Що заважає зосередитися в офісі відкритого типу: висновки сенсорної системи

Протягом останніх кількох років офіси відкритого типу без фіксованих робочих місць ставали дедалі популярнішими. З одного боку, вони являють собою досить ефективне використання офісного простору і сприяють командній роботі. З іншого боку, працівникам багато що заважає зосередитися в офісі відкритого типу.

Тому, щоб допомогти роботодавцям зрозуміти, як у такому середовищі можна налагодити оптимальну роботу співробітників, інформатики з Мельбурнського королівського технологічного університету (RMIT), що в Австралії, та інженери з компанії Arup розробили сенсорну систему, оснащену штучним інтелектом, щоб оцінити рівень комфорту та зосередженості персоналу в офісі відкритого типу.

До участі в цьому проєкті команда RMIT залучила також психологів, щоб визначити ряд параметрів, які суттєво впливають на комфорт співробітників та їх здатність зосередитися на роботі. До цих параметрів увійшли рівень шуму, температура в приміщенні, якість повітря, вологість, тиск та навіть електромагнітні поля.

Після цього команда науковців спільно з інженерно-консалтинговою фірмою Arup створила сенсорну систему для вимірювання цих параметрів, а отримані дані були використані для тренування алгоритму, який зміг би виявити закономірності між умовами роботи та продуктивністю працівників.

Протягом чотирьох тижнів ця система моніторила офіси компанії Arup і виявила декілька речей, які не завадило б оптимізувати у гнучких офісах.

Що з’ясувалося

Нікого, мабуть, не здивує, що це дослідження виявило, що у багато кого зі співробітників є улюблене місце в офісі. І якщо його не вдається зайняти, зосередитися на роботі їм стає значно складніше.

Щоправда, найголовнішим фактором, який заважає зосередитися в офісі відкритого типу, виявилася температура в приміщенні. З’ясувалося, що більшість людей за температури нижче 22,5 градусів Цельсія почувалися надто змерзлими, щоб повноцінно сконцентруватися на роботі. І впродовж робочого дня ця ситуація лише погіршувалася – люди ставали дедалі чутливішими до холоду.

Кількість офіційних та неофіційних нарад також значно вплинула на зосередженість працівників. Після п’яти офіційних нарад їх учасники помітно втрачали концентрацію, якщо порівняти їхніми з колегами.

Неофіційні наради, яким, власне, й мають сприяти офіси відкритого типу, також у деяких випадках ставали на заваді зосередженої роботи.

Високий рівень вуглекислого газу в повітрі, викликаний великим скупченням людей у офісі, виявився ще однією перепоною для продуктивної роботи.

Доктор Мохаммад Саєдур Рахаман (Mohammad Saiedur Rahaman), керівник цього проєкту, зазначив: «Результати, які ми отримали внаслідок моніторингу температури повітря та рівня вуглекислого газу, ще раз наголошують на тому, наскільки важливою для офісного дизайну є якісна система вентиляції та кондиціювання».

Він також висловив надію, що розроблена ними система багато кому допоможе оптимізувати дизайн та планування офісного простору. А згодом вона зможе навіть підказувати людям, коли треба зробити перерву та відпочити, чи порадити, де їм краще сісти.

Дослідження було опубліковане виданням «IEEE Internet of Things Journal».

Джерело

Теги:

Український Маркетинг Форум

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Відкрито реєстрацію на Четвертий міжнародний ярмарок грантів у сфері культури

Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні та Український культурний фонд вже вчетверте проведуть Міжнародний ярмарок грантів у сфері ...

Klitschko Foundation запустив перший в Україні освітній діджитал-простір Impactum

21 квітня 2021 року Klitschko Foundation оголосив про запуск першого в Україні освітнього діджитал-простору Impactum (Імпактум), мета якого — дати ...

Розподіл авторських прав між співавторами, або Як поділити твір

За замовчуванням правовласником завжди є автор, тобто сукупність майнових прав (використовувати, дозволяти чи забороняти використання) належить автору, якщо різного роду ...

Creative Digest CIAU. Випуск #036

Конкурс до Дня дизайнера. Нові проєкти від Google. Вебінари про ефективні комунікації для культурних та креативних проєктів. А також нова ...

10 кейсів українських цифрових продуктів: у червні відбудеться онлайн-конференція CASES: Product Design

Цифровізація стає всюдисущою і захоплює нові й нові індустрії: перевезення, медицину, продажі, довіз товарів, освіту, замовлення їжі та навіть саму ...

School of visual communication та Creativity.ua проводять конкурс до Дня дизайнера

Щорічно 27 квітня дизайнери зі всього світу відзначають своє професійне свято — Всесвітній день дизайну. Тож до Дня дизайнера разом ...