Щоб заохотити людей ставати донорами для пересадки рогівки, агенція Wunderman Thompson, компанія Sony та відомий аргентинський музикант Данте Спінетта (Dante Spinetta) створили кліп у підтримку INCUCAI. Цей інститут є найвідомішою некомерційною організацією Аргентини, що займається пошуком донорських органів. Проте побачити кліп ви не зможете. Принаймні без допомоги. Тому що це відео можна побачити лише на мобільному пристрої, і лише якщо ви повернете його екраном до очей когось іншого. Якщо ж цього не зробити, то зображення стане розмитим, і все, що можна буде побачити, це тіні та яскраві плями.
Ідея за цим проектом стоїть така: ті, хто потребують пересадки рогівки, так само змушені покладатися на чужу допомогу, щоб бачити.
Інстаграм стає розмитішим
За допомогою свого новаторського художнього та технологічного підходу агенція Wunderman Thompson Argentina намагається пояснити публіці, з якими складнощами стикаються люди, у яких пошкоджена рогівка, та як важливо бути донором. З цією метою агенція розробила також ексклюзивні фільтри для Інстаграму, використовуючи хештег #XTUSOJOS. В цьому їй допоміг художник Tokyyto, який є автором найбільш популярних фільтрів у соцмережах. Він вирішив приєднатися до ініціативи, щоб ті, хто бажає поширити це послання, могли викладати свої сторіз, використовуючи таку само відеоадаптацію.
Трішки емпатії
«Ми зосередилися на тому, щоб креативно продемонструвати співпрацю та емпатію. Тому ми розробили інтерактивний інструмент, який працює лише за допомогою іншої людини, адже самі побачити кліп ви не зможете. Таким чином ми намагаємося дати глядачам можливість хоча б на кілька секунд поставити себе на місце (і поглянути очима) того, хто страждає на цю проблему», – пояснили Дені Мінакер (Dany Minaker) та Себастіан Тарацага (Sebastián Tarazaga), креативні директори Wunderman Thompson по регіону Латинської Америки.
А Бас Корстен (Bas Korsten), креативний директор міжнародного відділу Wunderman Thompson, зазначив: «Ця ідея – саме те, що ми у Wunderman Thompson прагнемо створювати. Вона поєднує в собі креативність, технології та людяність. І робить це так, щоб надихати, взаємодіяти та сприяти взаємодопомозі».
Кампанія перенаправляє відвідувачів на сайт INCUCAI, де можна онлайн дати згоду на те, щоб рогівку можна було використати як донорський орган після смерті людини.