Що заважає зосередитися в офісі відкритого типу: висновки сенсорної системи

Протягом останніх кількох років офіси відкритого типу без фіксованих робочих місць ставали дедалі популярнішими. З одного боку, вони являють собою досить ефективне використання офісного простору і сприяють командній роботі. З іншого боку, працівникам багато що заважає зосередитися в офісі відкритого типу.

Тому, щоб допомогти роботодавцям зрозуміти, як у такому середовищі можна налагодити оптимальну роботу співробітників, інформатики з Мельбурнського королівського технологічного університету (RMIT), що в Австралії, та інженери з компанії Arup розробили сенсорну систему, оснащену штучним інтелектом, щоб оцінити рівень комфорту та зосередженості персоналу в офісі відкритого типу.

До участі в цьому проєкті команда RMIT залучила також психологів, щоб визначити ряд параметрів, які суттєво впливають на комфорт співробітників та їх здатність зосередитися на роботі. До цих параметрів увійшли рівень шуму, температура в приміщенні, якість повітря, вологість, тиск та навіть електромагнітні поля.

Після цього команда науковців спільно з інженерно-консалтинговою фірмою Arup створила сенсорну систему для вимірювання цих параметрів, а отримані дані були використані для тренування алгоритму, який зміг би виявити закономірності між умовами роботи та продуктивністю працівників.

Протягом чотирьох тижнів ця система моніторила офіси компанії Arup і виявила декілька речей, які не завадило б оптимізувати у гнучких офісах.

Що з’ясувалося

Нікого, мабуть, не здивує, що це дослідження виявило, що у багато кого зі співробітників є улюблене місце в офісі. І якщо його не вдається зайняти, зосередитися на роботі їм стає значно складніше.

Щоправда, найголовнішим фактором, який заважає зосередитися в офісі відкритого типу, виявилася температура в приміщенні. З’ясувалося, що більшість людей за температури нижче 22,5 градусів Цельсія почувалися надто змерзлими, щоб повноцінно сконцентруватися на роботі. І впродовж робочого дня ця ситуація лише погіршувалася – люди ставали дедалі чутливішими до холоду.

Кількість офіційних та неофіційних нарад також значно вплинула на зосередженість працівників. Після п’яти офіційних нарад їх учасники помітно втрачали концентрацію, якщо порівняти їхніми з колегами.

Неофіційні наради, яким, власне, й мають сприяти офіси відкритого типу, також у деяких випадках ставали на заваді зосередженої роботи.

Високий рівень вуглекислого газу в повітрі, викликаний великим скупченням людей у офісі, виявився ще однією перепоною для продуктивної роботи.

Доктор Мохаммад Саєдур Рахаман (Mohammad Saiedur Rahaman), керівник цього проєкту, зазначив: «Результати, які ми отримали внаслідок моніторингу температури повітря та рівня вуглекислого газу, ще раз наголошують на тому, наскільки важливою для офісного дизайну є якісна система вентиляції та кондиціювання».

Він також висловив надію, що розроблена ними система багато кому допоможе оптимізувати дизайн та планування офісного простору. А згодом вона зможе навіть підказувати людям, коли треба зробити перерву та відпочити, чи порадити, де їм краще сісти.

Дослідження було опубліковане виданням «IEEE Internet of Things Journal».

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

Тренди у графічному дизайні 2021 від Depositphotos (Інфографіка)

Тренди у графічному дизайні 2021 стали відображенням змін, що відбулися минулого року та вплинули на стилі, ідеї, які обирають дизайнери ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Прийоми проти ЛОМу: що таке кенселінг і як інфлюенсеру не потрапити під публічне засудження

ХХІ століття відзначилося силою-силенною нових професій. Блогер — одна з перших. Соціальні мережі — давно один із найпотужніших публічних рупорів, ...

Mastercard_Love Index 2021_Illustrations_1

Mastercard Love Index: романтична вечеря, прогулянка містом і кіномарафон — тренди Дня святого Валентина

Згідно зі щорічним дослідженням Mastercard Love Index, за останнє десятиліття витрати українців на подарунки та враження до Дня закоханих виросли ...

IT Ring початок: у Києві пройде перший IT-батл

IT Ring початок: у Києві пройде перший IT-батл

Найсильніші у сфері QA зберуться 11 березня в івент-просторі PMHUB, щоб визначити найкращі ідеї та точки зору про майбутнє галузі.  ...