Як e-commerce бренди в Україні використовують інфлюенс-маркетинг. Дослідження dentsu Ukraine і HypeAuditor

Комунікаційна група dentsu Ukraine та HypeAuditor проаналізували активність гравців українського e-commerce ринку, щоб з’ясувати, хто найефективніше працює з інфлюенсерами.

Новий інструмент Market Landscape дозволяє отримати доступ до повної аналітики influence marketing кампаній брендів в Instagram, включаючи глибокий аналіз залученості, охоплення, вартості рекции, якості інфлюенсера та його аудиторії.

В рамках дослідження проаналізували акаунти 10-ти компаній: rozetkaua, olx_ukraine, zakaz.ua, shafaua, allo, zakupka.ua, _izi.ua_, kasta.ua, www_f_ua, epicentr_ua. Кожному бренду зі списку було присвоєно кілька балів, які відображають ефективність, охоплення і видимість постів інфлюенсерів зі згадкою про них протягом трьох місяців з 1 жовтня 2020 до 1 січня 2021.

Дослідження HypeAuditor і dentsu Ukraine

Загальні результати дослідження

Впевнене перше місце займає Rozetka, як за охопленням постів, так і за їх ефективністю. За три місяці 87 insta-інфлюенсерів зробили 138 постів зі згадкою про аккаунт бренда і загальним охопленням публікацій понад 2 млн осіб. Середній ER постів склав 3.92%.

Такий результат, зокрема, досягнуто завдяки спільному просуванню @rozetkaua і @visaua_official. При аналізі було виявлено десятки постів, де інфлюенсери рекомендують купити подарунок зі списку малих українських брендів на новорічному маркетплейсі Rozetka та Visa.

На другому і третьому місці опинилися Епіцентр і Allo. Пости в Instagram зі згадкою @epicentr_ua побачили 997К людей у 55 постах від 44 інфлюенсерів. Про сервіс та продукти @allo розповідали 17 лідерів думок, чиї публікації бачили 197К користувачів. У грудні 2020 у сторінки виріс трафік в основному завдяки новині про загадкові моноліти, які виявилися рекламною кампанією нового сервісу з доставки Алло.

Решта брендів поки що істотно відірвалися від лідерів. Це говорить про те, що influence маркетинг серед e-commerce брендів тільки починає розвиватися в Україні. Проте, найближчим часом ми побачимо, що компанії будуть переходити від разових колаборацій з блогерами до системної співпраці, приділяючи цьому методу просування належну увагу поряд з контекстною та медійною рекламою.

Значення та користь дослідження

«Взаємодію з лідерами думок та інтеграцію брендів у їх проекти ми давно не розглядаємо як щось нове, хоча для більшості категорій цей інструмент – поки за межею медіасплітів. Зрозуміло, що e-commerce – одна з категорій-піонерів, які почали використовувати цей інструмент, адже модель їх бізнесу дозволяє тут і зараз оцінити конверсію за кожним проектом з інфлюенсерами. Для категорій рекламодавців, які не можуть оперативно оцифровувати вплив подібних кампаній, важливо приводити ці інструменти до єдиних метрик із традиційними медіаканалами, інтегрувати їх в крос-канальні спліти, виводити вклад цих рішень в медійні КРІ. Саме тому dentsu Ukraine та HypeAuditor з такою цікавістю працюють над систематизацією даних за цим напрямком», – коментує Володимир Фризюк, New Business Director dentsu Ukraine.

З повним звітом HypeAuditor можна ознайомитися за посиланням.


Читайте також: Топ-10 українських Instagram-блогерів у 2020 році — дослідження dentsu Ukraine і HypeAuditor.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Спорт робить світ кращим. Нова європейська кампанія Decathlon

Decathlon — лідер роздрібної торівлі спорттоварами — запустив ТБ-кампанію під загальним слоганом «Спорт робить світ кращим». Короткі спортивні сюжети яскраво ...

Музейні експонати та візки-привиди: п’ять прикладів успішної реклами снеків

Веселкова платформа підтримки, жваве спілкування у твіттері та вміння присусідитися до сендвічів – такими є приклади успішної реклами снеків.

Журнал про марихуану «Сатива Ротару» створив бренд смт. Косяк, що на Житомирщині

Україномовний онлайн-журнал про марихуану «Сатива Ротару» спеціально до міжнародного дня канабісу (а також на честь свого дня народження) розробив бренд ...

Шість етапів стратегії бренд-комунікації: головне з другого вебінару для культурних менеджерів

Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні спільно з Асоціацією Креативних Індустрій України запустили серію вебінарів від українських фахівців із комунікацій ...

Оголошено реліз нової збірки невипущених і рідкісних пісень Девіда Бові

Альбом Девіда Бові — The Width of a Circle — включає ранні записи та колаборації, створені виконавцем задовго до появи ...

Урагани, повені та пожежі: страховики влаштували креш-тест для австралійських будинків

Страхова компанія Suncorp вирішила допомогти пересічним австралійцям, влаштувавши справжній креш-тест для будинків у рамках кампанії One House to Save Many.