Британська винахідниця створила велосипедне колесо, що очищає повітря

Всім відомо, що велосипед – один з найекологічніших видів транспорту. Але чи можна зробити його ще зеленішим? Британська винахідниця Крістен Таппінг (Kristen Tapping) переконана, що так. Її винахід Rolloe Roll Off Emissions перетворює звичайне велосипедне колесо на пристрій, що пропускає крізь себе повітря, відфільтровуючи з нього часточки забрудників. Завдяки цьому один із найчистіших транспортних засобів взагалі починає зменшувати кількість викидів вуглецю у довкіллі.

Ідея створити велосипедне колесо, що очищає повітря, спала Таппінг на думку, коли вона їхала на велосипеді крізь переповнений машинами Лондон. В густому потоці автомобілів забруднення повітря не відчути неможливо. Тоді вона й замислилася: якщо очисники повітря чистять його за допомогою циркуляції, чом би не використати колеса велосипеда у такий само спосіб? Чому б не ловити шкідливі викиди у повітря як раз біля одного з найбільших джерел забруднення? Зрештою, велосипедисти досить часто їздять вздовж автомагістралей.

Як це працює

Колесо Rolloe зроблене з магнієвого сплаву і має три спиці. По обидва боки від нього кріпиться щось на кшталт ковпака колісного диска. А всередині у нього три фільтри. Перший являє собою екологічно чисту губку і затримує великі частки пилу. Другий – фільтр HEPA, який затримує дрібніші частки. А третій – фільтр з активованим вугіллям, який здатен затримувати навіть окремі молекули.

Забруднене повітря втягується в отвір у центрі «ковпака» і виштовхується з отворів по краю колеса вже очищеним. Чим швидше колесо крутиться, тим більше воно фільтрує, але навіть на низькій швидкості воно лишається ефективним.

Цей винахід здобув перемогу у конкурсі Design Innovation in Plastics (DIP). Наразі Крістен Таппінг працює вже над третьою його версією. Вона намагається зробити його якомога міцнішим, використовуючи лише екологічні матеріали. Винахідниця також працює над варіантом Rolloe для заднього колеса велосипеда.

Кожен кубометр важливий

За підрахунками Таппінг, Rolloe очищає 0,665 кубометрів повітря за кожен проїханий кілометр. Якщо врахувати зібрану прокатними компаніями статистику щодо кількості велосипедистів у Лондоні та їх щоденного кілометражу, можна дійти наступного висновку: якщо хоча б 10% лондонських велосипедистів встановлять одне велосипедне колесо, що очищає повітря, вони щодня фільтруватимуть обсяг повітря, який дорівнюватиме 20 Трафальгарським площам.

Звісно, у порівнянні з деякими очисними системами це небагато. Але розміщують такі очисні установки зазвичай десь у парках, тобто там, де рівень забруднення й так низький. А велосипедисти могли б чистити повітря там, де воно найбрудніше – біля доріг.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

Бренд Pepsi випустив нову лімітовану банку, присвячену одному з найгарніших міст України — Львову. Колекція була створена ексклюзивно для цього ...

Нарбут

Вийшла друком книга «Нарбут» з унікальною обкладинкою кожного примірника в накладі

Вийшла друком книга «Нарбут» — перша книга в Україні, кожний екземпляр якої має унікальну обкладинку, згенеровану алгоритмом. Дизайн книжки та ...

2Crack від Roshen

Saatchi & Saatchi Ukraine перекусила «запару» у новому ролику

На перший погляд, це історія про новий ролик Saatchi & Saatchi Ukraine (входить до складу Publicis Groupe Ukraine) для бренду ...

Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Дозвіл на хуліганство. Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Нещодавно Uklon та IAMIDEA розказали всім про нову стратегію і ключове повідомлення: «Твій рух — твої правила». За результатами першої ...

Lions Live: речниця Bacardi радить шукати суперфанатів і деконструює фокус-групи

Компанія Bacardi останнім часом почала орієнтуватися на ті 10% аудиторії, які є її суперфанатами, а не на 90% людей, які становлять основну масу покупців.

Філософський Сад

Проєкт «Філософський Сад» відкриває доступ до серії подкастів та лонгрідів про культуру

Кожен подкаст і лонгрід проєкту «Філософський Сад» — це бесіда і пошук відповіді на запитання: «Якою мовою люди мистецтва говорять ...