Британська винахідниця створила велосипедне колесо, що очищає повітря

Всім відомо, що велосипед – один з найекологічніших видів транспорту. Але чи можна зробити його ще зеленішим? Британська винахідниця Крістен Таппінг (Kristen Tapping) переконана, що так. Її винахід Rolloe Roll Off Emissions перетворює звичайне велосипедне колесо на пристрій, що пропускає крізь себе повітря, відфільтровуючи з нього часточки забрудників. Завдяки цьому один із найчистіших транспортних засобів взагалі починає зменшувати кількість викидів вуглецю у довкіллі.

Ідея створити велосипедне колесо, що очищає повітря, спала Таппінг на думку, коли вона їхала на велосипеді крізь переповнений машинами Лондон. В густому потоці автомобілів забруднення повітря не відчути неможливо. Тоді вона й замислилася: якщо очисники повітря чистять його за допомогою циркуляції, чом би не використати колеса велосипеда у такий само спосіб? Чому б не ловити шкідливі викиди у повітря як раз біля одного з найбільших джерел забруднення? Зрештою, велосипедисти досить часто їздять вздовж автомагістралей.

Як це працює

Колесо Rolloe зроблене з магнієвого сплаву і має три спиці. По обидва боки від нього кріпиться щось на кшталт ковпака колісного диска. А всередині у нього три фільтри. Перший являє собою екологічно чисту губку і затримує великі частки пилу. Другий – фільтр HEPA, який затримує дрібніші частки. А третій – фільтр з активованим вугіллям, який здатен затримувати навіть окремі молекули.

Забруднене повітря втягується в отвір у центрі «ковпака» і виштовхується з отворів по краю колеса вже очищеним. Чим швидше колесо крутиться, тим більше воно фільтрує, але навіть на низькій швидкості воно лишається ефективним.

Цей винахід здобув перемогу у конкурсі Design Innovation in Plastics (DIP). Наразі Крістен Таппінг працює вже над третьою його версією. Вона намагається зробити його якомога міцнішим, використовуючи лише екологічні матеріали. Винахідниця також працює над варіантом Rolloe для заднього колеса велосипеда.

Кожен кубометр важливий

За підрахунками Таппінг, Rolloe очищає 0,665 кубометрів повітря за кожен проїханий кілометр. Якщо врахувати зібрану прокатними компаніями статистику щодо кількості велосипедистів у Лондоні та їх щоденного кілометражу, можна дійти наступного висновку: якщо хоча б 10% лондонських велосипедистів встановлять одне велосипедне колесо, що очищає повітря, вони щодня фільтруватимуть обсяг повітря, який дорівнюватиме 20 Трафальгарським площам.

Звісно, у порівнянні з деякими очисними системами це небагато. Але розміщують такі очисні установки зазвичай десь у парках, тобто там, де рівень забруднення й так низький. А велосипедисти могли б чистити повітря там, де воно найбрудніше – біля доріг.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Тренди у типографіці для дизайну сайту в 2021 році (Інфографіка)

Типографіка перетворює слова із простого друкованого тексту на витончений канал комунікації. Так багато можна сказати завдяки дизайну шрифтів — від ...

Американські інженери показали прототип крижаного робота IceBot

Американські інженери Девін Керрол (Devin Carrol) і Марк Йім (Mark Yim) з Пенсільванського університету створили прототип двоколісного робота IceBot. Усі ...

Бренд Oakley представляє маску для обличчя, яка запобігає запотіванню окулярів

Бренд Oakley, відомий своїми стильними окулярами, представив високотехнологічну захисну маску для обличчя, яка ідеально підходить для тих, хто носить окуляри. ...

Вікіпедія відзначає 20-річний ювілей (Інфографіка)

Двадцять років тому, 15 січня 2001 року, Джиммі Вейлз та Ларрі Сенгер запустили сайт під назвою «Вікіпедія» — мережевий інформаційний ...

Ритейл та ескапізм: як мода і дизайн опановують віртуальний простір

Цифрова мода та віртуальний простір стають дедалі дивнішими, апелюючи до уяви та розмиваючи ті межі, у яких досі існував ритейл.

Creative Digest CIAU. Випуск #022

Чао, креатори! На зв’язку Creative Digest! Вітаємо всіх з Новим роком! Сподіваємось, ви добре відпочили за зимові свята та надихнулися ...