IDFA – провідний кінофестиваль світу, присвячений документальним фільмам та відомий своєю підтримкою незалежних кінематографістів. Нещодавно він запустив кампанію, що демонструє красу та силу емоцій, які переживають кіноглядачі. Кампанія Real Emotions. Real Film була створена амстердамською креативною студією WE ARE Pi спільно з фотографом Морісом Міккерсом. Вона пропонує дуже своєрідний погляд на спектр емоцій, показуючи сльози під мікроскопом та те, як вони відрізняються залежно від того, що відчувала людина, яка їх пролила.

Унікальна структура мінералів, сформованих під впливом різних почуттів, розповідає свою власну історію в кожній сльозині. Таким чином кожна краплина перетворюється на витвір мистецтва.

Абстрактна краса сліз під мікроскопом доповнюється відео від WE ARE Pi, яке показує ріст кристалів у вповільненому темпі.

Неповторність сліз та емоцій

Ідея помістити сльози під мікроскоп належить Міккерсу, який ще в 2014 році зацікавився тим, як вони виглядають зблизька. Тоді ж він помітив дещо цікаве: кожна сльозина є неповторною.

Щоб втілити цю кампанію в життя, WE ARE Pi та Міккерс зібрали сотні сліз. Кожна з них є втіленням унікального людського досвіду, охоплюючи спектр емоцій від горя до радості, від гордості до розбитого серця. Студія WE ARE Pi роздала людям спеціальні набори для збирання сліз, щоб ті могли у такий спосіб зафіксувати моменти сильних переживань.

«Сльози під мікроскопом прекрасні й так, але головним тут є історія», – стверджує Міккерс.

Орва Нірабія, креативний директор кінофестивалю IDFA, так прокоментував креативний процес: «Разом з Міккерсом та WE ARE Pi нам вдалося сполучити науку та факти з поезією, філософією та мистецтвом».

А дизайн-директор WE ARE Pi Сет Джозефс пояснив задум так: «Ми хотіли показати глядачам IDFA їх власні емоції. Показати їм, якими справжніми та прекрасними є людські почуття, та запропонувати відчути цю красу завдяки силі кіномистецтва разом із нами на фестивалі».

Для тих, кому цікаво було б і собі відчути всі ці емоції за переглядом кіно, зазначимо, що фестиваль IDFA 2020 триватиме з 16 листопада по 6 грудня. З огляду на пандемічну ситуацію всі сеанси, дискусії та семінари відбуватимуться як у фізичних локаціях Амстердаму, так і онлайн на офіційному сайті. Докладніше про фестиваль документального кіно можна дізнатися тут: www.idfa.nl.

Джерело

Мікроскопічні зображення стають витворами мистецтва також в ході таких фотоконкурсів як Small World, який щорічно проводить Nikon, та арт-проєктів типу «Мікровсесвіту» біолога Тала Даніно.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Мистецьке непорозуміння: в Сеулі пара домалювала графіті вартістю в півмільйона доларів

На виставці сучасного мистецтва в Сеулі молода пара вирішила домалювати одну з картин, що знаходилася в експозиції. Графіті американського художника ...

AIFF Talent Meetings — онлайн-події для всіх, хто цікавиться кіновиробництвом

Фестиваль «Незалежність» спільно з America House запрошують на AIFF Talent Meetings — серію онлайн майстер-класів для всіх, хто цікавиться виробництвом кіно. Спікери AIFF ...

Літнім людям є що розповісти: Cadbury ділиться історіями і закликає спілкуватися

Cadbury і благодійна організація Age UK вирішили нагадати всім, що чимало людей, на жаль, так і залишаються на самоті навіть після локдауну.

Передвісники весни: дев’ять велетенських арт-інсталяцій, що занурюють у природу

Білі круки, цифрові квіти та гриби зі стелі – пропонуємо вашій увазі кілька велетенських арт-інсталяцій, які дозволяють хоча б подумки зануритися у природу.

У Києві з’явилися постери, що закликають місцян звернути увагу на масове отруєння собак

Після зафіксованих масових отруєнь собак у центрі Києва креативна агенція ANGRY Agency розробила серію постерів, що закликають місцян звернути увагу ...

День рідкісних захворювань 2021: Як масштабна світлова ініціатива привернула увагу майже 17 млн українців

Кілька років поспіль українські організації та фармацевтичні компанії, що опікуються пацієнтами із рідкісними захворюваннями, реалізують низку проєктів в Україні до ...