Іспанська дизайнерська студія Arquimaña, прагнучи зменшити кількість вуглецевих викидів у містах, спроєктувала дерев’яний велосипед, креслення якого може скачати будь-хто у світі, щоб змайструвати і собі такий.
Дерев’яні велосипеди Openbike стали своєрідним маніфестом екологічного урбанізму, що втілився у проєкті міського транспорту, який абсолютно не забруднює довкілля. Зробити його людина може собі сама з матеріалів, наявних в її місті.
Над прототипами дерев’яного велосипеда студія Arquimaña працювала з 2017 року. Ця його остаточна версія спроєктована так, щоб ним міг користуватися будь-хто, незалежно від віку. Openbike передбачає вантажну раму, а конструкція його є доволі простою. Зібрати такий велосипед можна зі звичайних, всім доступних матеріалів.
Корпус його задуманий так, щоб будь-яка майстерня могла легко вирізати його з дерев’яної дошки. Решту ж можна або надрукувати, або замінити запчастинами від старих велосипедів.
Креслення дерев’яного велосипеда можна скачати ось тут, на сайті проєкту.
Ці креслення надаються за ліцензією Creative Commons 4.0. Тобто їх можна вільно вдосконалювати, модифікувати, виготовляти і передавати далі в усіх країнах світу.
Креативники Arquimaña сподіваються, що широкий доступ до такого проєкту, спонукає людей вдосконалювати цей дизайн і далі, пристосовуючи його до наявних у них матеріалів.
Архітектори Ракель Арес та Іньякі Альбістур пояснюють свій задум так: «Наша мета – дати можливість людям самим стати рушіями змін. Дати їм доступ до технологій і зробити пріоритетним використання місцевих ресурсів. А це, в свою чергу, зробить міста активнішими та продуктивнішими і дозволить зазирнути у майбутнє з екологічної перспективи, намагаючись звести до мінімуму обсяги вуглецевих викидів».
Дерев’яні велосипеди Openbike є частиною проєкту Fab Cities, який ставить за мету сталий розвиток міст. Основним рушієм змін тут вважається окрема людина. У віддаленій перспективі цей проєкт є челенджем зі створення цілком самозабезпечених міст до 2054 року. В цьому контексті Openbike, як сподіваються його розробники, дасть кожній людині можливість виготовити собі екологічний міський транспорт власноруч.
Читайте також:
Велосипед з бамбука: зроблено в Катманду.
12 експериментів з дизайном мотоциклів і скутерів.
Британська винахідниця створила велосипедне колесо, що очищує повітря.