Півтисячоліття еволюції: як змінювався з часом дизайн шпалер

Шпалери недарма посідають важливе місце в дизайні інтер’єру. З моди вони не виходили ніколи, а їхня історія нараховує не одне століття. В Китаї тисячоліттями прикрашали стіни декоративним рисовим папером, а в Європі дизайн шпалер бере свій початок 500 років тому.

Тому портал HomeAdvisor вирішив окреслити 12 ключових моментів з історії шпалер, які можуть бути особливо цікавими тим, хто планує розпочинати ремонт.

16 століття

Шпалери набули популярності в Європі в епоху Відродження. Саме тоді в Європу з Китаю завезли технологію друку з дерев’яних набірних кліше. Заможні європейці прикрашали стіни своїх домівок гобеленами, але паперові шпалери виявилися бюджетнішим варіантом. У ті часи вони часто імітували дорожчі матеріали.

Перші шпалери мали вигляд квадратних аркушів, а не довгих стрічок, які ми звикли бачити зараз.

17 століття

В 1599 році у Франції була заснована гільдія так званих шпалерників, що явно свідчить про популярність цього елементу інтер’єру. Ці шпалерники почали розробляти та впроваджувати нові технології, щоб зробити папір красивішим і спростити процес його виготовлення.

У цей час починають виготовляти флоковані шпалери, на яких робили тиснення подрібненою на порох вовною. Квадратні аркуші шпалерники почали склеювати разом у довгі сувої, що дозволило збільшити розміри повторюваних орнаментів.

18 століття

В Америці шпалери стали популярними лише в 1700-х роках. Спочатку заможні колоністи імпортували їх з Європи, а на початку 1800-х почалося їх масове виробництво.

Тим часом у Великобританії популярність шпалер призвела до того, що їх виробництво почало обкладатися податком. Тому, щоб отримати максимальний прибуток, виробники зосередили свою увагу переважно на дорогих шпалерах.

Але найдорожчими були ті шпалери, які дійсно імпортувалися з Китаю. Такий дизайн шпалер був значно вишуканішим, оскільки вони не друкувалися, а розписувалися вручну. На них зображалися птахи, рослини та сценки з життя, а не повторюваний візерунок.

19 століття

Індустріальна революція принесла із собою і перший станок для друку шпалер. Ця техніка працювала з папером, який був у формі довгих рулонів, а не окремих аркушів. Все це уможливило виготовлення не таких розкішних (і не таких витратних) шпалер, що дало можливість обклеювати кімнати шпалерами менш заможним верствам населення.

20 століття

Джерел натхнення дизайнерам та домовласникам на початку 20-го століття вистачало, адже цей час ознаменувався зародженням ЗМІ та появою таких мистецьких рухів як кубізм та джазова естетика.

Дизайн шпалер у той час був напрочуд різноманітним, особливо в дешевших цінових категоріях. Шпалери стали цупкішими і перестали так сильно вицвітати.

21 століття

За останні кілька десятиліть популярність шпалер знову пішла вгору. На них почали звертати увагу справжні художники та законодавці мод. Та й можливість власноруч створити дизайн шпалер і надрукувати їх додала їм привабливості в очах споживачів.

«Приміряти» на стіни вітальні всі наведені у статті приклади шпалер можна ось тут.

Яким буде дизайн шпалер незабаром?

Геометричні візерунки знову почали притягувати до себе увагу, як показує Surface Design Show. А колекція Seville від Cole & Son позиціонує стиль гобелену як наступний хіт сезону. Навіть рослинні візерунки (чинц) повертаються в моду, набуваючи тропічних мотивів.

Півтисячоліття еволюції: як змінювався з часом дизайн шпалер

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Український ілюстратор Сергій Майдуков створив ілюстрацію для статті The Guardian

Відомий український ілюстратор Сергій Майдуков, який малює для таких видань, як The New Yorker і The New York Times, проілюстрував статтю ...

Карантинний проєкт Макса Зідентопфа: «бездонна» яма, присвячена Кім Кардаш’ян

Яма, присвячена Кім Кардаш’ян, тягнеться на кілька метрів вглиб землі, а на поверхні вона скидається на маленький вулкан.

Lego запустить власну версію TikTok для іграшкових фігурок

Користувацьким інтерфейс Vidiyo складається не з віртуальних кнопок та слайдерів, а з цілком реальних кубиків та іграшкових фігурок.

Українські ілюстраторки Альона Шостко та Анна Іваненко перемогли на престижному європейському конкурсі (оновлено)

Українські ілюстраторки Альона Шостко та Анна Іваненко перемогли на європейському конкурсі iJungle 2020 Illustration Awards. Альона Шостко отримала золото в номінації ...

Avangarden cultural agency оголошує OPEN CALL на участь в онлайн-виставці цифрового мистецтва

Avangarden cultural agency оголошує OPEN CALL на участь в онлайн-виставці цифрового мистецтва під назвою «Forever is our today». Організатори виставки ...

Аудиторія Facebook пішла на спад у шести обласних центрах України: дослідження plusone

За останні півроку у шести обласних центрах кількість користувачів Facebook зменшилась, але соцмережа продовжує активно рости завдяки невеликим містам. На ...