Здоров’я — це не лише про наше тіло та м’язи. Що міцніше психічне здоров’я, то щасливіша людина. Це підтверджує наука — просто й наочно в курсі INSCIENCE LIVE. Mental Health. Світ навколо, гени, хімічні речовини всередині нас — все це впливає на те, чому мозок так чи інакше реагує на різні ситуації.
Відкритий онлайн-курс від організації INSCIENCE пояснить, що формує наше психічне здоров’я, як впоратися зі своїми переживаннями, як отримувати користь від стресу та що робити, коли насувається тривога. Лектори курсу – українські вчені, нейробіологи, психотерапевти, кандидати філософських та біологічних наук.
«Зараз ми тривалий час перебуваємо в обмеженому просторі, більшість інформації зосереджена на одній темі, це створює додатковий стрес, а звичний день під час карантину став зовсім інакшим, — говорить співзасновниця організаціїї INSCIENCE Олена Скирта. — Як впоратися зі своїми емоціями в часи пандемії коронавірусної інфекції COVID-19? Курс розроблений так, щоб ви дізналися, чому відчуваєте тривогу або страх, як відшукати в собі сили їх подолати та більше відчувати позитивні емоції».
Наукові знання про психічне здоров’я допомагають розуміти сигнали нашого організму, бути продуктивними особистісно та професійно, дозволяють розрізняти звичайну обачність від тривожних розладів, які зустрічаються у майже 30% дорослих людей у світі.
«Під час пандемії надзвичайно важливо не піддатися страху та паніці. Ми маємо мислити критично та раціонально й отримувати інформацію лише з перевірених джерел. На нашу думку, найбільш правильний варіант — це дослухатися до науковців та спеціалістів у сфері психічного здоров’я, які можуть дати експертні та науково обґрунтовані поради, як зберегти свій емоційний стан в умовах ізоляції та пандемії», — пояснює співзасновниця організаціїї INSCIENCE Анна Орєхова.
Лекторами курсу будуть:
• Євген Пілецький, психолог, який працює за методом когнітивно-поведінкової терапії, кандидат філософських наук, розповість про те, як долати негативний стрес, страхи, панічні атаки.
• Валентина Паробій, практичний психолог-консультант, президент Української асоціації когнітивно-поведінкової терапії, поділиться, де шукати власні цінності та ресурси для реалізації цілей.
• Наріман Дарвішов, практичний психолог-консультант, аспірант кафедри психодіагностики та клінічної психології КНУ імені Т. Шевченка, експерт-розробник психометричних тестів, пояснить, як зберегти стосунки з людьми в умовах ізоляції.
• Сергій Данилов, експерт в галузі нейронаук. CEO Beehiveor Academy and R&D Labs, кандидат біологічних наук, розповість, як управляти анатомією «щастя» завдяки нейронауці.
INSCIENCE — це організація, що креативно об’єднує освіту, науку та бізнес, місія якої — популяризувати науку й підвищити її цінність для суспільства, бізнесу та держави. INSCIENCE проводить науково-популярні події, в тому числі найбільшу науково-популярну конференцію зі спікерами NASA, Copernicus Science Center, Mars Society та НАН України; онлайн-вебінари та програму популяризації науки серед підлітків Science Teens Platform.
Ось вам ще декілька цікавих новин зі світу науки: нещодавно випустили інтерактивну відеогру, яка допомагає науковцям вивчати мікрофлору людського тіла. А NASA запустили ініціативу NASA at Home, яка дає змогу побувати на МКС (хоч і віртуально), а також споживати цікавий та корисний онлайн-контент.