IKEA пропонує влаштувати віртуальний редизайн інтер’єру

Компанія IKEA разом зі своєю дослідницькою лабораторією Space10 звернулася до ряду провідних дизайнерських та технологічних студій, зокрема ManvsMachine та Field, щоб ті спробували візуалізувати, як саме технології впливають на нашу взаємодію з власними домівками. Створену в результаті цієї колаборації серію концептів, що пропонують віртуальний редизайн інтер’єру, можна знайти на сайті EverydayExperiments.com. Серед них є засіб для візуалізації звукових хвиль, що йдуть від ваших динаміків, або надувний слон, яким можна вимірювати просторість приміщення.

Цей проєкт присвячений дослідженню того, як технології змінюють наші домівки, для чого він використовує штучний інтелект, машинне навчання та доповнену реальність. Поки що результати є чисто теоретичними, але оскільки всі ці експерименти – спроба Space10 зазирнути в майбутнє домашнього інтер’єру, згодом від IKEA можна буде очікувати втілення в реальність принаймні частини з них.

Для чого може бути потрібен слон в кімнаті?

Деякі з цих експериментів є практичними, деякі – розважальними. Наприклад, студія Random пропонує створити додаток Home Puzzle, який дасть можливість швидко просканувати простір та зробити на екрані перестановку меблів. А додаток Hidden Characters дозволить домалювати меблям обличчя в доповненій реальності.

Студія Field також запропонувала декілька інструментів, що дозволили б віртуальний редизайн інтер’єру. Extreme Measures – це і є вищезгаданий надувний слон. Цей проєкт має застосовувати просторовий аналіз, доповнену реальність та технологію виявлення об’єктів, щоб у незвичайний та кумедний спосіб показати розміри та об’єм. Такий інструмент дозволив би розмістити слона де завгодно в кімнаті та «надути» його, щоб з’ясувати, чи не затісно тут.

Додаток Spatial Instruments послуговувався б технологією LiDAR, щоб просканувати кімнату та побудувати її модель, а Fort Builder надав би можливість збудувати віртуальну халабуду з усього, що є в домі, а потім обвалити її, не боячись нічого зламати.

А от, наприклад, з Optical Soundsystem від ManvsMachine користувач міг би обрати будь-який динамік в домі та згенерувати в реальному часі візуалізацію того, як звукові хвилі відбиваються від навколишніх поверхонь.

Ще один AR-експеримент цієї ж студії під назвою Light Filters є концептом додатка, який показував би, як ваша кімната виглядає за різного освітлення залежно від часу доби, кута падіння сонячних променів, погоди чи навіть переміщення в іншу точку світу, наприклад кудись в Індію, на вершину гори.

Серед інших студій учасниць-проєкту є Bakken & Baeck, Cirg, Strømlin, Set Snail та інші.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Усі медичні послуги в смартфоні: Fedoriv Agency презентували оновлений сервіс Doc.ua

Медичний онлайн-хаб Doc.ua презентував нове позиціювання та мобільний застосунок, у якому зібрано 1500 закладів охорони здоров’я, 11400 лікарів і понад ...

Твій екопростір: vandog agency здійснила ребрендинг ботсаду ім. Гришка

Твій екопростір: vandog agency здійснила ребрендинг ботсаду ім. Гришка

Креативна агенція vandog agency здійснила ребрендинг Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка (тепер вже ботсаду ім. Гришка). В основу нової ...

Створено пристрій, який здатен імітувати зміни температури у віртуальній реальності

Дослідники знайшли спосіб імітувати зміни температури у віртуальній реальності, впорскуючи в ніс користувача спеціальні хімічні речовини без запаху.

Nova Poshta Global стирає кордони в онлайн-покупках

Щоб заохотити клієнтів до замовлень по всьому світу, Нова пошта Глобал запустила нову комунікаційну платформу. Стратегію та кампанію розробили в ...

Міжнародний конкурс урбаністичного фотомистецтва готується обирати переможців

Міжнародний конкурс Urban Photo Awards, який цього року відбудеться вже водинадцяте, назвав тих фотографів, що змагатимуться за першість у 2020 році.

Проєкт Ukraine WOW для «Укрзалізниці» став переможцем SABRE Awards

Учора в Лондоні відбулася церемонія нагородження премії SABRE Awards EMEA 2020, яка відзначає найкращі світові проєкти у сфері комунікацій. Проєкт ...