З наступного року деякі з лондонських електричних автобусів видаватимуть додатковий шум, їдучи на низькій швидкості. І не просто шум, а щось таке, що має бути приємним для людського вуха. Цей звук було створено компанією Zelig Sound, яка співпрацює з транспортними службами Лондона.

Ця необхідність виникла у зв’язку з новим законом Євросоюзу, який вимагає, щоб увесь електротранспорт видавав штучний шум на низькій швидкості, компенсуючи надто тиху роботу електродвигунів.

Нова автобусна мелодія являє собою великий мажорний септакорд на тлі слабкої пульсації. Коли автобус стоїть, грає оце:

А коли він рушає з місця, до акорду додається нота до-дієз кожні три такти:

Ефективність звукового сигналу було випробувано на справжніх живих пішоходах у Тоттенгемі. Також були враховані побажання природозахисників та організацій, які представляють інтереси слабкозорих людей і велосипедистів.

Головне питання, звісно, полягає не в мелодії як такій, а в тому, як вона буде сприйматися, коли на гамірних лондонських вулицях з’явиться чимало таких автобусів. Наразі серед 8000 характерних лондонських дабл-декерів електричних лише 200, але це число лише зростатиме, коли старі автобуси з двигунами внутрішнього згоряння поступово виводитимуть з експлуатації.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Репутаційна безпека бренду в час, коли слово «коронавірус» у всіх чорних списках

Паблішери закидають маркетологам, що їх піклування про репутаційну безпеку бренда призвело до того, що слово «коронавірус» опинилося у всіх чорних списках.

Чому гендиректори відмовляються від своєї зарплати у часи кризи

У США чимало гендиректорів тих компаній, які через пандемію несуть збитки, відмовляються від своєї зарплати на знак солідарності у часи кризи.

Чому люди з інвалідністю – найкращі інноватори

Аргумент на користь того, чому люди з інвалідністю – це аж ніяк не примха кадрової політики, а найкращі інноватори, яких тільки можна знайти.

Коли настає година пік в онлайн-магазинах?

Ця статистика та рід інших даних були зібрані компанією SaleCycle та опубліковані у новому звіті 2020 Ecommerce Stats Report.

Штучний інтелект вперше створив новий антибіотик

Вчені з Массачусетського технологічного інституту за допомогою штучного інтелекту відкрили нове потужне лікувальне з’єднання.Алгоритм вивчив величезний цифровий архів, що містить більше 100 млн ...

У квітні в Києві проведуть другий експо-конгрес «Бізнес для розумних міст»

22-24 квітня 2020 року в столичному КВЦ «Парковий» відбудеться другий експо-конгрес «Бізнес для розумних міст». Головна тема події звучить як ...