві батьківщині Александри Сіпи: сувора архітектура міст та витончена жіночність, притаманна їх жителькам. І опосередковано чимала заслуга у створенні цієї колекції належить бабусі Сіпи, яка свого часу навчила онуку і шити, і в’язати, і навіть плести мережива.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Філософський Сад

Проєкт «Філософський Сад» відкриває доступ до серії подкастів та лонгрідів про культуру

Кожен подкаст і лонгрід проєкту «Філософський Сад» — це бесіда і пошук відповіді на запитання: «Якою мовою люди мистецтва говорять ...

Unicef і Platfor.ma запустили іронічно-автомобільний проєкт про вакцинацію

Техогляд дитини: Unicef і Platfor.ma запустили іронічно-автомобільний проєкт про вакцинацію

Інтернет-журнал Platfor.ma разом з ЮНІСЕФ Україна та USAID вирішили креативно нагадати про важливість та необхідність вакцинації. Разом вони розробили проєкт ...

crello

Створювати контент просто: Crello запускає глобальну бренд-кампанію

Crello, онлайн-редактор графіки для створення статичних та анімованих дизайнів, разом з маркетинговим агентством Fedoriv створили бренд-кампанію Design it your way. ...

Adobe MAX 2020 Creativity Conference

З 20 по 22 жовтня відбудеться Adobe MAX 2020 Creativity Conference

Цього року Adobe MAX 2020 Creativity Conference пройде онлайн і безкоштовно. На конференції планується понад 350 сесій і майстер-класів, виступи ...

Паперові мотоцикли та пластилінові зайці: шість кампаній, що вражають майстерністю анімації

Серед кампаній, що відзначилися майстерністю анімації, можна побачити теплі різдвяні історії, метаморфози мотоциклу та різнокольорових пластилінових зайців.

Як зробити ідеальне фото: підготовка та результат

Завісу таємниці трохи відхиляє новий тренд в соцмережах The Setup vs. The Shot. Тобто підготовка до того, як зробити ідеальне фото, та її результат.