Архітектурна фірма NBBJ пропонує будувати лікарні за принципом МакДрайву

Архітектурна фірма NBBJ розробила нову концепцію, покликану знизити ризик зараження для тих, хто мусить звертатися до лікаря в цей непевний час: лікарні за принципом МакДрайву. Така станція обслуговування для пацієнтів з машинами вже зацікавила дві американські клініки.

Концепція NBBJ схожа, скоріше, на станцію техобслуговування, ніж на власне МакДрайв. За задумом, кожна машина заїжджатиме у відгороджену секцію, до неї будуть підходити медичні працівники, спілкуватися з пацієнтами через вікно чи відчинені двері автомобіля і консультувати їх щодо різних захворювань.

«COVID-19 змусив багатьох людей уникати відвідування лікарні, – пояснив Раян Галлінджер (Ryan Hullinger), речник NBBJ. – Тому ми шукаємо способи зробити лікарні безпечнішими, щоб пацієнти не вагалися, чи звертатися їм до лікарні, якщо їм потрібна медична допомога».

Лікарні за принципом МакДрайву є своєрідним компромісом між телемедициною (коли лікарі ризикують не помітити критичний симптом) та звичайним візитом до лікарні.

Такі станції медичного обслуговування NBBJ пропонує розмістити на паркувальних майданчиках при лікарнях. На кожну з них знадобиться десь до 20 метрів відстані. Якщо збирати їх з готових компонентів, як меблі від IKEA, збудувати такі станції можна буде за потреби дуже швидко.

NBBJ розробила три варіанти таких медичних МакДрайвів: зі стінами та дахом, із самими лише стінами (для підземних паркмайданчиків) та щось на кшталт намету. Відповідно, вартість таких модулів варіюється, але, як зазначив Галлінджер, вони в будь-якому разі є дешевшими за новий лікарняний корпус.

Для кого це було б зручно

Призначені такі лікарні не лише для пацієнтів з COVID-19, а й для людей з хронічними захворюваннями (наприклад діабет) чи найбільш поширеними хворобами (такими як грип). І якщо стан пацієнта вимагає госпіталізації, то клініка поруч.

Зручними такі лікарні за принципом МакДрайву можуть бути й для молодих батьків, які матимуть можливість взяти дітей із собою, щоб ті просто посиділи в машині під час обстеження, якщо за ними нема кому подивитися. Або, наприклад, для літніх пацієнтів, яким фізично складно обходити кабінети лікарів і які не завжди мають доступ до послуг телемедицини.

Але головний аргумент на користь таких лікарень, як вважає Галлінджер, полягає в тому, що пацієнти не мусять заходити у приміщення лікарні, якщо це не є конче необхідним.

«Усі обстеження можна перенести до машини, тож пацієнтові не доведеться відвідувати місце, яке багато хто зараз вважає небезпечним», – пояснив він.

Джерело

Читайте також:

Fedoriv Agency презентували нове позиціювання та мобільний застосунок медичного онлайн-хабу Doc.ua.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Екс-керівник Crello Назар Беген приєднався до PromoRepublic

Назар Беген став директором з маркетингу PromoRepublic, міжнародної платформи з автоматизації роботи з соціальними мережами. Перш ніж приєднатися до команди ...

PRIME Group нагородить найсміливішу OOH-кампанію на КМФР-2021

Оператор зовнішньої реклами PRIME Group вручить нагороду «За сміливість» авторам неординарної та запальної кампанії, що буде подана на конкурс Out ...

Creative Digest CIAU. Випуск #034

Новини Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions. Можливості для студентів і молодих креаторів. Новий онлайн-інструмент від Depositphotos. Та нова добірка книг ...

Verizon пропонує геймерам незнищенний ігровий контролер (але швидкий інтернет все ж краще)

Привернути увагу до своїх інтернет-послуг мережа Verizon Fios вирішила у найхарактерніший геймерський спосіб – потроливши всіх.

Львівські стартапери відтворять 3D-моделі втрачених пам’яток Львова

Львівські фахівці працюють на створенням нового виду туризму — інтерактивний туризм. Команда Chameleon Age відтворює 3D-моделі втрачених пам’яток Львова. Зокрема, ...

Вакцина робить світ відкритим. Google випустив новий життєствердний ролик

Google опублікував на YouTube ролик, який закликає людей вакцинуватися. Використовуючи пошукові запити Google, ролик наочно демонструє повернення країн та людей від ...