Depositphotos назвав 9 візуальних трендів, які нас очікують у 2019 році

Важко передбачити, яким буде світ майбутнього, втім можливо. У цьому можна покластися на думку фахівців креативної індустрії — вони відчувають зміни задовго до всіх інших. Depositphotos поспілкувався з фотографами, дизайнерами та кураторами контенту і попросив їх виділити ідеї, напрямки та тренди візуальних комунікацій, які впливатимуть на не таке вже далеке майбутнє.

Завдяки соцмережам і блогерам у світі народжується перша глобальна естетика. Маркетологи прагнуть персоналізувати контент, а митці та дизайнери шукають шляхи прославити минуле й водночас експериментують з новітніми підходами до мистецтва. Що ще можна очікувати наступного року?

1.Ера персоналізації

Маркетологи в усьому світі хочуть достукатися до кожного окремого клієнта індивідуально. Настав час, коли головний рушій вперед це персоналізація, індивідуальний підхід. Ми відкриваємо доступ до нашої особистої інформації та очікуємо, що у відповідь отримаємо контент, який відповідає нашим інтересам.

African American Man Portrait Under Blue And Purple Lights – Ultraviolet

Бренди шукають нові способи виділитися, завдяки цьому візуальний контент покращується. Компанії взаємодіють з покупцями через користувацький контент та лідерів думок для того, щоб створювати візуальні матеріали не для груп споживачів, а індивідуально для покупців.

У час перенасиченості рекламою, коли наш зір автоматичго блокує її сприйняття, персоналізований контент — це можливість поговорити зі своєю аудиторією через різні канали. Відмовляючись від універсальних підходів у маркетингу, бренди та компанії обирають більш близьке, індивідуальне спілкування з клієнтом, і ця взаємодія починається з правильного підбору візуального контенту.

2. Креативна провокація

Щоб приваблювати увагу, візуальний контент в соціальних мережах має виділятися. Саме тому варто використовувати яскраві, сміливі, іноді навіть зухвалі візуальні матеріали. Такий ефект креативної провокації можна досягти через нетрадиційний підхід у фотографії, мистецтві та дизайні.

“Ми все більше переглядаємо фотографії та відео на ходу через мобільні пристрої, тому успішними стають візуальні матеріали, на яких автоматично зупиняється погляд, коли ми прогортаємо стрічку вниз. Це означає, що треба створити щось несподіване, що могло б суттєво відрізнятися від сірості, якою зараз заповнені соцмережі.”

Габріель — DGT Portraits

Просто ідеальної картинки чи бездоганного дизайну уже недостатньо. Головне запам’ятатися, і у наш час це означає змусити аудиторію говорити про ваш проект в інтернеті. Спонукайте обговорення і тоді ви усвідомите, що для бренда означає залишатися актуальним.

Деякі з найкращих фотопроектів Behance зараз практикують цей підхід, пропонуючи креативні рішення та публікуючи вражаючі візуальні матеріали, які мотивують до обговорення. Наскільки далеко готові зайти компанії, слідуючи цьому тренду? Це питання турбує креативників зі всього світу.

3. Погляд у минуле

Ще років п’ять тому дизайн сайту в стилі 90-х міг здатися помилкою. Але компанія Adidas, наприклад, на своєму сайті серії Yung зіграла на ностальгії та назвала цю серію взуття кросівками наступного тисячоліття. Використання кольорів, візерунків та шрифтів, характерних для епохи 90-х у веб-дизайні, може дуже ефективно спрацювати для правильної цільової аудиторії.

Portrait of a girl clothes in the style of the 90s sports style, jacket, jeans bananas, sunglasses, sports field residential area

“Ми повертаємося у минуле. Усе частіше створюють колажі та використовують старі фотографії, щод додати новий сенс та поставити нові питання про минуле.”

Одед Вагенштейн професійний фотограф

Художники, дизайнери та відомі бренди слідують трендам минулого, повертаються до стилю, подій та відомих постатей останніх десятиріч. Ці посилання адресовано тим, хто пам’ятає ті часи, і тим, хто зазирає у минуле з цікавістю та несподівано набутою ностальгією.

summer, sea woman music red hand

Мода часто бере натхненням з минулого, демонструючи нам, що старі тренди можна використовувати зі смаком. Повернення у минуле допомагає взяти найкраще із кількох епох — це ностальгійний образ у сучасній інтерпретації.

