IKEA пропонує влаштувати віртуальний редизайн інтер’єру

Компанія IKEA разом зі своєю дослідницькою лабораторією Space10 звернулася до ряду провідних дизайнерських та технологічних студій, зокрема ManvsMachine та Field, щоб ті спробували візуалізувати, як саме технології впливають на нашу взаємодію з власними домівками. Створену в результаті цієї колаборації серію концептів, що пропонують віртуальний редизайн інтер’єру, можна знайти на сайті EverydayExperiments.com. Серед них є засіб для візуалізації звукових хвиль, що йдуть від ваших динаміків, або надувний слон, яким можна вимірювати просторість приміщення.

Цей проєкт присвячений дослідженню того, як технології змінюють наші домівки, для чого він використовує штучний інтелект, машинне навчання та доповнену реальність. Поки що результати є чисто теоретичними, але оскільки всі ці експерименти – спроба Space10 зазирнути в майбутнє домашнього інтер’єру, згодом від IKEA можна буде очікувати втілення в реальність принаймні частини з них.

Для чого може бути потрібен слон в кімнаті?

Деякі з цих експериментів є практичними, деякі – розважальними. Наприклад, студія Random пропонує створити додаток Home Puzzle, який дасть можливість швидко просканувати простір та зробити на екрані перестановку меблів. А додаток Hidden Characters дозволить домалювати меблям обличчя в доповненій реальності.

Студія Field також запропонувала декілька інструментів, що дозволили б віртуальний редизайн інтер’єру. Extreme Measures – це і є вищезгаданий надувний слон. Цей проєкт має застосовувати просторовий аналіз, доповнену реальність та технологію виявлення об’єктів, щоб у незвичайний та кумедний спосіб показати розміри та об’єм. Такий інструмент дозволив би розмістити слона де завгодно в кімнаті та «надути» його, щоб з’ясувати, чи не затісно тут.

Додаток Spatial Instruments послуговувався б технологією LiDAR, щоб просканувати кімнату та побудувати її модель, а Fort Builder надав би можливість збудувати віртуальну халабуду з усього, що є в домі, а потім обвалити її, не боячись нічого зламати.

А от, наприклад, з Optical Soundsystem від ManvsMachine користувач міг би обрати будь-який динамік в домі та згенерувати в реальному часі візуалізацію того, як звукові хвилі відбиваються від навколишніх поверхонь.

Ще один AR-експеримент цієї ж студії під назвою Light Filters є концептом додатка, який показував би, як ваша кімната виглядає за різного освітлення залежно від часу доби, кута падіння сонячних променів, погоди чи навіть переміщення в іншу точку світу, наприклад кудись в Індію, на вершину гори.

Серед інших студій учасниць-проєкту є Bakken & Baeck, Cirg, Strømlin, Set Snail та інші.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Тренди у типографіці для дизайну сайту в 2021 році (Інфографіка)

Типографіка перетворює слова із простого друкованого тексту на витончений канал комунікації. Так багато можна сказати завдяки дизайну шрифтів — від ...

Американські інженери показали прототип крижаного робота IceBot

Американські інженери Девін Керрол (Devin Carrol) і Марк Йім (Mark Yim) з Пенсільванського університету створили прототип двоколісного робота IceBot. Усі ...

Бренд Oakley представляє маску для обличчя, яка запобігає запотіванню окулярів

Бренд Oakley, відомий своїми стильними окулярами, представив високотехнологічну захисну маску для обличчя, яка ідеально підходить для тих, хто носить окуляри. ...

Вікіпедія відзначає 20-річний ювілей (Інфографіка)

Двадцять років тому, 15 січня 2001 року, Джиммі Вейлз та Ларрі Сенгер запустили сайт під назвою «Вікіпедія» — мережевий інформаційний ...

Ритейл та ескапізм: як мода і дизайн опановують віртуальний простір

Цифрова мода та віртуальний простір стають дедалі дивнішими, апелюючи до уяви та розмиваючи ті межі, у яких досі існував ритейл.

Creative Digest CIAU. Випуск #022

Чао, креатори! На зв’язку Creative Digest! Вітаємо всіх з Новим роком! Сподіваємось, ви добре відпочили за зимові свята та надихнулися ...