У Києві створили онлайн-мапу із занедбаними будівлями «Мапа реновації».
Зараз на мапі можна побачити розташування занедбаних пам’яток архітектури й історії лише Шевченківського району Києва. Їхня загальна площа — 658 500 м², як порівняти з 53 Софійськими площами. Згодом активісти планують охопити всю Україну.
На мапі є інформація не лише щодо розташування занедбаних пам’яток, але й про їхню історію, параметри, час закинутості, у чиїй власності вони знаходяться та як захищені законом.
Наприклад, про Будинок Сікорських на мапі міститься така інформація + добірка фото:
Чим «Мапа реновації» може бути корисною для містян:
- ДЛЯ МІСЦЕВИХ АКТИВІСТІВ: інформація про будівлі, яким найбільше загрожує небезпека; документи з відкритих джерел і відповіді на інформаційні запити;
- ДЛЯ АРХІТЕКТОРІВ, УРБАНІСТІВ, ДОСЛІДНИКІВ, ІСТОРИКІВ І КРАЄЗНАВЦІВ: велика добірка фото, історичні хроніки, архівні креслення;
- ДЛЯ ВІДПОВІДАЛЬНОГО БІЗНЕСУ: дані, які допоможуть знайти місце для підприємництва.
Також нагадаємо вам про кілька креативних та інтерактивних мап, які створювались цього року.
Під час карантину мережа АЗК WOG запустила онлайн-проєкт «Карта добрих історій», аби показати українцям, що вони добрі, чуйні, людяні, і мотивувати їх на хороші вчинки. Це інтерактивна мапа України з локаціями добрих історій та пригод, що трапились під час поїздок на авто, у потягу або в аеропорту.
А у Флориді створили інтерактивну туристичну мапу, яка показує менш відомі туристичні атракціони Флориди лише тоді, коли на неї потрапляють прямі сонячні промені.