4. Цитати історії мистецтва

Пошуки натхнення можуть завести нас не тільки на кілька десятиріч назад, але і на кілька сторіч. Усе більше сучасних художників знаходять натхнення у класиків і по-своєму цитують їх роботи.

Underwater girl. Beautiful red-haired woman in a white dress, swimming under water. Nymph or mermaid, fantasy concept.

Такий вплив прослідковується у фотографії та рекламі. Зустрічаються навіть Instagram-акаунти, на яких публікують класичні картини в сучасній обробці (іноді з легкою іронією та гумором).

Американська фотограф Крісті Лі створює приголомшливі фотографії під водою. Її роботи порівнюють з картинами часів бароко. Вона використовує незвичайну техніку — грає світлом і кольорами, аби зафіксувати красу та вразливість своїх об’єктів у манері, яка відверто нагадує роботи великих майстрів.

5. Перша глобальна естетика

Чому в різних куточках світу з’являються кав’ярні, які виглядають практично однаково? Ресурс Quartz News вирізнив певну естетику, яка стає глобальною — розкішний мінімалізм. Це мода на універсальний мінімалістичний дизайн інтер’єрів у місцях, де ми їмо, працюємо, проводимо вечори, яка сформувалася здебільшого завдяки соцмережам.

Details of the interior with a coffee table and a laptop indoors

“Інстаграмний” дизайн у кав’ярнях став одним із способів привабити нових відвідувачів. І цей тренд іде далеко за межі кафе. Дещо моторошно усвідомлювати, як соцмережі впливають на фізичний світ, але це відбувається поряд з кожним із нас. Громадські місця в різних країнах стають схожими між собою.

Розкішний мінімалізм — це витончена, відполірована, чиста естетика. Мода на ідеальний дизайн з використанням натуральних матеріалів (дерева, квітів, каменю) заповнює соцмережі, і відповідно lifestyle фотографія стає більш вишуканою.

6. Багаторівневий інтерактив

У 2018 ми говорили про відео та анімацію, а також про інструменти на кшталт Crello з численними шаблонами, за допомогою яких кожен може створювати візуальний контент. Цього року тренд розвивається — ми шукаємо нові способи взаємодії. Інтерактив вкрай актуальний для веб-дизайну. Дизайнери додають інтерактивні елементи, і користувач взаємодіє з контентом на сайті, а не просто розглядає його.

“Інтерактивне й експериментальне мистецтво все частіше з’являється на виставках і фігурує в обговоренні. Це приваблює, і люди починають все більше залучатися до таких форм взаємодії з мистецтвом.”

Фейфан Чжанг фотограф, переможниця міжнародних конкурсів фотографії

Австралійський Музей сучасного мистецтва, наприклад, кожен може перейменувати. Це допомагає встановити контакт з відвідувачами, які стають частиною створення дизайну. Завдяки такій взаємодії люди напевно запам’ятовують ваш бренд чи продукт.

7. Перехід у 3D

3D-дизайн додає реалістичності пласкому віртуальному світу. Він наповнює проекти глибиною і моментально викликає інтерес. Поряд із 3D-зображенням класичні статичні зображення можуть втратити свою привабливість.

3d render realistic primitives composition. Flying shapes in motion isolated on blue background. Abstract theme for trendy designs. Spheres, torus, tubes, cones in metallic turquoise and gold colors.

Технологія 3D підкорила не лише веб-дизайн. Стокові фотографи Depositphotos експериментують з 3D і пропонують складні зображення, які можна назвати витворами мистецтва.

Цей тренд дістався і до соцмереж — цього року у Facebook з’явилися 3D-фотографії. Ця техніка універсальна, її можна застосувати в графічному дизайні, рекламі і на особистих сторінках у соцмережах.

8. Філософський мінімалізм

Мінімалізм щороку знаходить все більше виявлень. Наступного року тренд повпливає не лише на веб-дизайн і дизайн застосунків, а й на дизайн продуктів і фотографію.

