Щоб допомогти креаторам відеоконтенту для соціальних медіа знайти такі саундтреки для відео, які не вимагатимуть кругленької суми за право користування, додаток PicsArt, який дозволяє редагувати фото та відео, створив спеціальний штучний інтелект. Цей комп’ютерний композитор з простою назвою A.I. Music здатен генерувати нескінченний потік музики, не захищеної авторськими правами. Він відкривається у новій вкладці у відеоредакторі PicsArt та автоматично створює музику з потрібним настроєм.
Проаналізувавши понад мільйон пісень, цей штучний інтелект навчився складати власні мелодії. Креаторові лишається обрати жанр чи настрій музики або вказати, для якої саме діяльності ця композиція має стати саундтреком, і A.I. Music згенерує потрібну мелодію.
Ця опція буде корисною для Instagram Stories, але й для контенту YouTube чи TikTok вона також має непоганий потенціал.
Переваги та недоліки
Творці додатку PicsArt стверджують, що така комп’ютерно згенерована музика ніколи не повторюється і це є її великою перевагою у порівнянні зі стоковими мелодіями, які зазвичай пропонують своїм користувачам інші відеоредактори. Окрім того, штучний інтелект може скласти трек такої довжини, яка потрібна, що знімає проблему пошуку достатньо довгої мелодії, якої вистачило б на все відео без повторів.
Онлайн-платформа Digital Trends, яка мала можливість однією з перших спробувати цю технологію, оцінила її доволі високо. Мелодія розвивалася та змінювалася протягом усього треку, а це свідчить про те, що штучний інтелект A.I. Music розуміє, що таке структура музичного твору. От тільки згенерована мелодія обривалася якось аж надто раптово. До того ж такі саундтреки для відео, загалом, були більше схожі на стандартні зразки, які пропонують користувачам програми-відеоредактори, ніж на щось, створене людиною. Втім, це все одно краще, ніж стокова музика.
Зокрема, серед жанрів музики користувачам пропонують «техно», «лоу-фай» та «даб». Настрій можна обрати «веселий», «романтичний» тощо. Або ж вказати, що це – саундтрек для навчання чи, скажімо, занять йогою. Щоправда, така класифікація музики може виявитися неточною. Принаймні, якщо «музика для сну» складається з білого шуму та колискових, то те, що називається «спокійною музикою» звучить, скоріше, як щось танцювальне.
Деякі редакторські опції наразі також відсутні. Накласти згенерований саундтрек на звук, присутній у самому відео, не вийде. Чи, наприклад, зробити так, щоб музика поступово стихала. Але, зрештою, якщо вам не сподобалося те, що штучний інтелект видав з першої спроби, клацати на кнопку «згенерувати заново» можна скільки завгодно.
Зараз A.I. Music працює лише на iOS, але до кінця цього року вийде версія і для Android.
Ще одним нещодавно створеним генератором музики є Jukebox від OpenAI, який пропонує не лише мелодію, а й текст пісні.
А агенції Space150 вдалося за допомогою штучного інтелекту зробити цілий кліп у стилі репера Тревіса Скотта.