Що заважає зосередитися в офісі відкритого типу: висновки сенсорної системи

Протягом останніх кількох років офіси відкритого типу без фіксованих робочих місць ставали дедалі популярнішими. З одного боку, вони являють собою досить ефективне використання офісного простору і сприяють командній роботі. З іншого боку, працівникам багато що заважає зосередитися в офісі відкритого типу.

Тому, щоб допомогти роботодавцям зрозуміти, як у такому середовищі можна налагодити оптимальну роботу співробітників, інформатики з Мельбурнського королівського технологічного університету (RMIT), що в Австралії, та інженери з компанії Arup розробили сенсорну систему, оснащену штучним інтелектом, щоб оцінити рівень комфорту та зосередженості персоналу в офісі відкритого типу.

До участі в цьому проєкті команда RMIT залучила також психологів, щоб визначити ряд параметрів, які суттєво впливають на комфорт співробітників та їх здатність зосередитися на роботі. До цих параметрів увійшли рівень шуму, температура в приміщенні, якість повітря, вологість, тиск та навіть електромагнітні поля.

Після цього команда науковців спільно з інженерно-консалтинговою фірмою Arup створила сенсорну систему для вимірювання цих параметрів, а отримані дані були використані для тренування алгоритму, який зміг би виявити закономірності між умовами роботи та продуктивністю працівників.

Протягом чотирьох тижнів ця система моніторила офіси компанії Arup і виявила декілька речей, які не завадило б оптимізувати у гнучких офісах.

Що з’ясувалося

Нікого, мабуть, не здивує, що це дослідження виявило, що у багато кого зі співробітників є улюблене місце в офісі. І якщо його не вдається зайняти, зосередитися на роботі їм стає значно складніше.

Щоправда, найголовнішим фактором, який заважає зосередитися в офісі відкритого типу, виявилася температура в приміщенні. З’ясувалося, що більшість людей за температури нижче 22,5 градусів Цельсія почувалися надто змерзлими, щоб повноцінно сконцентруватися на роботі. І впродовж робочого дня ця ситуація лише погіршувалася – люди ставали дедалі чутливішими до холоду.

Кількість офіційних та неофіційних нарад також значно вплинула на зосередженість працівників. Після п’яти офіційних нарад їх учасники помітно втрачали концентрацію, якщо порівняти їхніми з колегами.

Неофіційні наради, яким, власне, й мають сприяти офіси відкритого типу, також у деяких випадках ставали на заваді зосередженої роботи.

Високий рівень вуглекислого газу в повітрі, викликаний великим скупченням людей у офісі, виявився ще однією перепоною для продуктивної роботи.

Доктор Мохаммад Саєдур Рахаман (Mohammad Saiedur Rahaman), керівник цього проєкту, зазначив: «Результати, які ми отримали внаслідок моніторингу температури повітря та рівня вуглекислого газу, ще раз наголошують на тому, наскільки важливою для офісного дизайну є якісна система вентиляції та кондиціювання».

Він також висловив надію, що розроблена ними система багато кому допоможе оптимізувати дизайн та планування офісного простору. А згодом вона зможе навіть підказувати людям, коли треба зробити перерву та відпочити, чи порадити, де їм краще сісти.

Дослідження було опубліковане виданням «IEEE Internet of Things Journal».

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Lions Live: речниця Bacardi радить шукати суперфанатів і деконструює фокус-групи

Компанія Bacardi останнім часом почала орієнтуватися на ті 10% аудиторії, які є її суперфанатами, а не на 90% людей, які становлять основну масу покупців.

Підсумки першого дня Lions Live від Ани Анджелік, однієї з найвпливовіших CMO світу

Підсумки першого дня Lions Live було підведено Аною Анджелік, яка назвала п’ять ключових інсайтів, які варто винести для себе з понеділкових сесій Lions Live.

Adobe MAX 2020 Creativity Conference

З 20 по 22 жовтня відбудеться Adobe MAX 2020 Creativity Conference

Цього року Adobe MAX 2020 Creativity Conference пройде онлайн і безкоштовно. На конференції планується понад 350 сесій і майстер-класів, виступи ...

Як зробити ідеальне фото: підготовка та результат

Завісу таємниці трохи відхиляє новий тренд в соцмережах The Setup vs. The Shot. Тобто підготовка до того, як зробити ідеальне фото, та її результат.

Creative Digest CIAU. Випуск #011

Creative Digest CIAU. Випуск #011

Навушники, що здатні відстежувати вираз обличчя. Настільна гра для дизайнерів. Колекція одягу та аксесуарів з утилізованих матеріалів. Та новий телеграм-канал ...

Чому звукові логотипи почали дратувати людей під час карантину (і що з цим робити)

Студія аудіобрендингу Man Made Music спробувала з’ясувати, як саме пандемія змінила ставлення до брендів, і, зокрема, як вплинули на це звукові логотипи.