Фотографи-мінімалісти завжди були популярні, але зараз вони стають більш концептуальними. Зняти щось гарне вже недостатньо, вам потрібно створити історію, передати більш глибокий зміст. Такі фото часто виглядають, як кадри з фільму, ви розумієте, що це лише частина розповіді, у якої є початок, середина і кінець. Це не просто розбита чашка, наприклад. Це кінець чиїхось стосунків. Або розпад суспільства.”

Діна Беленко — фотохудожниця та ілюстратор

Circles. Shot 1.

Мінімалістичні зображення надихають глядача на філософські пошуки змушують зупинитися і замислитися, зробити висновки із сюжетів, які загалом позбавлені грандіозності. Фотографії в цьому стилі зовсім не нудні. Навпаки, завдяки неочікуваним елементам в композиції мінімалізм народжує інтерес до себе. Цей тренд добре проглядається в роботах фотографів, з якими ми проводили інтерв’ю на Depositphotos.

9. Нова хвиля екологічної свідомості

Коли компанія витрачає п’ять мільйонів доларів для того, щоб привабити увагу до екологічних проблем під час реклами Супербоулу, значить, справа серйозна. Бренди все активніше починають висловлюватися на глобальні теми, і турбота про екологію стає однією з найважливіших.

Екологічні проблеми — забруднення середовища, втручання людини у природу будуть головним візуальним трендом у 2019. У всіх новинах розповідають про вплив пластика на природу. Переробка відходів, органіка і здорове життя, наповнене гармонією та повагою до природи, відповідальне ставлення до навколишнього середовища і людських ресурсів. Це головні теми.”

Едвін Баттер

Політики у всьому світі обговорюють екологічні проблеми, і ми бачимо все більше фото й відео, які демонструють реальний стан світу, в якому ми живемо. Такими зображеннями заповнені стрічки новин, адже зараз настав час, коли глобальні проблеми зачіпають кожного. Дослідження показують, що люди обирають бренди, що підтримують соціальні та екологічні проекти, і на це варто звернути увагу бізнесу.

Наш останній тренд стосується абсолютно всіх. Бізнес може допомогти розповсюдити інформацію про екологічні проблеми, а люди творчості показують і направляють нас в русло свідомого ставлення до реальності, в якій знаходимося. А це необхідно для нашого майбутнього.

Розуміння візуальних трендів це також розуміння культури і людей, нашого взаємозв’язку та комунікації. Саме це розуміння надихає нас на позитивні зміни і допомагає з’являтися у цифрових та друкованих медіа в 2019 році уже з новими можливостями.

Фото в матеріалі: depositphotos.com

Теги:

Український Маркетинг Форум

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Віртуальна вишиванка: український бренд UkrLook розробив першу у світі колекцію цифрового етно-одягу

Український бренд UkrLook розробив і випустив першу у світі віртуальну колекцію етно-одягу. Про це для bit.ua розповіли творці бренду UkrLook. ...

BBC та Kong Studio пояснюють, чому дерев’яна архітектура – це добре

Kong Studio створила для BBC ось таку візуально цікаву анімацію, яка показує, що дерев'яна архітектура – це добре для довкілля.

Деконструкція, біомімікрія, екоактивізм: як архітектура здатна протидіяти зміні клімату

Від принципів безвідходності та озеленення міст до лобіювання екологічних законопроєктів – ось десять способів, як архітектура може протидіяти зміні клімату.

Американська фотографиня задокументувала замасковані вежі мобільного зв’язку

В Америці замасковані вежі мобільного зв’язку часом прикидаються соснами, часом – кактусами, а іноді навіть хрестами на церкві.

10 кейсів українських цифрових продуктів: у червні відбудеться онлайн-конференція CASES: Product Design

Цифровізація стає всюдисущою і захоплює нові й нові індустрії: перевезення, медицину, продажі, довіз товарів, освіту, замовлення їжі та навіть саму ...

School of visual communication та Creativity.ua проводять конкурс до Дня дизайнера

Щорічно 27 квітня дизайнери зі всього світу відзначають своє професійне свято — Всесвітній день дизайну. Тож до Дня дизайнера разом ...