Прокачуємо дизайнерські м’язи: топ-5 ресурсів для професійного розвитку і натхнення

До 16 червня 2020 року включно триває реєстрація на локальний конкурс молодих креаторів Young Lions Competitions Ukraine 2020 в категоріях Print, Design, Film. А також було анонсовано повний склад міжнародного журі, що оцінюватиме роботи учасників локального етапу YLC. Марго Гаряжа, артдиректорка branding büro 22, режисерка музичних кліпів, кураторка курсу Graphic Design Beginning в Projector, який виступив інфопартнером конкурсу YLC Ukraine 2020/2021, ділиться власним топ-5 ресурсів для натхнення і професійного розвитку дизайнера.

Марго Гаряжа

Я неймовірно вдячна за те, що є люди, у яких в браузерах відкриті десятки посилань, інформацію з яких вони обробляють і доносять нам через канали в Telegram й Instagram. Це істотно скорочує час пошуку нового для натхнення та слідкування за трендами.

Мої топ п’ять каналів:

1. Дизайн-снайпер

Тут: https://t.me/designsniper

Автор і ведучий цього каналу — Дмитро Карпов, графічний дизайнер, лектор, вчитель, харизмат і просто розкачаний чувак 🙂 Найкращий канал про розвиток творчої людини. Там і актуальні кейси, і лекції, і вправи. Та й просто багато візуально корисного контенту.

Серед останніх дописів у нього список серіалів для дизайнерів з хорошим візуальним стилем; поради, як правильно завершувати великі проєкти; та регулярні підбірки вартих уваги кейсів по айдентиці, типографіці та шрифтам. 

2. Шрифтовий дизайн

Тут: https://t.me/typeschool

Як не дивно, та цей канал присвячений повністю шрифтовому дизайну: типографиці, летерингу, каліграфії та дизайну шрифтів. Його веде шрифтовик Сергій Рассказов, засновник Школи та фестивалю Typetersburg.

Зокрема, Сергій розповідає про навчальні та професійні можливості для тих, хто цікавиться створенням шрифтів, збирає посилання на круті шрифти та програми.

До речі, Сергій отримав стипендію на дворічний курс по шрифтовому дизайну ECAL MATD у Швейцарії. Тому найближчим часом обіцяє ще більше новин про європейські шрифтові традиції та тренди. 

3. Dedvertising

Тут: https://t.me/dedvertising

Автор цього каналу — Андрій Міщенко, Creative Group Head в ISD Group, куратор курсу з копірайтингу в Projector і мій напарник по branding büro 22. У професійних колах більше відомий як «дед-копирайтер».

У своєму каналі Андрій віщає про рекламні кейси, принти та ролики. Відстежує все свіженьке, розповідає байки про рекламу і легенди про креатив. А взагалі не лише розповідає, але й конкретними пунктами вказує, на що треба звернути увагу в тому чи іншому кейсі. 

4. graphic.index

Тут: https://www.instagram.com/graphic.index/

Інстаграм-ресурс, в якому що не день, то новий тренд. Уся топова графіка там. Як джерело натхнення — саме те, що треба.

5. Записки креадира

Тут: https://t.me/creanotes

А це канал Макса Бурцева, креативного директора Arriba! creative agency. Тут ви знайдете думки й розмови про бізнес, клієнтів та креативну індустрію. Взагалі, реальніших кейсів вам просто не знайти.

Додавши до свого арсеналу цей пул джерел, молодий дизайнер зможе тримати руку на пульсі всього, що зараз відбувається на креативному ринку.

Фото в заголовку: noslifactory / Unsplash

Фото Марго: Наталія Азаркіна


Рекомендуємо також: Половинчасті речі — коли дизайн пристосовується до відеоконференцій.

Дмитро Мамонтов, Senior Copywriter Havas Ukraine, зібрав 6 найбільш поширених рекламних забобонів, які уповільнюють розвиток ринку.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Олесь Манюк та Дем’ян Ом про філософію бізнесу та культуру

Існує таке поняття, як світ VUCA. Ця абревіатура англійською розшифровується як: «volatility», «uncertainty», «complexity» та «ambiguity», а перекладається, як «мінливість», ...

Нарбут

Вийшла друком книга «Нарбут» з унікальною обкладинкою кожного примірника в накладі

Вийшла друком книга «Нарбут» — перша книга в Україні, кожний екземпляр якої має унікальну обкладинку, згенеровану алгоритмом. Дизайн книжки та ...

Підсумки першого дня Lions Live від Ани Анджелік, однієї з найвпливовіших CMO світу

Підсумки першого дня Lions Live було підведено Аною Анджелік, яка назвала п’ять ключових інсайтів, які варто винести для себе з понеділкових сесій Lions Live.

Як зробити ідеальне фото: підготовка та результат

Завісу таємниці трохи відхиляє новий тренд в соцмережах The Setup vs. The Shot. Тобто підготовка до того, як зробити ідеальне фото, та її результат.

Чому звукові логотипи почали дратувати людей під час карантину (і що з цим робити)

Студія аудіобрендингу Man Made Music спробувала з’ясувати, як саме пандемія змінила ставлення до брендів, і, зокрема, як вплинули на це звукові логотипи.

Альтернативні емодзі шведського ілюстратора: мінімалізм та багатозначність

Разом із видавничим домом Nieves ілюстратор Андреас Самуельссон створив свої альтернативні емодзі, які не містять нічого зайвого.