Півтисячоліття еволюції: як змінювався з часом дизайн шпалер

Шпалери недарма посідають важливе місце в дизайні інтер’єру. З моди вони не виходили ніколи, а їхня історія нараховує не одне століття. В Китаї тисячоліттями прикрашали стіни декоративним рисовим папером, а в Європі дизайн шпалер бере свій початок 500 років тому.

Тому портал HomeAdvisor вирішив окреслити 12 ключових моментів з історії шпалер, які можуть бути особливо цікавими тим, хто планує розпочинати ремонт.

16 століття

Шпалери набули популярності в Європі в епоху Відродження. Саме тоді в Європу з Китаю завезли технологію друку з дерев’яних набірних кліше. Заможні європейці прикрашали стіни своїх домівок гобеленами, але паперові шпалери виявилися бюджетнішим варіантом. У ті часи вони часто імітували дорожчі матеріали.

Перші шпалери мали вигляд квадратних аркушів, а не довгих стрічок, які ми звикли бачити зараз.

17 століття

В 1599 році у Франції була заснована гільдія так званих шпалерників, що явно свідчить про популярність цього елементу інтер’єру. Ці шпалерники почали розробляти та впроваджувати нові технології, щоб зробити папір красивішим і спростити процес його виготовлення.

У цей час починають виготовляти флоковані шпалери, на яких робили тиснення подрібненою на порох вовною. Квадратні аркуші шпалерники почали склеювати разом у довгі сувої, що дозволило збільшити розміри повторюваних орнаментів.

18 століття

В Америці шпалери стали популярними лише в 1700-х роках. Спочатку заможні колоністи імпортували їх з Європи, а на початку 1800-х почалося їх масове виробництво.

Тим часом у Великобританії популярність шпалер призвела до того, що їх виробництво почало обкладатися податком. Тому, щоб отримати максимальний прибуток, виробники зосередили свою увагу переважно на дорогих шпалерах.

Але найдорожчими були ті шпалери, які дійсно імпортувалися з Китаю. Такий дизайн шпалер був значно вишуканішим, оскільки вони не друкувалися, а розписувалися вручну. На них зображалися птахи, рослини та сценки з життя, а не повторюваний візерунок.

19 століття

Індустріальна революція принесла із собою і перший станок для друку шпалер. Ця техніка працювала з папером, який був у формі довгих рулонів, а не окремих аркушів. Все це уможливило виготовлення не таких розкішних (і не таких витратних) шпалер, що дало можливість обклеювати кімнати шпалерами менш заможним верствам населення.

20 століття

Джерел натхнення дизайнерам та домовласникам на початку 20-го століття вистачало, адже цей час ознаменувався зародженням ЗМІ та появою таких мистецьких рухів як кубізм та джазова естетика.

Дизайн шпалер у той час був напрочуд різноманітним, особливо в дешевших цінових категоріях. Шпалери стали цупкішими і перестали так сильно вицвітати.

21 століття

За останні кілька десятиліть популярність шпалер знову пішла вгору. На них почали звертати увагу справжні художники та законодавці мод. Та й можливість власноруч створити дизайн шпалер і надрукувати їх додала їм привабливості в очах споживачів.

«Приміряти» на стіни вітальні всі наведені у статті приклади шпалер можна ось тут.

Яким буде дизайн шпалер незабаром?

Геометричні візерунки знову почали притягувати до себе увагу, як показує Surface Design Show. А колекція Seville від Cole & Son позиціонує стиль гобелену як наступний хіт сезону. Навіть рослинні візерунки (чинц) повертаються в моду, набуваючи тропічних мотивів.

Півтисячоліття еволюції: як змінювався з часом дизайн шпалер

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Нові та чудернацькі модні колекції: вбрання для людей, тварин і рослин

Щось із такого вбрання для людей, тварин і рослин є жартом, щось – результатом розвитку товарів для домашніх улюбленців, а щось – високим мистецтвом.

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Depositphotos запустив новий онлайн-інструмент для зручної роботи з контентом

Міжнародний фотобанк Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів, який не потребує навичок дизайну. Він працює на базі штучного ...

Фантастична подорож та цілий натовп Сьюзен: Zillow запускає нову кампанію

Зловісними ландшафтами сервіс із продажу нерухомості Zillow показав страх перед переїздом, коли дорога до нового дому – то справжня фантастична подорож.

Охоплення інтернет-аудиторії України нативною рекламою досягло 95%

За результатами рейтингу медіапанелі Gemius Україна, за 1-й квартал 2021 року нативною рекламою було охоплено майже 27 млн користувачів. Це ...

Мистецьке непорозуміння: в Сеулі пара домалювала графіті вартістю в півмільйона доларів

На виставці сучасного мистецтва в Сеулі молода пара вирішила домалювати одну з картин, що знаходилася в експозиції. Графіті американського художника ...